141

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Sąsiad dziś siał 140 kwalifikatu

142

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Wczoraj eunova u mnie 115 kg i wystarczy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

143

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Ile azotu dajecie na taki rzadki siew?

144

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Ja jak kwalifikat brałem to norma była 170kg/ha ale wiadomo każdy inaczej! Im lepsze stanowisko tym rzadszy siew.

145

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

To zależy, populacja czy hybryda, jaka gleba, jakie zalecenia nawożenia. Ja w partyzantce sieję 200, a sąsiad kwalifikat F1 140-160

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

146

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Kucyk 130-150    A1 ; DANKO ; posiałem nawozy po jęczmień , po świętach sieję.

Leszek   dla kolegów'

147

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

MAREKPE napisał/a:

To zależy, populacja czy hybryda, jaka gleba, jakie zalecenia nawożenia. Ja w partyzantce sieję 200, a sąsiad kwalifikat F1 140-160

jary hybrydowy??pierwsze słysze.co do normy wysiewu w dobie nowych odmian i maszyn uprawowo-siewnych wysiew jeczmienia ponad 150kg /ha (zależnie od MTZ)to marnotrawienie nasion

148

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Panowie na jj dałem już azot 1 i siarczan mg. Moje pytanko gdzie nie gdzie pojawiają się żółte placki i tu moje pytanie! Planuje za jakiś czas jechać na chwasta i do tego chcę dać mikro + mocznik, ewentualnie jeszcze siarczan 2gi raz. Nie za dużo tego na raz? Zadziała wszystko? Podzielić to? Jaki tani herbicyd i skuteczny polecacie?

149

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Może to rynchosporioza . Zobacz co na liściach siedzi... ten patogen lubi zimne i mokre wiosny

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

150

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Stachu napisał/a:

Panowie na jj dałem już azot 1 i siarczan mg. Moje pytanko gdzie nie gdzie pojawiają się żółte placki i tu moje pytanie! Planuje za jakiś czas jechać na chwasta i do tego chcę dać mikro + mocznik, ewentualnie jeszcze siarczan 2gi raz. Nie za dużo tego na raz? Zadziała wszystko? Podzielić to? Jaki tani herbicyd i skuteczny polecacie?

Co myślicie? Jakie mikro polecacie? U mnie ziom ma agrovita i wychodzi 50zł/Ha

151

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Koledzy na jednym polu jj mam takie jaja. Co to może być? Przymrożone? Czy mączniak? Siarczan 5% poszedł + saletrzak + pol 8 100kg/ha + gnjowica + wapno.
https://zapodaj.net/5cd0b99504389.jpg.html
https://zapodaj.net/acaafc7073183.jpg.html

152

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

czymś żeś go przypalił ... na grzyba o raczej nie wygląda

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

153

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Siarczanem jedynie. Co zrobić, żeby go wskrzesić? Bo sporo placów jest! A możliwe, że to niedobór czegoś?

154

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Nie wydaje Ci się że gnojowica i wapno razem to średnie połączenie?  A nie masz zimno i mokro?

155

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Wapno na jesieni pod pług a gnojówka przed siewnie. Przymroziło u nas ale pozostałe są ok. Co zrobić, żeby go poprawić ?

156

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

A nie wyoraleś martwica czasem ? Jęczmień jest bardzo wrażliwy na jony glinu

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

157

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Obstawiam tę samą sytuacje co Andrew.

158

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

A to moja Eunova siana 115 KG 23.03. Zdjęcie zrobione na najgorszym kawałku pola, żywa VI klasa smile
http://i66.tinypic.com/v3dtfb.jpg

E 516 na części
Telefon 695 076 269

159

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

A co on taki żółty tam dalej  big_smile

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

160

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

żółtaczka zakaźna, przenoszona drogą kropelkowo-wiatrową. Powoduje stres, zawroty głowy i suchość w ustach dnia następnego big_smile