181 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2016-12-08 23:06:43)

Odp: Ford TW-15

Dzięki Krzysiek! Kurde no ktoś pół traktora wywalił na złom... Maski szukałem i nie mogłem znaleźć a tutaj leży.... Ciekawe czy byłby do niej mały element co mi brakuje... Sama hydraulika coś warta, Półoś pewnie taka sama jak we wszystkich fordach, tylko piasta inna. Jednak sam klin w środku mógłby pasować... Za głupią blaszkę blokującą śrubę półosi wołali 130zł lub 500zł w oryginale,.. Ciekawe czy pompa hydrauliczna jest do niego.?
Popatrzyłem na spokojnie jeszcze raz i tam ktoś wywalił 2klamoty... Krzysiek Ty jedź tam i kup te chociaż piasty kół tylnych, bo widzę, że jest komplet albo chociaż same kliny to jest bardzo ciężki temat do zdobycia, sam jeden wziąłbym jakby pasował jak nie to komuś całe kliny z piastą sprzedasz na pewno. Sam miałem problem to zdobyć. Poza tym za filtrami olejowymi powinny być pompy one też nowe kosztują koło 8tys.

182

Odp: Ford TW-15

Juro muszę się  brać za ciąg dalszy wykopków..... Może w sobotę pojadę

183

Odp: Ford TW-15

W sumie to wziąłbym te piasty na koła, tylko jakbyś rzeczywiście znalazł czas podjechać, to trzeba powiedzieć ile za to wszystko wink pompy hydrauliczne jakby były to też wziąłbym, bo nic nigdy nie wiadomo. Na razie chodzi, ale jak padnie to będzie płacz i zgrzytanie zębów... Ciekawe jak całe sprzęgło od załączania wałka, czy półbiegów...

184

Odp: Ford TW-15

Jutro pojadę.  JAk to zwalić z pół osi? Dużym młotkiem czy większym młotkiem?

185

Odp: Ford TW-15

W tych dokłądnie nie wiem. Najprawdopodobniej będzie jak u mnie, czyli śruby długie te oryginalne 0od koła, wkręcasz w drugi i czwarty otwór i działa jak ściągacz. Tam jakby pompa była za korpusem filtrów hydrauliki to też wziąłbym. Ogólnie na zapas przydałoby się pewnie więcej gratów, ale nie będę Ci zawracał głowy. I ile chciałbyś za to wszystk0 wink

186

Odp: Ford TW-15

Zważymy policzymy....  jak by co to dryndnę...

187 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2016-12-09 22:44:58)

Odp: Ford TW-15

Ok będę miał przy sobie telefon, jakby co to znajomy może tanio podesłać kuriera. Słuchaj a jakąś kasiorkę przesłać Ci?

188

Odp: Ford TW-15

jeszcze mnie stać..... jak długo nie wiem... wink

189

Odp: Ford TW-15

Tak się pytam bo most wyszło 600kg, to nie pomyślałbym nawet że tyle może ważyć. Ogólnie to ciężki klamot a wiem, że zdarzy się czasem że do przelewu za ziarnko dwa tygodnie a w domu 800zł.... Życie smile

190

Odp: Ford TW-15

Tak bywa.... mostu brał nie będę...  Ktoś nie potrzebował tego wieloklina co się wał do mostu przykręca?

191

Odp: Ford TW-15

nie pojechałem, leje, piździ.... a chciałem oprócz forda znaleźć jeszcze parę innych rzeczy..

192

Odp: Ford TW-15

Ok rozumiem tak łaziłem po podwórku i myślałem właśnie o Tobie wink

193 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-12-12 18:43:41)

Odp: Ford TW-15

Nie nie byłem... musiałem działać na podwórku bo po sobotnich i niedzielnych opadach rozmywało mi dziurę na studnię, Walczyłem od 8 do 14. Sytuacja opanowana teraz przez kilka dni musi wiązać beton. Jutro pojadę bo projekt sprężarka stoi w miejscu z braku materiałów.

194 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-12-13 16:27:13)

Odp: Ford TW-15

Byłem. Ale nic nie przywiozłem. wszytko leży na kupie bo podobno ktoś ma przyjechać i zabrać wszystko a kilka ton jest.  Jak byłem tam poprzednio to magazynier mówił że mozna brać ale nie wiedział że szef ma to niby zaklepane od 1 grudnia dla jakiegoś cwaniaka. Puki co to czekają aż przyjedzie i są trochę zniecierpliwieni.
Będę trzymał rękę na pulsie.
Gdybym chciał wziąć całość to pewnie by dali i nie czekali na tamtego..

195

Odp: Ford TW-15

Rozumiem. Krzysiek dzięki za zainteresowanie.

196

Odp: Ford TW-15

Jeszcze wszystko leży.  nie pojawił się .... w poniedziałek jak będzie nadal leżało zagadam,
są 2 piasty, 1 pompa olejowa za za filtrami ciężko ją znaleźć i znalazłem lewarki od zmiany biegów. takie 2 dzwignie razem.

197

Odp: Ford TW-15

CIekawe czy te lewarki się z biegiem czasu zużywają/ wyrabiają? Jednego tw15 widziałem co miał właśnie biegi zblokowane.....
Jakby co to wezmę to na pewno.

198

Odp: Ford TW-15

Przywiozłem dziś buty do forda 600/65/r28 jak wrzucę na felgi to się pochwalę tongue

199

Odp: Ford TW-15

Wczoraj umyłem klamota, dziś zrzucam przednie koła i będę szykował na zmianę opon i założenie od nowa błotników. Dodatkowo zamówię szybę, i chciałem poprawić jeszcze parę pierdółek, przede wszystkim dołożyć sprężarkę do klimy i ją uruchomić. Wałek zrobić.
Według katalogów i opisów jak zdejmę podnośnik to wom będzie widoczny w całości. Czy aby na pewno? Muszę się do niego dostać, bo wałek po zgaszeniu silnika można zakręcić ręką, a po zapaleniu silnika zaczyna się kręcić i nie można go wyłączyć...
Jako, że podłoga nie zdejmuje się,  myślałem wyjąć siedzenie i wyciąć podłogę i zrobić ją odkręcaną. Wtedy byłby dobry dostęp. A siedzenie i tak miałem wyjąć do nasmarowania...

200

Odp: Ford TW-15

Nie wiem czy ten model miał hamulec wałka czy nie ale jeśli da radę kręcić na zgaszonym to albo jest za gęsty olej albo już totalny syf w skrzyni albo dźwignia od włączania nie zamyka Ci do końca zaworu i po odpaleniu masz ciśnienie na tarczkach. Jeśli olej jest ok to pozostaje ostatnia opcja. Co do kabiny to wystarczy ją unieść na tyle i wyjmiesz cały plecak.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl