21

Odp: Ford TW-15

Krzysiek napisał/a:
ojanusz napisał/a:

132 konie, a jeszcze chciałem podziękować Krzyśkowi z Mysligoszcza za pomoc.

Ale za co? :nie_wiem:
A opity? :beer:

Januszowi mówiłem w poldanorze mieli je jako podstawowe maszyny nie licząc kolosów na gąsienicach 500KM.  No ale ktoś stwierdził że czas na zmiany. Kupili newholandy. Wiosna jako tako. Żniwa dały radę bo ciężarówki robiły robotę. Ale przyszła akcja kukurydza na kiszonkę do biogazowni. Chodziły tiry, newholandy, sieczkarnie swoje i wypożyczone. Pięknie szło ale jak pojawiły się awarie w nowych holandach to biegiem lecieli wyciągać z pokrzyw fordy, zmieniać oleje tankować i w pole.  Nowe maszyny miały jedną wadę fabryczną. Psuły się  robota czekała sieczkarnie wynajęte stały i nabijały $$$$$$$ a serwis mówił że przyjedzie jutro a części będą pojutrze.

Ja się zastanawiałem gdzie te  ciągniki widziałem a to w poldanorze latały

22

Odp: Ford TW-15

maszyny stare fody 15 czy 25 super ale wszystko to co zrobione w stanach jak przejoł nh to jedno gówno sie zrobiło ale ciągnik tylko 25 ma apetyt na paliwo nie wiem jak 15 jak robiłem w irlandii to taki podwykonawca miał 4 fordy i jd sieczkarnie fordy zapierniczały tylko zupe lać

23 Ostatnio edytowany przez ojanusz (2013-04-16 20:57:09)

Odp: Ford TW-15

http://i46.tinypic.com/jhegax.jpg
Lubię wynalazki ? big_smile

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

24

Odp: Ford TW-15

Bezawaryjnej pracy.Ale teraz masz siłę uderzeniową!

25

Odp: Ford TW-15

Harlem zakładasz? wink Chyba że była wyjątkowa okazja cenowa i kusiła bardzo .A tak na poważnie to planowy zakup ?

26

Odp: Ford TW-15

Od przybytku głowa nie boli,podobno.  Forschritt jest u mnie ponad 12 lat , Massy Ferguson ponad 2 lata , a Forda dopiero zaczynam testować .Ford w porównaniu do 323 to kolosalna różnica w wygodzie i mocy.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

27

Odp: Ford TW-15

ja porównam względem komfortu renówkę 95-14 i zt323a i moim zdaniem dużo wygodniej jeździ się forszajem. renówka to taka "koza"

28

Odp: Ford TW-15

Ford prezentuje się ładnie. Oby bezawaryjnie służył. Z takimi trzema traktorami żadna wtopa polowa niegroźna wink

...jak mawiał Sofronow.

29

Odp: Ford TW-15

Z tą wtopą to różnie bywa. Rok temu znajomy założył do ruska bliźniaki i siał wczesną wiosną nawozy, jechał bardzo odważnie bo przecież na bliźniakach się nie utopi a jednak... We 4 duże traktory dopiero dali radę go wyciągnąć

E 516 na części
Telefon 695 076 269

30

Odp: Ford TW-15

Ojanusz  - jak CI się spisuje  ten Ford  i jakie ma zużycie na  1 mtg podczas pracy w polu ?

31

Odp: Ford TW-15

U mnie jest mokro więc maszyny odpoczywają. O spalaniu to powiem na jesień jak trochę porobię w pługu.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

32

Odp: Ford TW-15

ładnie ładnie smile   miłej i  bezawaryjnej zabawy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

33

Odp: Ford TW-15

Laszek napisał/a:

Z tą wtopą to różnie bywa. Rok temu znajomy założył do ruska bliźniaki i siał wczesną wiosną nawozy, jechał bardzo odważnie bo przecież na bliźniakach się nie utopi a jednak... We 4 duże traktory dopiero dali radę go wyciągnąć

dokładnie. Znajomy MTZ na bliźniakach pomykał tej wiosny.....
Jak grawitacja zadziałała
to błoto kończyło się na linii dolna część maski ( przód ) dolna krawędź szyby a własciwie to błoto było na szybie (z tyłu)
grawitacja grawitacją....
dźwig przyjechał....
Podobno są fotki w necie. Szukałem nie znalazłem a z Mariuszem nie gadałem od tamtej pory

34

Odp: Ford TW-15

to po co wścieklizny macicy dostawać i ryć się w bagnie ?  lepiej poczekać jak obeschnie i w tedy wjeżdżać

35

Odp: Ford TW-15

co do wtop to ja tej wiosny nauczyłem forsza jak się bawić w mokrym, tak żeby nie wpaść big_smile

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

36

Odp: Ford TW-15

Jak wrażenia z pracy FORDEM...?? jak sie sprawuje...?? jakie spalanie...??

37

Odp: Ford TW-15

Jeszcze nie zacząłem orki bo walczę z ziemniakami.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

38 Ostatnio edytowany przez ojanusz (2013-12-03 21:42:28)

Odp: Ford TW-15

Podsumowanie po paru miesiącach pracy,zrobiłem 180 mtg żadnej awarii .Paliwo spisywałem 60  motogodzin głównie orka i transport dwie 10 na skup z kukurydzą i z powrotem wynik 13 litrów na motogodzinę.Orka pługiem czteroskibowym ,hektar przeciętnie godzina i pięć minut=jedna motogodzina.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

39

Odp: Ford TW-15

to fajnie a jak wrażenia z pracy  ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

40

Odp: Ford TW-15

Idzie jak przecinak,oleju ubyło około 2 litrów na te 180 mtg,bardzo mi się podoba półbieg,gorzej blokada(trzeba trzymać nogą tak jak w C-360) przedni napęd troszkę świszczy . A najlepsze to moja mina jak wjechałem nim na wagę 7600 kg z pełnym bakiem(220 litrów),w dowodzie 5980 kg a według konedaty 6300 kg

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile