81

Odp: Ford TW-15

Grzesiek gratulacje z zakupu, a co kotła one tak mają u nie wchodzi 400 litrów ropy trzeba na końcu powoli wlewać  ciężko się odpowietrza bak

82

Odp: Ford TW-15

Dzięki Pietia. Może wystarczy na dzień roboty, bo w 323 z reguły na koniec dnia już brakowało. Najlepiej jakbym się miło zaskoczył spalaniem jak w kombajnie, że szło pół zbiornika na cały dzień, a tam jest 300l.

83

Odp: Ford TW-15

Grzseiek tyle to pali u mnie w NH spokojnie na dwa dni ciężkiej pracy starcza

84

Odp: Ford TW-15

A jak jest u Was z obrotami silnika? Z początku od razu idzie czy dopiero słychać pełną moc przy wyższych obrotach? U mnie z początku taki mułek, dopiero jak turbo zacznie fest pompować, to idzie jak burza. Ogólnie dziś wyjąłem filtr powietrza, i nadaje się tylko do kosza bo taki zasyfiony. Ktoś na nim napisał markerem inicjały, i datę to 1998 rok......W odstojniku paliwa, też szklane denko brudne jakby pełne ziemi.... trzeba  filtry pozmieniać, bo aż żal patrzeć.
Takie spalanie to mi bardzo pasuje wink

85

Odp: Ford TW-15

W TW-15 jest 132 km ,nie ma interkulera i jest chyba mniejsze turbo.Wchodzi na obroty raczej równo ale turbo słychać,Tak zwanej turbo dziury nie odczuwam.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

86

Odp: Ford TW-15

Tak nie dawało mi spokoju bo u mnie nie ma intercoolera ale dopiero modele tw35 miały je. http://tractoor.pl/cignik/dane-technicz … tw-35.html

87

Odp: Ford TW-15

https://www.youtube.com/watch?v=nuGHLdldvx0 Nieźle smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

88

Odp: Ford TW-15

kuswa po tym filmiku widze jaki on wielki w porównaniu do tej 7240

mdw

89

Odp: Ford TW-15

I daje radę, aż się gęba cieszy tongue

90 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2016-02-27 13:16:16)

Odp: Ford TW-15

http://naforum.zapodaj.net/fd3c49467e5b.jpg.html
Panowie do czego są te oba filtry? Ogólnie wiadomo, że do hydrauliki i podejrzewam że ten większy jest do hydrauliki podnośnika i zewnętrznej ciągnika. A mniejszy? Myślałem, że jest do oleju wspomagania, ale oba połączone są tą samą stopą więc myślę, że do hydrauliki a nie do wspomagania... tylko gdzie jest filtr oleju do wspomagania?
Jeszcze chodzi o olej do wspomagania, zalany jest olejem żółtym i dziwnie pachnie jakby boxol.... trzeba dolać bo jest połowę ale nie wiem jaki. Poradzicie coś?
Ogólnie części, które zużywają się szybko, lub często, są w cenach normalnych ''zachodnich'', ale niektóre to powalają......
Dobra przyjrzałem się i filtr jest w pompie, teraz pozostaje sprawa oleju. Żółty i śmierdzi dziwnie. Jak wymieniałem w automacie w aucie to tak samo pachniał.

91

Odp: Ford TW-15

Ja mam zalany czerwony taki sam jak w samochodach w wspomaganiu , ten duży filtr jest przed pompom a ten mniejszy za.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

92

Odp: Ford TW-15

Grzesiu jak chcesz to mogę załatwić namiary na tanie i dobre filtry. Sam biorę do New Hollanda. Oryginalne CNH robione są w francji a te co od niego biorę są białe, nazywają się hifi wyprodukowane też w francji, niczym nie różniące się od oryginału oprócz ceny. Jak chcesz kontakt to wal śmiało!

93

Odp: Ford TW-15

Co do oleju to tylko dedykowany lub TEXACO i będziesz miał święty spokój! Od nowości to leją i nie jest tani bo 5l 100zł. Serwisowa wymiana co 800mth. Więc radzę wymienić i broń cię Panie Boże nie mieszaj z innymi nawet litra na dolewkę bo będzie zgrzyt zębów jak u sąsiada!

94

Odp: Ford TW-15

Masz schemat .
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/58531ca1fdff.jpg

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

95 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2016-02-27 18:17:22)

Odp: Ford TW-15

Dzięki Janusz!
Stachu jak się za niego wezmę to się odezwę wink W skrzyni olej jest i jest ładny. We wspomaganiu też jest ładny, ale jest żółty i mało, muszę dolać.
Myślę, że jakby wymienić cały olej we wspomaganiu to koszt byłby niewielki, bo nie idzie go za wiele, tylko czy nie zważy się jak zostanie trochę starego innego.?
Oglądałem dokładnie ten schemat i powiem, że jest bardzo dokładny i jeszcze opisy są na górze to z nimi nawet laik załapie co i jak.

96

Odp: Ford TW-15

Nigdy nie mieszaj tym bardziej w hydraulice. Najlepiej postaraj się dowiedzieć co masz za olej i taki kup. W przypadku gdy nikt nie odgadnie wymień w całości. Potem gdybyś pomieszał to jaja nie z tej ziemi!

97

Odp: Ford TW-15

W poniedziałek postawię pod dach i rozbiorę pompę wspomagania, wymienię na olej jak Janusz  ma jak jemu chodzi to u mnie też powinien, gdzie się da to odkręcę wąż i spuszczę.
Ogólnie patrzę w ten schemat i dalej nie wiem po co ta mikropompka tam jest...

98

Odp: Ford TW-15

Na wszelki wypadek weź strzykawką stary płyn i nowego dolej i zobacz czy po wymieszaniu coś się złego dzieje.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

99

Odp: Ford TW-15

grzesiek wymieniaj wszystkie oleje te w skrzyni tez co z tego ze ładny? jak mógł stracic parametry? to nie ursus ze ma czarny olej w skrzyni.

Rolnik z powołania:-)

100

Odp: Ford TW-15

tez bym wymienil wszystke, w mfie tez maiłem ładny po 2000 tys mtg ale wymieniłem, i tak przeciagłem 500 mtg

mdw