161

Odp: Ford TW-15

Ale jak przełączasz z 1-4 na 5-8 to używasz sprzęgła w dźwigni?

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

162

Odp: Ford TW-15

z 1 - 4 guzikami na dzwigni z 4 na 5 dzwignią i sprzegłem w podłodze bo na tej dzwigni niestety nie ma przycisku sprzegła i z 5-8 dalej guzikami

Rolnik z powołania:-)

163 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-12-05 19:25:43)

Odp: Ford TW-15

Na złomie w człuchowie leżą 2 zadki tj podnośnik, most i to przed mostem raczej to nie jest cała skrzynia nie wiem może rewers czy coś takiego. Do tego są 2 przednie mosty  jeden kompletny drugi nie. Na pewno od forda  są tabliczki z napisem ZF.
Całość dość duża czyli 120-200KM

164 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2016-12-05 20:24:47)

Odp: Ford TW-15

Jak mozna na wagę kupić to może warto wziąć. Prawda jest taka że ford w wiele modeli wkładał to samo, a niestety o części używane, czy ciągniki na części trudno. Może można zarobić.  Mi to w sumie przydałoby się rozebrać i uruchomić wałek, bo nie rozłącza i kręci się cały czas, ale reszta chodzi i nie chce dłubać....
Krzysiek a nie ma zwolnic, czy jakichś klinów czy piast na koła? to jest dopiero temat drogi i niespotykany niestety. Chętnie klin kupiłbym.

165

Odp: Ford TW-15

Most kompletny tylko koła przykręcać i jechać.

166

Odp: Ford TW-15

Nie przyjrzałem się ale wydaje i się ze w tym modelu nie ma tego patentu z klinem
Były takie?

167 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2016-12-05 20:40:10)

Odp: Ford TW-15

Jak wystaja piasty jak w np. c360 to myślę że to już new holland, bo praktycznie wszystkie fordy te duże miały te *** piasty, kliny jak w białoruśce.... Jakby się dało przerobić u mnie to chętnie przerobiłbym to bo i tak, żeby luz na tylnej półosi zlikwidować, trzeba odkręcać pochwę......
Tylko znowu kupić felgi i półosie to kosztowałoby nie mało. Zrobiłem łożyska i uszczelniłem półosie i na razie nie ruszam, tego...

168

Odp: Ford TW-15

Może pojutrze się wybiorę rzucę okiem. Jutro mam wykopki na podwórku...

169

Odp: Ford TW-15

A może jakąś fotkę pyknąłbyś? Kurde to są drogie rzeczy i wydaje się, że nie potrzebne. A jak walnie to płacz bo nie ma skąd wziąć....

170

Odp: Ford TW-15

Będzie fotka. Dziś bym zrobił ale mój solid swoje przeszedł....

171

Odp: Ford TW-15

Wstaw na forum ,też chętnie popatrzę co tam leży.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

172

Odp: Ford TW-15

Jutro pojadę. Bo wykopki na podwórku się przedłużyły. Proste zakopanie węża 100mb na 1,2m staje się skomplikowane gdy jest kurzawka....

173

Odp: Ford TW-15

Tak płytko woda? Czy śnieg pada? U nas w niektórych rejonach mają ludzie płytko wodę to masakra domy w grzybie, woda w piwnicach.

174

Odp: Ford TW-15

100cm stabilnego gruntu ( czarna gleba i glina ) i potem różnie od kilku cm do metra piasku z wodą. Nawet jak jest 10cm i wykop przetnie tą warstwę to  po chwili piach wypływa i obrywa się reszta. Jeszcze przerwaliśmy zbieracz którego nie ma na mapie....
W piwnicy spokój....

175

Odp: Ford TW-15

fotosik mi nie działa  kto chce fotki niech podaje maile
jeżeli chodzi o półosie to są z dwóch stron splaszcone

176

Odp: Ford TW-15

ojanusz@op.pl

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

177 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-12-08 22:37:51)

Odp: Ford TW-15

Poszło
Generalnie chłopaki chcą po 2 zł za kg
Jeden przedni most już poszedł i kolega ( ten co sprzedawał Januszowi TW 15) go wystawił na tablicy.

https://www.olx.pl/oferta/os-zf-apl-365 … e;promoted

600kg

178

Odp: Ford TW-15

Mówiłem że sporo warte wink  Jak możesz to wyślij na  irencia20@wp.pl

179

Odp: Ford TW-15

poszło

180

Odp: Ford TW-15

Po tych opryskiwaczach to się domyślałem że to on.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile