61

Odp: Ile jest warta talerzówka?

Krzysiek napisał/a:

docelowo to niebieskie będzie spięte z tym czerwonym?

Docelowo tak, z tym ze dla kermita to będzie wyzwaniem. Ale zawsze może pracować osobno.  Talerzowka waży 1300 siewnik z 700 to już są dwie tony plus zasyp ...

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

62

Odp: Ile jest warta talerzówka?

dorobić wózek z wałem i zrobić półzawieszany

63

Odp: Ile jest warta talerzówka?

I będzie prawie horsch .........

64

Odp: Ile jest warta talerzówka?

Albo wał oponowy. Właśnie, a wału to puki co nie masz do niego czy tylko do transportu zdemontowany?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

65

Odp: Ile jest warta talerzówka?

to prawda jak sucho na ściernisku to robota do bani tylko drapie chyba że na orkę jako uprawowo-siewny ale wał najlepszy albo croscil albo gumowany szczególnie gumowany mi się widzi mają koledzy i jest naprawdę ok

66

Odp: Ile jest warta talerzówka?

Albo tak jak Marek pisał maksymalnie po skoszeniu talerzówka na ściernisko jak jeszcze jest trochę wilgoci w glebie aby przerwać parowanie.

67

Odp: Ile jest warta talerzówka?

Mpopis to  zwraca uwagę na to że te kompaktowe zawieszane są za lekkie. Po przeróbce na półzawieszaną można jej ciężar zrobić x2 wtedy to i w suszę wgryzie się w ziemię, że resor duży +

68

Odp: Ile jest warta talerzówka?

Tylko czy łożyska wytrzymają?

69

Odp: Ile jest warta talerzówka?

Kupiłem bez wału. Mam zamiar do niej dorobić podwójny wał kolczasty , coś takiego jak Marek zrobił. Co do podorywek to plany są takie żeby to robić zaraz po zbiorach i może niekiedy razem z siewnikiem i gdzie trzeba poplony posiac.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

70

Odp: Ile jest warta talerzówka?

widziałem w lubuskim stal-techu zółtą rolnik mówił że ma 3 lata a każdy talerz inny kąt i mówi że musi sprzedać póki jeszcze jakoś wygląda a od gościa kupywałem siewnik d8

71

Odp: Ile jest warta talerzówka?

To chyba wina Piast ze takie luzy bo ona pewnie na kołkach gumowych a tam się chyba nie może pokrzywić

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

72

Odp: Ile jest warta talerzówka?

raczej ramiona z plasteliny krzywią się i = lub ośki piast za cienkie i się wyginają

73

Odp: Ile jest warta talerzówka?

Nie wiem mam stal techa i dopiero sezon jesienny narazie nic się nie dzieję zrobione ze 150 ha zobaczymy co będzie dalej

74

Odp: Ile jest warta talerzówka?

Agromasz wydawał się solidnie zrobiony i rama jest ok. Talerze są z bardzo dobrej jakości, ale może tylko mi się takie trafiły, nie wiem jak teraz. Natomiast ramiona do talerzy już się powyginały niektóre i mają inny kąt jak pozostałe.

75

Odp: Ile jest warta talerzówka?

Co do wałów to fajną robotę robią podwójne wały pierścieniowe np STS w maszynach Kockerling albo w Horsch

E 516 na części
Telefon 695 076 269

76

Odp: Ile jest warta talerzówka?

https://www.olx.pl/i2/oferta/talerzowka … 89a2213e61 
Nada się taka brona do uprawu gliny przed siewem i czy 323 da sobie radę?

77

Odp: Ile jest warta talerzówka?

Będzie miał co robić  ale będzie szedł... Ale to się do gliny nie nadaje. Nie  ma skrobaków wał jest jaki jest.  bez kłopotu pójdzie ale tylko przed deszczem. Wilgotna glina zalepi talerze i wał.
POtrzebne są skrobaki i inny wałek

78

Odp: Ile jest warta talerzówka?

3.5m, glina i forsz? To sie nie uda, chyba że talerze ustawisz na prosto, ale chyba nie o to w tym chodzi...

79

Odp: Ile jest warta talerzówka?

W suchej glinie będzie szedł ja ciągam 3,2m. To miało służyc do doprawiania po pługu a taka przyschnięta po pługu  glina stawia mniejszy opór niż kopny piach. Ale jak pisałem zestaw pójdzie tylko w suchej glinie.
A po tym roku to w ogóle się zastanawiam czy jest sens grzebać w mokrej glinie czymkolwiek a pług to w ogóle nie porozumienie jak mokro...

80

Odp: Ile jest warta talerzówka?

Odpuszczę sobie ten zakup  bo sucho to u mnie przez 10 lat nie będzie