21

Odp: Jak Umieszczać Foto Na Forum

Jak słusznie zauważył jeden z userów niektóre foty poprostu giną aby tego uniknać na imageshack wystarczy się zarejestrować to nic nie kosztuje

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

22

Odp: Jak Umieszczać Foto Na Forum

Oto krótka fotorelacja jak umieszczać zdjęcia a  nie linki na forum

Przed przesłaniem fotki najlepiej ją "odchudzić" do rozmiaru 800x600 lub jeszcze lepiej 640x480

proponuję zarejestrować się na stronie www.imageshack.us nic to nie kosztuje , trwa chwilę a zdjęcia pozostają bardzo długo. Po rejestracji wybieramy z górnego paska opcję wysyłanie multimediów po kliknięciu pojawi nam sie takie oto okno.

http://img542.imageshack.us/img542/8808/foty.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Klikamy na browse (zaznaczone czerwonym kółkiem) wskazujemy na zdjęcie które chcemy wysłać.
Następnie klikamy "prześlij teraz" (zaznaczone czerwonym kółkiem)

Po przesłaniu pojawi nam się takie oto okno




http://img802.imageshack.us/img802/4354/foty2.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Kopiujemy adres "kod na forum" (zaznaczone czerwonym kółkiem)

wystarczy kliknąć myszką na pasek z linkiem a on się podświetli jeśli nie poprostu cały zaznaczamy , i wklejamy do naszego postu.

POWODZENIA

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

23

Odp: Jak Umieszczać Foto Na Forum

Witam .
   Mam pytanie, a mianowicie czy większość zdjęć dodanych jakiś czas temu po prostu zginęła czy ja nie wiem jak je otworzyć?
  Pozdrawiam.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

24

Odp: Jak Umieszczać Foto Na Forum

dużo fotek ciężko jest zyskac bo powygasały

Nie ma to jak FORTSCHRITT

25

Odp: Jak Umieszczać Foto Na Forum

Moje które wygasły, mam na swoim kompie wink

26

Odp: Jak Umieszczać Foto Na Forum

ja swoje też archiwizuje wrazie co

Nie ma to jak FORTSCHRITT

27

Odp: Jak Umieszczać Foto Na Forum

Trochę szkoda, pewnie da się je odzyskać jednak utrudnia to trochę przeglądanie forum. Trzeba by było pisać do autora zdjęcia o ponowne zamieszczenie.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

28

Odp: Jak Umieszczać Foto Na Forum

Ludzie. Forum jest super ale bez zdjęć jest gorzej. Dlaczego Miłościwie panujący nie włączy fotek na serwerze forum? Publikujecie na gównianych hostingach i po kilku latach fotki giną - żenada. A przecież ta wiedza jest bezcenna. Wiem rozumiem że pierdoły i spam ludzie wysyłają ale od tego jest moderator żeby kasować zbędne fotki. Teraz walczę z hydrauliką i fotki są mi potrzebne... ale nie ma.

29

Odp: Jak Umieszczać Foto Na Forum

Nie ma mozliwości hostingu zdjęć na serwerze forum. Chyba nie myślisz że gdyby była taka możliwość to ja bym z niej celowo nie skorzystał.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

30

Odp: Jak Umieszczać Foto Na Forum

Ja fotki wrzucam od jakiegoś czasu na swój googlwdysk i sprawa rozwiązana. Publikuje co chce i kiedy chce całkowicie za free....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

31

Odp: Jak Umieszczać Foto Na Forum

[q]Nie ma mozliwości hostingu zdjęć na serwerze forum. Chyba nie myślisz że gdyby była taka możliwość to ja bym z niej celowo nie skorzystał.[/q]

A awatary to niby gdzie trzymasz?

[q]Ja fotki wrzucam od jakiegoś czasu na swój googlwdysk i sprawa rozwiązana. Publikuje co chce i kiedy chce całkowicie za free....[/q]

Fotki Będą dopóki masz konto na google.

32

Odp: Jak Umieszczać Foto Na Forum

Jak mówię że nie ma możliwości to nie ma i po co ta dyskusja. Chcesz udowodnić że można?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

33

Odp: Jak Umieszczać Foto Na Forum

Niczego nie chcę udowadniać. Jesteś inteligentny więc wiesz że nie można mówić że się czegoś nie da.  Byłem webmasterem przez dekadę i trochę tematu liznąłem. Uważam , że skoro na forach typu *bb jest taka możliwość bo sam ponad setkę razy je konfigurowałem to dziwię się że u Nas są takie ograniczenia. Sugeruję po prostu albo zmianę konfiguracji, albo zmianę dostawcy (hostingu), albo aktualizację skryptu forum.
Zresztą chcę naiwnie wierzyć że jako admin tego forum dążysz do doskonałości.

ps. Włożyłeś w zrobienie fotek mnóstwo czasu i pracy żeby takim jak ja laikom mechanicznym rozjaśnić w głowach. I tylko dlatego że ktoś zablokował opcję fotek cały Twój trud poszedł się j...ć.

Jestem wdzięczny za wszystkie Wasze informacje.
Dziękuję.

34

Odp: Jak Umieszczać Foto Na Forum

To jest darmowe forum nie mam możliwości ingerencji w skrypt ani dostępu do niego , każdy błąd , brak działania muszę zgłaszać właścicielowi serwera tak więc nie jest tak jak myślisz

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

35

Odp: Jak Umieszczać Foto Na Forum

Piotrfire napisał/a:

To jest darmowe forum nie mam możliwości ingerencji w skrypt ani dostępu do niego , każdy błąd , brak działania muszę zgłaszać właścicielowi serwera tak więc nie jest tak jak myślisz

Ok. To wiele wyjaśnia. Myślałeś o przeniesieniu forum na serwery friko.pl? Też są darmowe (reklamy na górze strony) a dają pełną opcję hostingu. Gdyby urodził się pomysł służę pomocą. Tymczasem dla mnie sprawa jest skończona. Pozdrawiam.

36

Odp: Jak Umieszczać Foto Na Forum

franjo3 nie szukaj dziury w całym bo jakiś czas temu mało brakowało a to forum by zanikło na zawsze udało się je ocalić wiec niech króluje dalej tak jak jest i nie marudź zbędnie jak potrzebujesz jakieś zdjęcia to grzecznie poproś to ktoś z kolegów albo ma zdjęcia albo je zrobi nie ma tutaj z tym problemu

Nie ma to jak FORTSCHRITT

37

Odp: Jak Umieszczać Foto Na Forum

tomek 323 napisał/a:

franjo3 nie szukaj dziury w całym bo jakiś czas temu mało brakowało a to forum by zanikło na zawsze udało się je ocalić wiec niech króluje dalej tak jak jest i nie marudź zbędnie jak potrzebujesz jakieś zdjęcia to grzecznie poproś to ktoś z kolegów albo ma zdjęcia albo je zrobi nie ma tutaj z tym problemu

Wiesz co.  Jakby Tu Cię nie urazić. Nie lubię Takich dyskusji. Skoro ja marudzę i szukam dziury w całym to co robisz Ty?

Piszesz że nie ma problemu z pomocą. Jakoś jak grzecznie poprosił jakiś kolega w wątku z pompą hydrauliczną to go zupełnie olaliście. Nie wspomnę o tym że na moje pytania i prośby też nikt nie odpowiedział. I co Taki niby *** jesteś? Mądry? Pomocny? itd. Zamiast sadzić farmazony pomyślał byś lepiej o zasponsorowaniu koledze Adminowi dobrego hostingu by forum o którym piszesz faktycznie przetrwało. By działało i działało dobrze.

38

Odp: Jak Umieszczać Foto Na Forum

Myślalem o przeniesieniu na płatne serwer forum ale wiesz jak jest , trzeba co roku zbierać pieniądze ,nie wiadomo kto wpłaci i czy się w ogóle uzbiera ,userzy dzisiaj są jutro nie.  Nie  wiadomo jak z kopią forum czy podczas backapu coś nie zginie itp.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

39

Odp: Jak Umieszczać Foto Na Forum

Piotrfire napisał/a:

Myślalem o przeniesieniu na płatne serwer forum ale wiesz jak jest , trzeba co roku zbierać pieniądze ,nie wiadomo kto wpłaci i czy się w ogóle uzbiera ,userzy dzisiaj są jutro nie.  Nie  wiadomo jak z kopią forum czy podczas backapu coś nie zginie itp.

Trzymam kciuki za przeprowadzkę. Mój hosting + domena kosztuje 180PLN/rok. Można kasę zarobić na reklamach tematycznych albo na publikacjach premium. Ikonka dotacje z licznikiem ile brakuje do opłaty (no chyba że chcesz zarobić to bez licznika smile )
Inną sprawą jest backup. Jeżeli masz nieograniczoną liczbę backupów to można do skutku próbować przenosić. Jedyne co stracisz to mnóstwo czasu niestety. Można też zrzucić wszystko do plików html-a powiedzmy każdy temat do innego i dać jako archiwum forum. A nowe forum wystartować od nowa na jakimś lepszym skrypcie obsługującym php7 i sql5.5 lub nowsze. Oczywiście pliki html-a będzie robił automat.

No i ostateczna kwestia to ciągłość gdy Nas zabraknie. Trzeba zabezpieczyć prowadzenie forum i backupy aby móc przywrócić forum w razie jakichkolwiek problemów.

Uf. sie rozpisałem.

40

Odp: Jak Umieszczać Foto Na Forum

Szeryf ma rację z kosztami ,wszyscy korzystają ale jak trzeba złotówki zbierać to coś mało nas się robi.