41

Odp: ZT303 i pług 6PHX35

Ale w jaki sposób to się urwało? Ciekawe czy ten stop się ładnie spawa?

42

Odp: ZT303 i pług 6PHX35

Grzegorz89 powiesz coś więcej o tym pługu co wcześniej pisałeś? Ile bierze na korpus? Jaka masa tego pługa, jakie zabezpieczenie, czy ładnie kryje...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

43

Odp: ZT303 i pług 6PHX35

Ciekawe czy to jest w ogóle spawalne ?? Bo tam są spore siły i dość ciężko to będzie naprawić, chyba że dorobić nowe, bądź dokupić.

44

Odp: ZT303 i pług 6PHX35

Wygląda jak by już było spawane ... Nowy element może sporo kosztować bo to jest część obrotnicy chyba . Brak zobaczyć cenę nowego elementu .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

45

Odp: ZT303 i pług 6PHX35

Zawsze coś można wykombinować albo przerobić

46

Odp: ZT303 i pług 6PHX35

W oryginale to jest spawane.
Trudno znaleźć przyczyny, dlaczego to zerwalo sie, oczywiście to juz bylo zle poprawione.
Umie dobrze spawac, to nie jest problem i urobie to silniejszy:cool:
Jutro to jadę pojrzeć i uwidze, czy to kupim.:pa:

47

Odp: ZT303 i pług 6PHX35

Laszek napisał/a:

Grzegorz89 powiesz coś więcej o tym pługu co wcześniej pisałeś? Ile bierze na korpus? Jaka masa tego pługa, jakie zabezpieczenie, czy ładnie kryje...

W tym wątku trochę napisałem jakby coś to pytaj, tylko może w tym wątku co podałem żeby Poulmowi nie zaśmiecać.
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1917

48

Odp: ZT303 i pług 6PHX35

to Grzegorz89:

I ile ma twoj plug wage?

49 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2013-04-05 13:07:09)

Odp: ZT303 i pług 6PHX35

Lekki nie jest ale nie ważyłem. Myślę że w granicach 1.5 tony waży. Ciężkie jest koło i na ostatnich skibach mam kroje które na dźwigni ok 4.5metra długości pługa nieźle dociążają. Będę wymieniał lemiesze na wiosnę to zrobię zdjęcia jak się prezentuje z ciągnikiem.

50

Odp: ZT303 i pług 6PHX35

Ten Ostroj jest dlugi okolo 5m i ma wage miedzi 1700-1900kg, dokładnie tez nie wiem.
Obawiam się,ze to juz bedzie Forsch skakać po tylnych kolach :wow:

51

Odp: ZT303 i pług 6PHX35

Ja przerobiłbym koło żeby dało się na nim ciągać po drogach. Na polu wolniej się zawraca i tyle. Ewentualnie można dociążyć przód. Ja nie musiałem dociążać jest tyle ile oryginalnie. Przodu mi nie podnosi czasem pod stromą górę czuć że przód się ledwo trzyma.

52

Odp: ZT303 i pług 6PHX35

Tak go juz wczoraj zobaczył i bedzie go kupować.
W rzeczywistości wygląda znacznie lepiej niz na zdjeciach.
Odkładnice sa rok stare i pracowali tylko 50ha, ostrze tez.

53

Odp: ZT303 i pług 6PHX35

A pytałeś jak to się urwało? I jak na pierwszy rzut oka 303 podoła mu?

54

Odp: ZT303 i pług 6PHX35

Pierwotnie to byl 4skibowy plug, ale ciagal go ciagnikem CASE o mocy 180kM i dodal skibe na 5 i potem to zaczęło łamać, dalej on nie umie spawać i lamalo sie dalej, tak ten plug sprzedawa i chce kupic nowy polzawieszany 6skib.
Dalej jak dokładnie spojrzałem ten zlom, tak to jest konstrukcyjnie zle proponowane, cienka płyta jest spawana k bardzo grubemu i tym tam nie jest dobry korzeń spawa.
Urobie nowe ramienko i urobie to ciale lepiej.
Tyto nowe plugi to maja rozwiązane inaczej i tez lepiej.

To jest nowa alternatywa:
http://www.gordex.cz/files/otoc-pluhu.jpg

55

Odp: ZT303 i pług 6PHX35

polum,takie problemy to pestka.Jeśli stan i efekt pracy tobie odpowiada to relacja ceny używki do nowego jest stosowna.Zwróć uwagę na wał obrotowy bo on najwięcej cierpi przy przeciążeniu a awaria wału to śmierć pługa.                    powodzenia i pazdrawiam

56

Odp: ZT303 i pług 6PHX35

Myślę ze forszs sobie poradzi  ale wg - mnie dorabiana 5 skiba  to bez przerwy remont  tego pluga - wróc do oryginału 4 skiby - wtedy bezproblemowo   będzie oral?

57

Odp: ZT303 i pług 6PHX35

PawełS.64 napisał/a:

polum,takie problemy to pestka.Jeśli stan i efekt pracy tobie odpowiada to relacja ceny używki do nowego jest stosowna.Zwróć uwagę na wał obrotowy bo on najwięcej cierpi przy przeciążeniu a awaria wału to śmierć pługa.                    powodzenia i pazdrawiam

Tak go juz mam doma, jest to duży kawałek żelaza cool
Ten  wał obrotowy jest dostatecznie wielkyi na 5tke i wytrzyma, najsłabszy miejsce jesto to złamane ramienko i to ja dobrze naprawię.
Ten właściciel tych 5skib ciagal sporadycznie i za Zetorem Fortera 124 i ten ma mniejszy wage niz Forsch.

to Grzegorz89: myszle ze Forsch da rade i tych 5skib, ale będą potrzebne wspomagające silovniky na ramiona ciagnika cool

58

Odp: ZT303 i pług 6PHX35

Dokladana skiba nigdy  nie jest dobrym rożwiązaniem  - kolega mial też i w końcu plu wylądował na zlomie ?

59

Odp: ZT303 i pług 6PHX35

Jak naprawisz daj znać i może jakiś film jak daje radę smile Ja na jesieni też postaram się coś nakręcić z orki.

60

Odp: ZT303 i pług 6PHX35

Na pewno urobie. Bedzie orać dalszych 6ha skoro tylko pole wyschnie.
Juz mam przygotowany material na naprawienie i czasu jest malo. :play: