181

Odp: Pszenżyto

aparat był wczesniej puki siora na studia wyjechała, pojechała i zabrała 21 wiek wiec musiałem do niego wrócic. co do pszenżyta to nie zaprzecze wyglada fajnie

Rolnik z powołania:-)

182

Odp: Pszenżyto

czyżby aparat doszedł ? mam nadzieję że w jednym kawałku i jesteś zadowolony z zawartości pudełka.

gg 5118068

183

Odp: Pszenżyto

dokładnie jak wyzej wszystko całe sprawne i robi foty w wystarczajacej jak dla mnie jakosci wiec jestem zadowolony

Rolnik z powołania:-)

184 Ostatnio edytowany przez androl (2015-05-30 19:34:47)

Odp: Pszenżyto

http://i60.tinypic.com/2wo9a0w.jpg

2 lata temu na tym kawałku pola za domem wymiękło, jak co parę lat, zdjęcia wrzucałem post nr. 13 w tym roku ładne bo akurat tu wilgoci nie brakuje, 3 odmiany siane resztkami z pozostałych pól.

185

Odp: Pszenżyto

ładne u nas susza brakuje wody wszystko schnie już tak źle dawno nie było sad

186

Odp: Pszenżyto

Do kiedyu mozna siać przenżyto czy nie jest póżno

187

Odp: Pszenżyto

Nie wiem, ale mam sąsiada co od 6:00 do 14:00 orze, od 15 do 17 uprawia, a teraz sieje, i tak co dnia, już trzeci dzień.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

188

Odp: Pszenżyto

dobrze robi!!

189

Odp: Pszenżyto

A gdzie NPK  tongue?

190

Odp: Pszenżyto

Może ma tak wysoką zasobność że nie musi z wiosny coś rzuci....

191

Odp: Pszenżyto

Ja przenzyto dzis posialem a jutro zyto posieje i bedzie po wszystkim wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

192

Odp: Pszenżyto

ja też właśnie skończyłem siać pszenżytko, zostało mi jeszcze skończyć z soją i po niej posiać.

193

Odp: Pszenżyto

Jutro będę miał skończony wał w gruberze więc ostro się wezmę  za uprawę. Marcin rok temu siałem w grudniu i też całkiem nieźle urosło więc puki co nie masz się co stresować. Jakie odmiany polecacie. Kupię chyba Witona, kiedyś go miałem i był całkiem fajny. Sąsiad w ubiegły poniedziałek siał żyto a dziś już na wierzchu.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

194

Odp: Pszenżyto

ja zasiałem i jest juz na wierzchu-SU Agendus i Rotondo
polecam KWS Aveo

195

Odp: Pszenżyto

Ja mam rotondo pod korzeń daliśmy po 300 kg npk i siejemy juz w środę bo tata sieje żyto na próbę bez pługa ciekawi mnie co to będzie ładnie to sie prezentuje

196 Ostatnio edytowany przez androl (2015-09-28 22:03:27)

Odp: Pszenżyto

Zakładacie że sąsiad MAREKPE nie dał nawozów pod korzeń, a może dał przed uprawkami pożniwnymi, ja dałem przed drugim gruberowaniem.
Laszek jaki to jest wał ?

197

Odp: Pszenżyto

Zwykły rurowy, miałem go zrobionego na zamówienie do grubera 3 m i jak go sprzedałem to wał sobie zostawiłem bo zrobiony był na prawdę solidnie. Teraz całość zwężałem na 2,2 metra. Trochę cięcia i grzebania było ale warto bo przynajmniej konstrukcja fest. Jak dzwoniłem do ludzi co robią wały to teraz za 2,2 więcej bym zapłacił niż wtedy za 3

E 516 na części
Telefon 695 076 269

198

Odp: Pszenżyto

Laszek polecam ci Pizzarro, dobre na słabsze gleby a na lepszej plonuje obficie. Kiedyś nie mogłem przeskoczyć 5t/ha na najlepszych kawałkach i dopiero jak kupiłem z centrali Pizzaro to w tym roku średnia ze wszystkich pól 6,5t/ha a z najlepszych 4ha miałem 8,5t/ha przy 120N.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

199

Odp: Pszenżyto

300 kg czego?
Ja sypie w tym roku 5-12-20 400-500kg i się drapię czy nie za mało.....

200

Odp: Pszenżyto

Npk 7 20 30