241

Odp: Pszenżyto

P problematyczne, K jak najbardziej, N Ja 80 kg bym dał na tak późno siane.

242

Odp: Pszenżyto

Panowie mam problem, na pszenżytach zbliża się pierwsze kolanko i w związku z tym, że od miesiąca nie padało to mam dylemat czy i jeśli tak to czym je skracać? Planowałem CCC ale w obecnej sytuacji to strzał w kolano. Może Moddus w obniżonej dawce albo na dokłosie opryskać etefonem?

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

243

Odp: Pszenżyto

Nie wiem. Ja pszenic nie skracam wcale. Etefon w pogotowiu gdyby popadało...

244

Odp: Pszenżyto

z mojego doświadczenia wiem, że lepiej zrobić dobrze teraz mimo że sucho niż pózniej etefonem.

mdw

245

Odp: Pszenżyto

U mnie trzeba prysnąć od grzyba i odchwaścić na jednym kawałku,mam trochę obawy co do zabiegów przy takiej aurze,zwłaszcza odchwaszczania.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

246

Odp: Pszenżyto

Ja w tym roku skracanie robiłem Medax Max 0.4kg na ha ponieważ działa od 5 st i np jęczmień i pszenżyto mają już drugie kolanko , pszenica dopiero pierwsze 1cm od centrum krzewienia a jechałem wszystko jak leci .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

247

Odp: Pszenżyto

forszaj303 marek napisał/a:

U mnie trzeba prysnąć od grzyba i odchwaścić na jednym kawałku,mam trochę obawy co do zabiegów przy takiej aurze,zwłaszcza odchwaszczania.

Odchwaszczałem wg przepisu parę postów wyżej i pszenica dzielnie ten zabieg zniosła

Siły na zamiary zmierz....

248

Odp: Pszenżyto

Ja nie patrzę, że sucho 0.5 kg medax max i litr ccc 720 na wszystko.

249

Odp: Pszenżyto

ciepło idealne warunki dla skracania i grzybowych a te ostatnie nie śpią,!!!!!

Leszek   dla kolegów'

250

Odp: Pszenżyto

Ciepło w dzień a w nocy przymrozki..... słabo...
U mnie w przeciągu ostatnich 2 tygodni jedna noc była z temperaturą min. pow 5 stopni.
Dziś kolejny przymrozek.  Miałem robić poprawkę na miotłę ale nie ma warunków.... dam sobie chyba spokój 1-2 na m2  to nie jakaś inwazja. Fakt że nasion bedzie na 100 lat...

251

Odp: Pszenżyto

Chłopaki na wykłoszone pszenżyto po ile można mocznika na hektar w opryskiwacz na kłos

252

Odp: Pszenżyto

Ja daję 10 kg ale przed kwitnieniem.

253

Odp: Pszenżyto

androl napisał/a:

Ja daję 10 kg ale przed kwitnieniem.

Tak przed kwitnieniem chciałem przelecieć w tym roku z powodu wiosennej suszy nie skracałem i dowaliłem RSM bo wydawało mi się kiepskie a teraz po tych deszczach szkoda mówić wyrosło strasznie,ale kłosy bardzo ładne.

254

Odp: Pszenżyto

Ja dałem przed samym kłoszeniem Priaxor i propikonazol. Chyba obędzie się bez zabiegu tebu na kłos? Czy coś dać?

255 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2019-05-28 19:01:04)

Odp: Pszenżyto

Ja nie ryzykuję pominięcia tebu na kłos,Trzy lata wstecz zachorowałem przyszły deszcz i czerwcowe upały afrykańskie i na jedno pole [7 ha] niezdążyłem podać tebu na pszenicę [pisałem wtedy o tym] podobne nawożenie,odmiana,przedplon na innych polach  7  8 ton z ha a tu 16 ton ale z 7 ha śmierdzącego ziarna.

256

Odp: Pszenżyto

Pszenica to obowiązkowo, na pszenżyto też chyba dam ale pojedyncze kłosy zakwitają, więc po kwitnieniu

257

Odp: Pszenżyto

Czy ktoś ma odmianę Meloman po kwalifikacie ? Ciężko w tym roku z finansami a szukam tej konkretnej odmiany

Siły na zamiary zmierz....

258

Odp: Pszenżyto

Piotr poszukaj Trismarta grube ładne ziarno

259

Odp: Pszenżyto

O tej odmianie to jeszcze nie słyszałem. Musze szukać czegoś na mozaiki

Siły na zamiary zmierz....

260 Ostatnio edytowany przez androl (2019-08-22 21:34:50)

Odp: Pszenżyto

Meloman dobrze plonuje u nas na mozaikach. Fałsz ma jednak w opisie, porastało najbardziej, w ubiegłym roku gdy na starcie żniw przyszedł tydzień opadów.