41

Odp: Pszenżyto

Agostino ale patrząc na to jak dziś wygląda to za rok sieję 150.

42

Odp: Pszenżyto

a ile siałeś?
Na jednym kawałku wyszło mi koło 140. szczerze mówiąc spodziewałem się gorszych wschodów.
A co do gęstości siewu to żyto dańkowskie diament wyszło koło 115kg/ha i nie myślałem że tak ładnie to będzie wyglądać.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

43

Odp: Pszenżyto

w tym roku wysiałem 180 kg i to jest jednak trochę za dużo z tego co zauważyłem to Agostino się bardzo dobrze krzewi.

44

Odp: Pszenżyto

Nigdy nie przekraczam 150 kg.

45

Odp: Pszenżyto

siałem pszenżyto około 10.10 i byłem dzisiaj obejrzeć to wschody nie ciekawe tego samego dnia siałem pszenice i wzeszła rewelacyjnie pszenica się lepiej krzewi czy jak ziemia podobna bo przez miedzę i obydwa ziarna czwarty raz siane brane z centrali

http://img.userbars.pl/122/24382.jpg

46

Odp: Pszenżyto

A robiłeś próbe kiełkowania ?  Bo od tego trzeba zacząć. Jak nie to możemy gdybać...
Ja dostałem nasiona pszenicy zaprawione baytanem a swoje zaprawiałem vitavaxem + dynawit
W wschodach różnica jak cholera. Po baytanie wschodzi około 4 dni później!! Sana tego samego dia na tym samym polu i to na jego środku...

47

Odp: Pszenżyto

baytan opoznia wschody

48 Ostatnio edytowany przez marcin80 (2013-11-03 11:54:50)

Odp: Pszenżyto

właśnie nie pomyślałem żeby to zrobić i tu jest pies pogrzebany ale jak podam odpowiednio azotu na wiosnę to może zakryje ładnie ziemię bo teraz ma azotu dużo a na następne siewy spróbuje z nawozami zaprawić takimi jak ty krzysiek stosujesz tylko
namaczanie 12 godzinne zastosuje w słabszym roztworze którejś jesieni miałem zboże luzem na przyczepce i przez niedopilnowanie mi zmokło wschody były szybsze niż zboże sąsiada który siał dwa dni wcześniej

http://img.userbars.pl/122/24382.jpg

49

Odp: Pszenżyto

Chcesz namaczać 12 godz?

50

Odp: Pszenżyto

ja stosuje tesz dynavit ale zaprawiam tym nawozem razem z fungicydem

Rolnik z powołania:-)

51

Odp: Pszenżyto

tak myśle tylko nie w wodzie tylko spryskac obficie opryskiwaczem ręcznym wieczorem a rano wysiac tyle leżało wtedy zboże jak mi zamoklo przed siewem no chyba ze uważasz ze to głupi pomysł to zrobię tylko na próbę na jeden przejazd siewnika i zobaczę czy będzie różnica. Pajej tez zawsze zaprawiam fungicydem

http://img.userbars.pl/122/24382.jpg

52

Odp: Pszenżyto

Spryskac obficie....  to nie namaczanie tylko zaprawianie.
Ja zaprawiam normalnie w czyściutkiej betoniarce nawóz + zaprawa +woda razem 2-2,5 litra na 100kg jest mokre jak diabli. Potem wsiąknie i mam o te 2-3 procent mokrzejsze ziarno. Zawsze ciut wczesniej wystartuje

53

Odp: Pszenżyto

Pszenżyto czwarty raz siane to mówi samo za siebie.

54 Ostatnio edytowany przez marcin80 (2013-11-03 22:15:33)

Odp: Pszenżyto

No widzisz Krzysiek ty stosujesz zaprawy na mokro a ja zaprawialem na sucho ty dawales zbożu wodę a ja tu kombinowałem ale ważne zesmy się dogadali co do częstotliwości stania to zawsze sialem po cztery razy ale nigdy nie było tak jak teraz

http://img.userbars.pl/122/24382.jpg

55

Odp: Pszenżyto

Krzysiek dużo wody dajesz. Na zaprawach i nawozach jest napisane, żeby nie łączyć ilości wody. Kiedyś tak zaprawiłem i zboże wyglądało nieciekawie, bo padła susza. Do bodajże 18grudnia nie było deszczów a ziarno wystartowało do rośnięcia przez wilgoć z zaprawy. Zaprawiam zawsze na mokro ale nie przekraczam dawek wody. Ogólnie jak wilgoć w polu to faktycznie szybciej wzejdzie. Aby każdy był zadowolony smile

56

Odp: Pszenżyto

Panowie ma to jeszcze teraz sens pryskać zboża na grzyba ?

57

Odp: Pszenżyto

za zimno

58

Odp: Pszenżyto

Czyli zostaje poczekać do wiosny hmm

59

Odp: Pszenżyto

Dziś dojechało pszenżytko od osadkowskiego.... pszenżyto jak pszenżyto w BB.... Krótkie spojrzenie na etykietę a tam wszystko po Czesku.... na czeskiej etykiecie pisze że zaprawione ''kinto duo'' a na worku przyklejone jakieś nalepki od osadkowskiego że zaprawione jakimś innym specyfikiem z nawozem do nasiennym....

60

Odp: Pszenżyto

tak czy siak  ja dodaje do wszystkiego od zeszłego roku speed Start  koszt smieszny  a efekt jest smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile