61

Odp: Pszenżyto

Boberek a co ze zwrotem do materiału siewnego,skoro brak polskiej etykiety?

62

Odp: Pszenżyto

wojtas napisał/a:

tak czy siak  ja dodaje do wszystkiego od zeszłego roku speed Start  koszt smieszny  a efekt jest smile

co to jest ten speed start bo nic nie znalazłem

63

Odp: Pszenżyto

boberek666 napisał/a:

Dziś dojechało pszenżytko od osadkowskiego.... pszenżyto jak pszenżyto w BB.... Krótkie spojrzenie na etykietę a tam wszystko po Czesku.... na czeskiej etykiecie pisze że zaprawione ''kinto duo'' a na worku przyklejone jakieś nalepki od osadkowskiego że zaprawione jakimś innym specyfikiem z nawozem do nasiennym....

sprawdź datę pakowania i zaprawiania. W ubiegłym roku 2 razy odsyłałem partię: pszenżyto przywieźli mi zaprawiane rok wcześniej, a jęczmień zaprawiany 2 lata.

gg 5118068

64

Odp: Pszenżyto

progres napisał/a:

Boberek a co ze zwrotem do materiału siewnego,skoro brak polskiej etykiety?

do zwrotu jest potrzebna tylko fv

Rolnik z powołania:-)

65

Odp: Pszenżyto

Wojtas skąd to bierzesz i dokładnie co to jest. Może jakiś link do strony

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

66

Odp: Pszenżyto

Ja właśnie zamówiłem dynamit ale ciekawi mnie co to ten speed start.

67

Odp: Pszenżyto

Jak w laskach to odstąp kilka sztuk .

68

Odp: Pszenżyto

hehe krzyskowi chodziło dynavit. stosowałem to, ale odkat kupuje kawlifikat to nie zaprawiam po raz drugi strata czasu

Rolnik z powołania:-)

69 Ostatnio edytowany przez boberek666 (2014-09-26 22:19:03)

Odp: Pszenżyto

zorak napisał/a:
boberek666 napisał/a:

Dziś dojechało pszenżytko od osadkowskiego.... pszenżyto jak pszenżyto w BB.... Krótkie spojrzenie na etykietę a tam wszystko po Czesku.... na czeskiej etykiecie pisze że zaprawione ''kinto duo'' a na worku przyklejone jakieś nalepki od osadkowskiego że zaprawione jakimś innym specyfikiem z nawozem do nasiennym....

sprawdź datę pakowania i zaprawiania. W ubiegłym roku 2 razy odsyłałem partię: pszenżyto przywieźli mi zaprawiane rok wcześniej, a jęczmień zaprawiany 2 lata.

Data zaprawiania 09.2014.... a do innych zbóż do zaprawy to dodaję PRIMUS B z intermagu...

70

Odp: Pszenżyto

jak Wasze pszenżyta? U mnie dramat
http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/im … -leontino/
http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/im … -leontino/

71

Odp: Pszenżyto

jeszcze sie pozbiera, zimno i wszystko stoi w miejscu.

mdw

72

Odp: Pszenżyto

Pszenżyto jak nigdy zapier. w oczach ziemi nie zobaczy i gna do góry tylko to żadne pocieszenie bo przy takiej masie łatwo może mu susza zagrozić.

73

Odp: Pszenżyto

No u mnie sucho na jesieni i na wiosne, dopiero od czwartku dolewa. Rewelacji nie ma, ale nawet porównując z innymi pszenzytami w okolicy odstaje, niestety

74

Odp: Pszenżyto

Muszę zrobić foto swojego pszenżyta grudniowego co siałem bezorkowo po qq

E 516 na części
Telefon 695 076 269

75

Odp: Pszenżyto

Jak będę na polu to zrobię fotkę jak wygląda Twingo siane bezorkowo po rzepaku. Jest bardzo rozkrzewione . Teraz po tych deszczach lecę z mocznikiem na nie i od razu po tym jak zrobi się ciepło CCC i Modus na skrócenie i do tego na T1 i jakieś odżywki.

76

Odp: Pszenżyto

co na T1 dajesz?

77

Odp: Pszenżyto

Chciałem nie iść w koszty coś takiego co nie jest za drogie coś typu Atak 450, Mondatak , a wy koledzy co polecacie na T1 ?

78

Odp: Pszenżyto

ja t1 opieram na trzech substancjach:fenpropidyna(fenpropimorf)+prochloraz+propikonazol.Jakie to beda konkretnie miksy zdecyduje ekonomia

79

Odp: Pszenżyto

Twingo, jutro jadę z mocznikiem na nią.

http://zapodaj.net/417ced2d039a0.jpg.html

80

Odp: Pszenżyto

Zupa na pszenżyto skomponowana przez mojego doradcę i takie komponenty zakupiłem na pierwszy zabieg na 1 ha będzie tak :
-corbel 0,5 l, 46,5 zł
-mondatak 0,6 l 27,2 zł
-do 1 l w zależności od pola antywylegacz płynny, 1 l 11,6 zł
-siarczan magnezu
-insol 1-1,5 l