81

Odp: Pszenżyto

Chłopaki a co proponujecie na chwasta w pszenżycie ozimym? Myślę o goldzie 450EC

82

Odp: Pszenżyto

http://allegro.pl/gold-450ec-20l-i5266395480.html

83

Odp: Pszenżyto

A miotle to czym? Motyką z pola wygnasz? Ja w tym roku daje chisel + nuance na chabra. Mam problem bo na około 4ha w pszenżycie inwazja owsa/głuchego....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

84

Odp: Pszenżyto

Ja na małym kawałku też mam problem z tym chwastem. Dlatego czekałem z zabiegiem tak długo jak się da bo dziad jeszcze wyłazi. Jutro pojutrze dostanie baty...

85

Odp: Pszenżyto

Koledzy a na miotłę co polecacie?

86

Odp: Pszenżyto

na miotłe jest 100% EXPERT MED tyle ze sie spóźniłeś ze 6  miesięcy z zabiegem

87

Odp: Pszenżyto

Izofarm lub Izoherb 500SC

88

Odp: Pszenżyto

Ja w tym roku na wszystkiego zboża zimowe dawałem Expert Med + Diflufenikan i zero poprawek .

89

Odp: Pszenżyto

chisel jest cienki i szkoda kasy

90

Odp: Pszenżyto

blazej1694 napisał/a:

Ja w tym roku na wszystkiego zboża zimowe dawałem Expert Med + Diflufenikan i zero poprawek .

napisz mi to jak beda sie siewy zbliżały. ile zl na heltar wychodzi?

Rolnik z powołania:-)

91

Odp: Pszenżyto

expertem mam przejechaną pszenice i jęczmień i potwierdzam że środek działa ... cena hmm nie pamiętam dokładnie ale coś około 120zł za ha w mieszaninie wychodziło na jesień ... ale nie jestę pewien

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

92

Odp: Pszenżyto

http://www.sklep.rudnik.agro.pl/pl/p/Le … C-05L/2438
http://www.sklep.rudnik.agro.pl/www.skl … 07-kg/1161
policzyłem i wychodzi 110zł/ha. przypomnijcie mi jesienia proszę

Rolnik z powołania:-)

93

Odp: Pszenżyto

Z mojego doświadczenia expert na wiosnę nie bardzo działa , na jesieni bardzo dobrze .

94

Odp: Pszenżyto

Ja płaciłem 100 zł na ha . Na drugi raz Ci przy pomnie.

95 Ostatnio edytowany przez zorak (2015-04-22 09:27:13)

Odp: Pszenżyto

błazej w jakich dawkach stosowałeś ? ja mieszałem tak:
- w jęczmieniu ozimym expert met 0,2kg/ha + dyplomata 600 0,5l/ha na polu czyściutko
- w pszenżycie expert met 0,18kg/ha + dyplomata 0,4l/ha + boxer 0,5l/ha na polu czyściutko. Ta mieszanka w pszenżycie typowo eksperymentalna bo pozostawało mi środków i chciałem je zużyć. O ile expert i dyplomata ok to boxer nie ma rejestracji w pszenżycie ale daje radę.

gg 5118068

96 Ostatnio edytowany przez blazej1694 (2015-04-22 15:34:13)

Odp: Pszenżyto

Ja dałem na pszenżyto i pszenice takie same dawki czyli: (chodź w pszenżycie diflanil nie ma rejestracji i trzeba pokombinować w zeszycie albo użyć innego środka)

0,34 kg/ha  Expert Met + 0,2 l/ha Diflanil

Cena :
1 kg Expert Met - 189 zł brutto
1 L Diflanil - 167,4 zł brutto

Czyli 1ha takiej mieszaniny wyszedł:

64,26 zł + 33,48 zł = 97,74 zł/ha (brutto)

97

Odp: Pszenżyto

Pryskam.... Pryskam... I patrzę na to moje pszenżytko. Jakie to kur....a rzadkie jest. 12ha kwalifikuje się na zaoranie, tylko nie uśmiecha mi się na początku maja przesiewek robić. Do tego w pip głuchego owsa. ***...y nauczył się zimować. Porażka z tym polem w tym roku jak nic. Na jesień chyba intensywna uprawa do późnej jesieni, na wiosnę jęczmień lub pszenica i pryskać na owsa....
Zna ktoś jakiś tańszy środek na głuchy owies?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

98

Odp: Pszenżyto

tańszy .,... wrr puma

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

99

Odp: Pszenżyto

i też go przepuszcza... sad

100 Ostatnio edytowany przez blazej1694 (2015-04-22 19:03:12)

Odp: Pszenżyto

A to przypadkiem nie jest tylko na jare ?
Bo jest więcej środków niż tylko puma. Np. Axial, Atpolan, Adigor ale żaden nie ma rejestracji w pszenżycie jarym a w zimowym to ja nie wiem. :hmmm: