61

Odp: Pompa wspomagania

Ja założyłem pompę w tym samym miejscy co była, trzeba przerobić uchwyt do pompy bo nie pasują otwory na śruby oraz rozwiercić otwór centrujący pompę i wałek napędzający przy ruskiej pompie jest mniejszy niż przy oryginalnej pompie. Zapomniałem o wężach bo też nie pasują, czyli trzeba przerobić wszystko smile

62

Odp: Pompa wspomagania

Witam pompę wspomagania założyłem nowa do 323 z pankowa i jest źle ciężko się kręci a jak ciągnik stoi minutę to wcale nie można skręcić tyko jak dam gazu to działa w miarę lekko co się dzieje mam już dosyć ręce bolą mnie od jazdy

63 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2012-04-18 11:33:16)

Odp: Pompa wspomagania

Jedyne co możesz zrobić to podpiąć zegar zaraz za pompą ,powinno być bez kręcenia 0-20 bar ,jak będziesz skręcał to powyżej 100 bar jak koła się zblokują to musi dobić do 160 bar wtedy puści zawór na orbitrorze.

64

Odp: Pompa wspomagania

Sławek możesz opisac co faktycznie i jak trzeba przerobić w pompie ruskiej też zaczyna mi coś fiksować. Na odpalonym ciągniku bardzo ładnie się kręci ale jak zgasze i stane na prostym terenie zaraz się zapowietrza jak ustawię go lekko przodem w dół wszystko po odpaleniu jest Ok, dodam że stan oleju jest prawidłowy.

To ma byc 16 ale prawa czy lewa ???
Jak z napedem tam jest inny wałek niż w oryginalnej ???
Jak mocowanie węży

65

Odp: Pompa wspomagania

Pietia miałem takie same objawy,wystarczyło wymienić uszczelniacze na wałku pompy(koszt ok 3.zeta)

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

66

Odp: Pompa wspomagania

pietia mam te same objawy u mnie zaczeło się że w czasie skrętu do oporu mogę sobie kręcić ile chcę kierownicą nie blokuje pompa była nowa ,sucha bez wycieków teraz jest leyland pompa z boku sucha i dalej sie zapowietrza stojąc przodem trochę wyżej myślę że to wina orbitrola ale jest suchy ?

67

Odp: Pompa wspomagania

U mnie to samo jak już chodzi to się jakoś kręci ale nie daj boże jak zatrzymam ciągnik to zaraz to samo nie można kręcić a i jak stoi przez godzinę czy noc to zaczyn się ruszy to trzeba się nakręcić  już nie wiem co to jest pompę oczywiście mam z boku

68 Ostatnio edytowany przez sławek77 (2012-05-04 21:34:44)

Odp: Pompa wspomagania

Pietia napisał/a:

Sławek możesz opisac co faktycznie i jak trzeba przerobić w pompie ruskiej też zaczyna mi coś fiksować. Na odpalonym ciągniku bardzo ładnie się kręci ale jak zgasze i stane na prostym terenie zaraz się zapowietrza jak ustawię go lekko przodem w dół wszystko po odpaleniu jest Ok, dodam że stan oleju jest prawidłowy.

To ma byc 16 ale prawa czy lewa ???
Jak z napedem tam jest inny wałek niż w oryginalnej ???
Jak mocowanie węży

Pompa nsz 16 lewa, wałek napędzający ma 6 frezów ale ma mniejszą średnicę od oryginalnej, trzeba dorobić przyłącze do węży oraz trzeba przerobić uchwyt do pompy bo nie pasują otwory na śruby.
Teraz na tej pompie wspomaganie działa nawet przy 600 obr silnika smile

69

Odp: Pompa wspomagania

Można poprosić fotki mocowania pompy z boku? Ciekaw jestem jak to zrobiliście, w którym miejscu, co i jak tongue

70

Odp: Pompa wspomagania

Dzięki Sławek chyba tak zrobie bo to robi sie upierdliwe ciągłe odpowietrzanie

71

Odp: Pompa wspomagania

Ja  mam ruską ale przykręconą w miejscu chłodnicy oleju dokładnie na jej uchwytach (bo jej nie  miałem ), teraz  mam problem  bo mam tą chłodnicę tylko nie wiem  gdzie ją  ulokować :stu: A reszta jak Sławek77 pisze cool
Jak  coś to pisać .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

72

Odp: Pompa wspomagania

koledzy na temat przeróbki dyskusja trwa tutaj http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=380

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

73

Odp: Pompa wspomagania

Mam taki problemik.W 323 pojawil sie wyciek oleju z pompy wspomagania przy walku.Co teraz?Trzeba ja wymienic,czy jest tam jakis uszczelniacz.Nigdy jej nie wyciagalem i nie wiem,czy szukac nowej,czy remontowac.Dzieki za info.

74

Odp: Pompa wspomagania

Musisz ją rozebrać ,tam są uszczelniacze.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

75

Odp: Pompa wspomagania

Wlasnie rozebralem.Pompa sie rozkrecila i cisnienie wywalilo oring.Chcialem sprawdzic w katalogu jaki ma rozmiar,a tam brakuje stron z pompa.Mam tylko rysunek.

76

Odp: Pompa wspomagania

piotreknnn napisał/a:

Wlasnie rozebralem.Pompa sie rozkrecila i cisnienie wywalilo oring.Chcialem sprawdzic w katalogu jaki ma rozmiar,a tam brakuje stron z pompa.Mam tylko rysunek.

Daj e-mail na PW to Ci podeśle tabelkę.
Ale nie wiem czy to pomoże, bo twardość też ma znaczenie lepiej to Ty podzwoń po sklepach.

77

Odp: Pompa wspomagania

Weź pompę do sklepu z uszczelnieniami i coś poradzą cool A twardością się nie przejmuj, bo to i tak uszczelnienie statyczne wink

78

Odp: Pompa wspomagania

witam kopiłem własnie pompę do wspomagania original kreci sie super leciutko nawet gdy ciągnik stoi w miejscu wrzucam link bo gościu mówi ze
ma jeszcze parę tych pomp polecam naprawdę warto bez przeróbek i kłopotów koszt to 405zl z  przesyłką  http://allegro.pl/pompa-hydrauliczna-or … 60507.html

Fortschritt zt 423 a razy 2

79

Odp: Pompa wspomagania

Michu dałem za taka razem z przystawka i kołem pasowym 200 pare złotych + przesyłka

80

Odp: Pompa wspomagania

koledzy przydazylo mi sie takie cos jak pisalem kiedys kupilem pompe i pochodzila troche i mometalnie sie skonczyla zalozylem spowrotem stara pochodzila moze miesiac i znow tak jak ta nowa w jednej chwili przestala dzialac wina pomp czy cos je wykancza przeciez pompa nie przestaje chodzic tak odrazu prawda nic nie grzebalem w innych rzeczach wymienilem tylko pompe dalem teraz ta nowa  co kupilem do regeneracji zeby ja sprawdzili co o tym myslicie

Fortschritt zt 423 a razy 2