81

Odp: John Deere

Nie żeby miał coś do zetora chodziło mi o tego gościa...
Zetor to nie jest zły wybór
Może MF 3060 bez napędu?  Niby by się przydało 4x4 ale skrzynia w wiekowym 4x4 będzie bardziej zjechana...

Ja mam zamiar pogadać z moją panią w ODR czy mam szanse na kasę z PROW na nówkę...

82

Odp: John Deere

zetorek 7245  fajny taki maluch z sercem do roboty ale drogi i do czego go w dzisiejszych czasach podpiąć ?? rozsiewacz 1500 kg za wielki . opryskiwacz 2500l, 2 duże PRZYCZEPY  HL
wszystko mu za wielkie ! taki fajny i nie koniecznie i ta cena

Leszek   dla kolegów'

83

Odp: John Deere

Tak jak przewidziałem oporowo opcji każdy chwali swoje,najtańsza opcja 4x4 to mtz 82 gniotsja nie łamiotsja tylko te biegi nie wiadomo co i jak przełączać ponoć były wersje eksportowe z dżwignią biegów z boku jarku kaczyński jak żyć co kupić.

84

Odp: John Deere

sarast napisał/a:

zetorek 7245  fajny taki maluch z sercem do roboty ale drogi i do czego go w dzisiejszych czasach podpiąć ?? rozsiewacz 1500 kg za wielki . opryskiwacz 2500l, 2 duże PRZYCZEPY  HL
wszystko mu za wielkie ! taki fajny i nie koniecznie i ta cena

Nie mów ja swojm 7211 ciagam opryskiwacz burego 3000l i daje radę fakt że tylko po suchym 😂.A tak po prawdzie to też rozglądam się za jakimś 100 konnym i na oku mam jd3050 co o nich sadzicie

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

85

Odp: John Deere

sfera napisał/a:

Tak jak przewidziałem oporowo opcji każdy chwali swoje,najtańsza opcja 4x4 to mtz 82 gniotsja nie łamiotsja tylko te biegi nie wiadomo co i jak przełączać ponoć były wersje eksportowe z dżwignią biegów z boku jarku kaczyński jak żyć co kupić.

biegi w mtz nie sa takie straszne są proste tylko trzeba się wtajemniczyc też na poczatku nie wiedziałem o co kaman a teraz to jak zabawka

Nie ma to jak FORTSCHRITT

86

Odp: John Deere

farmer1 napisał/a:
sarast napisał/a:

zetorek 7245  fajny taki maluch z sercem do roboty ale drogi i do czego go w dzisiejszych czasach podpiąć ?? rozsiewacz 1500 kg za wielki . opryskiwacz 2500l, 2 duże PRZYCZEPY  HL
wszystko mu za wielkie ! taki fajny i nie koniecznie i ta cena

Nie mów ja swojm 7211 ciagam opryskiwacz burego 3000l i daje radę fakt że tylko po suchym 😂.A tak po prawdzie to też rozglądam się za jakimś 100 konnym i na oku mam jd3050 co o nich sadzicie

Te lokomotywki to twarde traktory kumpel miał takiego jd teraz zmienił na jd7800 heba ze 170 kucy ma, jak na moje hektary to za duża maszyna musiał bym wymieniać maszyny sad

87

Odp: John Deere

No kuzyn też kupił 7700 to w skrzynie poszło 40 tyś, w silnik 12... Wtedy docenił swojego 1523 co ma od nowości... Co do zetora to spokojnie radzi sobie z opryskiwacze 2018. A w rozsiewaczu 500 kg jak dostanie to i tak wystarczy skoro drugi traktor z turem na polu. Jak na swoje czasy yo dość wygodny traktor i prosty

E 516 na części
Telefon 695 076 269

88

Odp: John Deere

Mieliśmy od nowości 7211 super maszyna była

89

Odp: John Deere

Laszek napisał/a:

No kuzyn też kupił 7700 to w skrzynie poszło 40 tyś, w silnik 12... Wtedy docenił swojego 1523 co ma od nowości... Co do zetora to spokojnie radzi sobie z opryskiwacze 2018. A w rozsiewaczu 500 kg jak dostanie to i tak wystarczy skoro drugi traktor z turem na polu. Jak na swoje czasy yo dość wygodny traktor i prosty

Wszystko jest możliwe dlatego pytam co kupić bo może gospodarki braknąć na remont klamota.Kumpel ma sieczkarnię,kombajn i traktor jd ale jak to mówią jeden woli rybki drugi pipki.

90

Odp: John Deere

jak chcesz mieć porządny i w miarę tani w naprawie ciągnik to zetor

91

Odp: John Deere

Bier MTZ 82 do 30 tys coś kupisz sensownego i będzie śmigać. Biegi w nim nie straszne, sam kupiłem dziadka 80s do roboty ze Szwecji Exporta i zadowolony jestem... Tarcza sprzeglowa padla 80zl dwa dni i dalej jazda..  Albo bierz nowego na Raty nawet ursusa maja finansowanie fabryczne teraz chyba az do 15 lat..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

92

Odp: John Deere

Mówicie o zetorku ... hmm ale bez przedniego to strzał w kolano ,,   zapnij mu opryskiwacz 2tys l i czekasz na pogodę   by można było po polu jeździć inaczej nie cofniesz  a czasami nawet do przodu nie pojedziesz ,, pryskałem 10111 bez przedniego wiem co mówię , lekko wilgoci na ścieżkach i po robocie ,   albo koleiny że  glowa mała

zamiast starego JD  nowszego MTZ

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

93

Odp: John Deere

Bez przesady że nie da rady. Wcześniej 360 szedł z pilmetem 2000 a teraz 7211. Fakt że opony tył to jak nówki. Jak by był przedni napęd to wiadomo była by bajka ale bez niego też odziwo dobrze sobie radzi. Ktoś mi właśnie mówił że 912 w polu idzie lepiej od 1212 bo ten poprostu jest za ciężki

E 516 na części
Telefon 695 076 269

94

Odp: John Deere

u1222 z obciążnikami podstawowymi dodatkowymi i typ 1 i 2 to na tych wąskich 7,5r20 to i na drodze gruntowej robi koleiny sad
360 kto teraz ciągnik do kościoła a kiedyś to musiały z dwoma przyczepami piachu na budowach zasuwać smile

MTZ to trochę za małe ma te koła z przodu z tyłu też dość wąsko i te niektóre pomysły konstruktorów ale bym go nie przekreślał całkiem
zetor 7245 to dość rozsądne rozwiązanie zważywszy że podobny do 360 a to chyba każdy zna więc i o naprawę łatwiej
bo np 914 to już znaczne różnice i jest sporo takich gdzie ludzie nie dbali o oleje i ich stan a potem WOM, napęd i półbieg nie działa skręcać nie chce zwolnice zwłaszcza przednie porozpieprzane i polepiony na sprzedaż tylko

zachodni może troszkę bardziej komfortowy ale jak nie jest się pewnym co do jego sprawności i historii napraw, przebiegu to lepiej coś starszego polskie, czeskie czy ruskie ale rozebrać przygotować to posłuży

95

Odp: John Deere

Panowie potrzebuję opinii na temat JD 6800 zastanawiam się nad przygarnięciem takiego. jak ktoś miał ,albo ma to proszę pisać co i jak . Na co patrzeć przy kupnie mocne i złe strony. Z góry dziękuję za wpisy

96

Odp: John Deere

farmer081 napisał/a:

Panowie potrzebuję opinii na temat JD 6800 zastanawiam się nad przygarnięciem takiego. jak ktoś miał ,albo ma to proszę pisać co i jak . Na co patrzeć przy kupnie mocne i złe strony. Z góry dziękuję za wpisy

jedne z bardziej udane JD u kolegów były z tej seri  tylko mocniejsze proste z fajna skrzynią biegów tz. abecadło .  jak nie zajechane to brać !

Leszek   dla kolegów'

97 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2017-12-15 23:18:31)

Odp: John Deere

jeździłem w robocie 6800 było tych ciągników kilka to wszystkie awarnie to nastepujace:
tylko jedna zatrzymała ciągnik mianowicie alternator bo prądu zabrakło pod wieczór
poza tym psuły się pompki paliwowe zasilające, odpadały zaślepki od dźwigni biegów, ukręcały pokrętła od zmiany kierunku napływu powietrza, cięgno od pedału gazu lubiło puścić (trzeba było wyciąć dziurę w podłodze i spawarką chwycić) jak nie dbało się o filtr kabinowy to wysiadały też silniki od dmuchawy. lubiły też trochę kapać olejem na uszczelniaczu łącznika skrzynia-silnik

Ogólnie to podobały mi się te ciągniki wszystko lekko chodzi cicho nic nie skrzypi zwrotny biegi dobrze ze stopniowane (skrzynia 5 głównych 4 półbiegi) rozmieszczenie dźwigni ok tylko szkoda że rewers jest po prawej nie przy kierownicy i nie wiem czy da się go regulować


przy zakupie przede wszystkim przetestuj skrzynię bo to koszt naprawy ogromy (same łożyska z średniej półki na cała skrzynię to podobno 14 tyś)  i czy nie ma za wielu "patentów" czyli drutów trytytek itp rzeźb

98

Odp: John Deere

Panowie ktos podpowie na temat jd 7800 (jaka skrzynia?) I ogólnie warto w to się pchać?

99

Odp: John Deere

Przebiegi mają już kosmos. Kuzyn kupił 7700 to po roku tyle samo włożył co za ile kupił

E 516 na części
Telefon 695 076 269

100

Odp: John Deere

Laszek napisał/a:

Przebiegi mają już kosmos. Kuzyn kupił 7700 to po roku tyle samo włożył co za ile kupił

Leszku to są woły robocze do pracy a nie do stania na placu.