81

Odp: ULS w 303

a jak juz jesteśmy pzy tym ULS to jak jedziesz na załączonym zółwiu to możecie wcisnąc sprzęgło i zatrzymac ciągnik albo zmienic bieg na zółwiu ?? bo u mnie to nie wykonalne i to mnie denerwóje a sprzęgło nie "ciągnie "znaczy nie ślizga się

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

82

Odp: ULS w 303

Panowie powiedzcie jak działa ten ULS bo ja czytam ale nie rozumię. Mam przerobione sprzęgło na mechaniczne może to być problem coś pisaliście op jakiejs zapadce-o jakiej

83

Odp: ULS w 303

Moja rada taka jak masz go włączony to wyłącz i zapomnij o nim.

84

Odp: ULS w 303

Panowie powiedzcie jak działa ten ULS bo ja czytam ale nie rozumię. Mam przerobione sprzęgło na mechaniczne może to być problem coś pisaliście op jakiejs zapadce-o jakiej

Zapadka nie ma wpływu na dzialanie ULS, ona tylko pomaga, bo nie trzeba trzymać nogi na pedale wciśniętym do połowy.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

85

Odp: ULS w 303

no dobra ale po czym bede wiedział że mam włączony ULS i dlaczego mam zapomnieć  jak on działa to mnie nortuje
I jeszcze ta zapadka o którą zapadkę chodzi bo nie wiem dokładnie mam 303 dopiero od jesieni i chce go poznać a w moim rejonie nie ma takich sprzetów musicie mi jakoś pomóc

86

Odp: ULS w 303

uls to jest popularny wzmacniacz momentu(czy jak to tam nazywają). działa to na tej zasadzie że po przełączeniu dzwigni pod kierownicą (nie pamiętam w tej chwili w którą stronę) - czyli włączeniu ULS-u i naciśnięciu sprzęgła tak aby rozłaczyć I stopień ale II załączony moment obrotowy jest przenoszony przez wolne koło z reduktorem i dalej do skrzyni. po nasiśnięciu sprzęgła ciągni troche zwalnia ale przybywa mocy. jeśli puścimy sprzęgła napęd jest przekazywany bezpośrednio ze sprzęgła na skrzynię.
Moja rada najpierw dobrze wyreguluj sprzęgło i jak zaczynasz się bawić z ULS to najlepiej na wolnej przestrzeni (bo przy źle wyregulowanym sprzęgle to czasam ciężko traktorka zatrzymać).
Jeśli chodzi o przerobienie sprzęgła na mechaniczne to ja mam odłączony siłownik powietrzny a ULS to nie używamy od momentu jak ojciec mało stodoły nie rozwalił big_smile

87

Odp: ULS w 303

Ja u siebie tego nie używam bo mocy mi jeszcze w polu nie brakło wink

88

Odp: ULS w 303

sprzęgło mam już dobrze wyregulowane ale nadal nie rozumie jak załączać ten uls może u mnie nie działa? bo nic nie słychać jak przełańczam dzwignię nawet bez sprzęgła
A w ogóle żeby jechać na tym żółwiu to muszę mieć wciśnięty I stopień dobrze rozumie.
A co do mocy to mam kilka takich pól że może by się przydało.

89

Odp: ULS w 303

a  ta dżwignia pod kierownica chodzi lekko czy  z tak jakby oporem ??   

prosty sposób  ale to musi byc jakis polniak  by czegoś nie przestawic ... 
dajesz 1 szosową   i jedziesz  przestawiasz dxwignie w  którąs stronę i wciskasz pomalutku  sprzęgło  jeśli ciągnik zwolni  minimalnie to znaczy że zółw działa jeśli  stanie  to powtórz to  ale z dźwignią przestawioną w drugą stronę  jeśli nic nie zadziała to lepiej se daj spokój ...   i w raze co zredukuj bieg   bo na tego żółwia nie ma co liczyc ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

90

Odp: ULS w 303

Ja u siebie to testowałem na łące miałem pewność że w razie czego nic się nie stanie wink

91

Odp: ULS w 303

właśnie ta dzwignia chodzi lekko ale ma mały zakres ruchu może w tym tkwi cała nie wiadowa

92

Odp: ULS w 303

ona ma mieć taki zakres żeby z pierwszego wycięcia przeszła na drugi tak jak dźwignia od WOM-u.

93

Odp: ULS w 303

uls najlepiej sprawdzic jadąc pod górkę lub z obciążeniem. Jesli jest juz właczony to po rozłączeniu I stopnia ciągnik powinien lekko zwolnic ale dalej jechać, a jak puścisz sprzegło to ciągni powinien przyśpieszyć. Jak chcesz się zatrzymać to musisz rozłączyc II stopień

94

Odp: ULS w 303

Bo ULS jest po to, żeby zwiększyć moc i uciąg traktora, bez zmiany biegu i kłopotów z tym związanych. Podobnie jak jest w samochodach ciężarowych.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

95

Odp: ULS w 303

ULS to dobra sprawa to tak jak byś miał jeden bieg zmieniany pod obciążeniem.

96

Odp: ULS w 303

...  tak  tylko  żeby jeszcza ta zwierzyna się załączała jak  naprawde jej potrzebujesz:D:P  to też inna sprawa ... moim  zdaniem  jest to jest ale lepiej w forszaju zmienic bieg niż to używać ...   tak samo w ciężkich ursusach ...  chodzi puki chodzi a później kupa roboty tylko

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

97

Odp: ULS w 303

Z reguły jest to kwestia odpowiedniego wyregulowania sprzęgła, ale też dużo ludzi grzebie w instalacji elektrycznej bez pojęcia jak właściwie działa ten mechanizm. Sprawa świateł, kontrolek i innych rzeczy jest tu banalna, ale 'zając' i 'żółw' wymagają już trochę wiedzy o tym mechanizmie, i później są tego takie efekty. Rozwalone płoty, drzwi, ściany, a nawet przygnieceni ludzie....

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

98

Odp: ULS w 303

w moich ZT 323 ULS chodzi poprawnie i jest to super sprawa w transporcie i w orce .pozdrawiam

Leszek   dla kolegów'

99

Odp: ULS w 303

Mam 323 To żeby ULS  zadziałał  , trzeba  sprzęgło do połowy wcisnąć i je trzymać cały czas ? Bo jak puszczę  sprzęgło to ULS się wyłączy  ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

100

Odp: ULS w 303

albo dwa przyciski z prawej włączyć