21

Odp: woda w oleju

Witam mam problem z silnikiem otóż gdzieś ucieka mi woda tylko nie do oleju i spod kolektora wydechowego z pod dwóch tłoków wydostaje sie chyba olej. Co może być przyczyną? uszczelka czy może pierścionki ?

22

Odp: woda w oleju

ogarnij trochę pisownię bo takiej zbitki zdaniowej nie można jednoznacznie zinterpretować !!!! opisz dokładnie co się dzieję i kiedy to się dzieje.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

23

Odp: woda w oleju

uszczelka

24

Odp: woda w oleju

Dzis jeszcze sprawdziłem wtryski i 2 mi lały ale czy to było przyczyną tego nie wiem. Zmieniłem końcówki. A wody musiałem dolać ok 15 litrów po tygodniu postoju. I jak narazie jej nie ubywa. Zobaczę jeszcze jutro.

25

Odp: woda w oleju

Witam mam problem z silnikiem 4ifa E 514 wszystko było okej przez zimę ubyło ok. 7-8 l płynu do chlodnicy a na miarce oleju przybylo i jest śmietana czyżby chłodnica oleju rozmroziła się w misce silnik był zalany 3lata płynem ale w zeszłe żniwa poszedł wąż od chłodnicy ta grucha na dole i zalałem wodą na jesień wymiana na płyn silnika nie odpalałem czy zostało by trochę wody w chłodnicy kranik był odkręcony w misce płyn to petrygo i weszło po paru dolewkach ok 28 l dzięki

26

Odp: woda w oleju

co to znaczy śmietana?

27

Odp: woda w oleju

inaczej zol czyli mieszanina tłuszczu i wody wyglądająca jak majonez, tak czy siak, gdzieś jest nieszczelność i trzeba to naprawić.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

28

Odp: woda w oleju

Zacznij od wymiennika ciepła to najłatwiejsze jest .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

29

Odp: woda w oleju

Tak wytargałem silnik odkręciłem  miskę i zalałem wodą wyjścia zatkałem i kranikiem powietrze sprężarką w misce się gotowało i trochę na zewnątrz i okazało się ta duża uszczelka co uszczelnia chłodniczkę  uszcaelka wrak

30

Odp: woda w oleju

Operacja chyba udana uszczelnienia nowe i wszystko okej trochę namęczyła mnie chłodniczka bo ukręciłem śrubę 8ke co jest przykręcona na razie wszystko  działa silnik dostał przy okazji nowe wtryski bo ostatnio w żniwa padł i założyłem stary od innego silnika i nowy olej filtry  i nowe akumulatory 120 ah i gotowy do żniw  he

31 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-06-27 11:59:51)

Odp: woda w oleju

Co może być, że po tygodniowym postoju w 4vd pojawia się woda pod korkiem spustowym?  Jakieś 300ml.
Dodam że gdy kombajn chodzi codziennie to problemu nie widać.  Woda się pojawia tylko po dłuższym postoju.

Sytuacja jak wyżej w postach czy szukać przyczyny gdzie indziej ?

Siły na zamiary zmierz....

32

Odp: woda w oleju

a układ na wodzie czy na płynie?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

33

Odp: woda w oleju

Uszczelniacze na tulejach. Ciepłe tuleje się rozszerzają i dociskają gumy do bloku, jak ostygną się luzują i coś tam się sączy

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

34

Odp: woda w oleju

Sezonowo na wodzie. Sytuacja u kolegi

Siły na zamiary zmierz....

35

Odp: woda w oleju

Tez obstawiam uszczelnienie tulei mialem tak w john deete

36 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-06-28 05:22:54)

Odp: woda w oleju

To słabo. Chyba najlepsze wyjście to spuścić wodę przy planowanym postoju bo żniwa zaraz.

Siły na zamiary zmierz....

37

Odp: woda w oleju

Ja bym sypnął paczkę uszczelniacza do chłodnic.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

38

Odp: woda w oleju

Sąsiad pewnie z 10 lat przez całe żniwa przed wyjazdem w pole nalewał wodę, po powrocie spuszczał.

39

Odp: woda w oleju

Witajcie ja dziś mam podobny problem przy talerzowaniu poplonu odkręcił się korek spustowy od wody uciekła woda z układu objawy zauważyłem dopiero jak para dym pokazał się lecący od strony odmy. Na chodzie dolalem ok 7-8 l i dałem dyla do domu wtedy zegar dopiero pokazał 80 stopni tak było w granicach 40-60 zanim dojechałem do domu silnik oslabl i dmuchał dymem z odmy. Po ostygnięciu spuściłem wodę z układu było tylko 10 l zalalem do pełna i odpaliłem to przy z miarki oleju dmuchał dymem i wypływać zaczęła smietana zdjolem głowice uszczelki niby ok tuleje nie widać pęknięcia zalalem blok ok do wysokości kanałów wodnych nie widać by przeciekaly tuleje. Co robić dalej?

40

Odp: woda w oleju

Głowica może być pęknięta miedzy zaworami.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38