21

Odp: czosnek made in poland

Niech ten gość z filmiku, tym wiaderkiem palnie się w głowę. Chiński czosnek zalewa nasz rynek. Kilogram czosnku w płatkach suszonego chińskiego kosztuje ok 8 zł. Kto gdzie może to go stosuje. Wygodny w użyciu i tani. Polski traktowany jest jako dodatek. W sezonie ogórkowym, kupowałem polski drobny po 2,8 - 3,2 zł/kg. Taka jest realna cena zbytu.
Jak koniecznie chcesz go uprawiać, dogadaj się z kwaszarniami ogórków.

22 Ostatnio edytowany przez Fenol (2014-02-03 22:51:18)

Odp: czosnek made in poland

w mojej okolicy furorę robi cebula, kto żyw do cebuli! smile

pan z filmiku trąci antysemityzmem

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

23

Odp: czosnek made in poland

Widziałem jak 150 ha cebuli obrabia 3 osoby w polu, może jeszcze w magazynie kilka ale tam nie byłem. Generalnie nie sadzę aby na cebuli dało się zarobić w hurcie, a detalować mi się nie uśmiecha.
Brat ma dwa stanowiska w okolicznych mieścinach z warzywami i cały czosnek pogonił, zostało jeszcze może z 200 kg na bieżące zapotrzebowanie. Słuchajcie Sławka, bo on jest w te klocki na bieżąco. Ja mogę mówić o cenach detalicznych, które wypracowane są na targowisku, a cena hurtowa np z TargPiasta to zazwyczaj 30-50% ceny detalicznej.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

24

Odp: czosnek made in poland

Prawdę mówiąc to tak z ceną liczyłem nie więcej jak połowę. Chcę zająć się czym może więcej czaso i pracochłonnym ale innym niż zboża, bo ostatnio ciężko zrobić z tego grosz dobry. Na razie tylko spróbować,bo jest jeszcze opcja ziół, ale to pogadamy w wątku może o Badylarstwie. smile

25

Odp: czosnek made in poland

Taki czosnek trzeba wysuszyć żeby mógł cały rok leżec ? bo jak kupie i dłużej leży to kiełkuje big_smile

26

Odp: czosnek made in poland

Jak by tak była inwazja wampirów to wtedy by też był zbyt konkretny na czosnek, tak samo mógł bym zająć się produkcją kołków osikowych big_smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

27

Odp: czosnek made in poland

Potwierdzam masakra z czosnkiem. w zeszłym roku miałem pierwszy raz. i jeszcze nie sprzedałem. Powoli schodzi.  Ci od ogórków mogą wsiąść ale po 3,5zł. Moze jestem zbyt pazerny ale samo obranie według mnie kosztuje nie wiele mniej. Importowane gówno wyparło nasz towar. W biedronce czasami jest coś co niby jest polskie ale z tego co widzę ma tylko polska metkę. Jak chcesz mieć ładny czosnek to przechowuj go w temperaturze -3 stopnie. Nawet xle wysuszony będzie sie pieknie przechowywał. Z tego co widzę nawet -10 nic mu nie robi.
Cebula. Brat robi u gazowników miedzy innymi mają swoją biologizowanie na kujawach. No i chłopki wożą im cebulę nie pamietam czy to było w zeszłym roku czy 2012 wozili jesienią po 100zł/t na wsad do biogazowni. po 50t z ha.

28

Odp: czosnek made in poland

50ton  cebuli z hektara?

29

Odp: czosnek made in poland

nie sadze nie wiem to usłyszałem tez zrobiłem oczy, ale skoro czosnku może być 10-12 t. A cebula rośnie dużo większą i cięższa.

30

Odp: czosnek made in poland

Jak u nas jest 60t buraka z hektara to już ładnie, a cebuli to może połowę liczyłbym. Może kiedyś posieję to zobaczę.

31

Odp: czosnek made in poland

Cebula może dać i 80 ton/ha. Było w moich okolicach kilka takich przypadków.

32

Odp: czosnek made in poland

U mnie też w tym roku firma gdzieś z polski nasiała ok 200 ha cebuli z nasiona i gdzieś z70 marchewki pietruszki i groszek na zielono cebule to jeszcze w grudniu kombajnem zbierali jest tego plus cała okolica ma marchew pietruszkę cebulę zima nam nie straszna

33

Odp: czosnek made in poland

Z jednym gościem gadałem co sieje marchew to mówił że jak by miał zbierać mniej jak 100 ton to w ogóle by się w to nie bawił. Jak dla mnie to plon kosmos

E 516 na części
Telefon 695 076 269

34

Odp: czosnek made in poland

Szczerze ciężko mi w to uwierzyć. No ale może u was hektary dłuższe? smile

35

Odp: czosnek made in poland

Czosnek aktualny? cennik bez zmian?

36

Odp: czosnek made in poland

A ile chcesz? Bo mam trochę ładnego i sporo badziewia którego kolegą z forum nie sprzedam

37

Odp: czosnek made in poland

A ja jeszcze mogę się na trochę załapać? Tak ze dwa, trzy kilo...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

38

Odp: czosnek made in poland

Podobnie jak Piotr 2-3kg smile

39

Odp: czosnek made in poland

Badziewie zostaw do ogórków jak doleży. Wtedy pójdzie wszystko.

40

Odp: czosnek made in poland

I jak dla mnie wystarczy to tez 2 kilo zamawiam

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726