21

Odp: obrotówka fortschritta

nie udowodzie ci bo nieznam twoich znajomych tongue w kazdym razie na nowe ciagniki w mojej okolicy to skusiły sie tylko spółdzielnie a z rolników takich jak my to  to moze 2 osoby bo wydawało im sie  ze beda mogli szpanowac a teraz płoaca  nie małe pieniadze za serwis  a inni sobie jezdza starymi forszajami  jak my i w najlepszym wypadku leja tylko paliwo

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

22

Odp: obrotówka fortschritta

Z forszaja też idzie zrobić "modną laske", wystarczy troche pogłówkować i pofantazjować, niejeden gospodzrz zazdrośnie patrzy na mnie jak pracuje sobie moim forszajem, który kosztował jedną dziesiątą tego co dali ci modnisie co mają teraz JD i Fendty i głupi filtr paliwa szukają jaknajtańszy z podróbek za 200 zł. Moda kosztuje, niestety.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

23

Odp: obrotówka fortschritta

Miras forszaj robił także 4 obrotowe a co do mody to nie do końca tak faktem jest że obrotka nie robi bruzd zagonowy tak półzawieszany troszke co do nawrotów z b-201 po pierwszym sezonie moim forszaja i tego pługa poprzecz mam na trzy przejazdy a Miras i Tatko na dwa bo mają większą wprawę czyli takie jak przy zawieszantm a pługi i obrotowe i zagonowe mają swoje wady i zalety największymi wadami obrtek są wga i cena zawsze będą droższe od zagonowych choćby dlatego że mają więcej części i są raczej nowsze a waga no cóż po prostu tak już jest ale wymyślono ażurowe odkładnie które to znacząco obniżają wagę pługa

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

24

Odp: obrotówka fortschritta

jeśli chodzi o obrotówki to ja znam gościa co swego czasu ciągał forszem 5 obrotówke grudziądza.ciągnik dawał rade,ale to gość co nie ma co robić z kasą.                                                                                                                             Ja bardziej skłaniam się do b200 ale najpierw to chyba pujdę na kurs orania do taty:D

25

Odp: obrotówka fortschritta

tez sie pisze na ten kurs

26

Odp: obrotówka fortschritta

także przyjade i zgrzewkę piwa zabiore coby lepiej nauka wchodziła wink

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

27

Odp: obrotówka fortschritta

hehe  i wkoncu od pewniego czasu znalazl sie forszajowski pług obrotowy
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B41098

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

28

Odp: obrotówka fortschritta

Ci co twierdzą ze zagonówka jest lepsza od obrotowego niech sprzedadza kombajny i zaczna młócić mlocarnią albo cepami big_smile jak sprawna hydraulika to nie ma znaczenia waga pluga forszaj wszystko podniesie .No niestety ale drazni mnie jak ktoś sie wypowiada o czyms co widzial tylko na zdjeciu tongue jakos nie znam ludzi co kupili obrotowke a potem sprzedali i przesiedli sie nazad na zagonowy Te plugi powstały aby ułatwiac uprawę a nie jakas tam moda.Wiem ze to żenujace kupowac sobie nowy sprzet na 10 czy 20 ha ale jak ktos chce sie pokazac -jego sprawa <najwyzej bedzie wpiepszał chleb ze smalcem przez najblizsze 10 lat>  ja jestem zwolennikiem silnego sprzetu ale moze byc stary nie przeszkadza mi to byleby był sprawny to swoje zrobi,znaczenie ma to by uprawić na czas i nie przesiedziec pol zycia w traktorze .Szybko a potem urlop.Rolnik tez cos z tego zycia podlego musi miec no nie?

29

Odp: obrotówka fortschritta

Nad gustami się nie dyskutuje Pepe. Idzie wiosna, zainwestuj, kup se czapkę z daszkiem.

30

Odp: obrotówka fortschritta

Mój B-201 ma 6 skib i bierze 2,2m z palcem w nosie, niech ktoś mi dorówna obrotówką.
Stan pługa idealny i tylko 3000zł a obrotówka w tym stanie min. 15000zł.
Wielkie dzięki dla Tatamarty.

31

Odp: obrotówka fortschritta

Pepe ja mam zagonowy półzawieszany b201 15ha gliny z kamieniami od czasu do czasu wszystko w jednym kawałku przecięte w pół moją własną drogą wpadnij forszem z obrotówką pojedziesz połowe ja drugą zobaczymy ile piwek walne zanim skończysz :beer:   obrotówka jest lepsza jak ktoś ma kawałki i zależy mu aby bruzd nie było tak na poparcie sąsiad sprzedał jesienią b201 kupił obrotke (bo ma ziemie w wielu kawałkach) sam przyznał że 10ha (największe pole) teraz orał dłużej nadrabia na tych po 1-1,5ha pozdro
:stu: ciekawe jeszcze zabezpieczenie bo ja mam troche kamieni może nie dużo ale zanim kupiłem 201 to co sezon 5-7 lemieszy złamałem ile trwa wymiana kołka (śruby) u mnie ok 1sek. bez zatrzymania :walka:

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

32

Odp: obrotówka fortschritta

coz Slawku przychodzi mi na mysl jedno:cienki jak barszcz na kostce wolowej albo plytki jak wisla w nieszawie tongue a co do orania prawda ze dluzej schodzi ale mam juz pole przygotowane do siewu zaorane i uprawione za 1 przejazdem pozdrawiam

33

Odp: obrotówka fortschritta

zgadza się pod warunkiem że masz jakieś narzędzie doprawiające a zdaje się że nie wiele stoi na przeszkodzie by takowe podpiąć do zagonowego akurat jestem spłukany ale jest do kupienia wał do b201 gdybym miał kase to bym kupił i mam uwierzyć że potem już agregatem nie robisz no to powodzenia życze wcześniej pisałeś że właśnie o to chdzi by nie siedzieć na traktorze tylko na urlop a teraz przyznałeś że obrotówką dłużej schodzi czyli może jednak to chodzi o to że masz pługo obrotowy a nie przestażały zagonowy :hmmm:

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

34

Odp: obrotówka fortschritta

Albo jesteś Pepe bardzo silnie mundry albo cham. To ja troszczę się o Twoją głowę, cobyś jej nie przegrzał lub nie przeziębił, może jeszcze coś ciekawego spłodzisz, a Ty co ? Usiłujesz mnie obrazić ? Za krótki jesteś, podrośnij trochę.

35

Odp: obrotówka fortschritta

panowie proszę bez kłótni posty mają być na na temat pługów a nie temperatur czy sytuacji hydrologicznej Wisły

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

36

Odp: obrotówka fortschritta

Obrotowy ?? jasne ale półzawieszany - odpowiedniej wielkości aby wykorzystać moc ciągnika. Dla przykładu:
Kolega ma Agrotrona 175 koni i ciąga 5 zawieszaną obrotową. Ale już mysli o zmianie na obrotywy półzawieszany 6.
Jeśli ma się w ciągniku rewers (a jeszcze załączany bez sprzęgła) to praca z obrotówką jest szybka łatwa i przyjemna. Czas jaki tracisz na przejeździe z jednej bruzdy w drugą w zagonowym jest chyba dłuższy niż obrót ciągnika przy wywrotku.
Czy zamienił bym moją zawieszaną 5 z unii na jakiegoś 4 wywrotę ?? chyba nie bardzo - nie przy tym ciągniku.
Panowie - pkt widzenia zależy od pkt siedzenia i jeśli ktoś chce ciągać 100 konnym ciągnikiem 3 obrotową to jego sprawa. Nie potępiam i nie chwale - widocznie decyzja przemyślana i z takiego rozwiązania ma więcej korzyści.

gg 5118068

37

Odp: obrotówka fortschritta

Panowie ja w tym roku oralem B 201 a mam ibisa 4 z 2006 roku. A dlaczego ?? A dlatego że bylo twardo i mokro (różne pola). B201 jak wpadl to szedl jak burza bo ma 2 koła.Ot to taki mój przykład smile

GG 9784904
sklep@fortschritt.com.pl 0748506822
www.fortschritt.com.pl

38

Odp: obrotówka fortschritta

kazdy ma swoje przekonania  dokładnie obrotówka sie nadrabia na kawałkach bo wtedy niema pustych przejazdów kumpel ma do ZT 300 obrotówke 3  taka troche duza zabiera bez paru cm 1.5m  a ja ciagam grudziadza 5 troche wiecej wezmie  i tak prawde mówaic ja byłem na kawałku hektarowym i on  on zapomniał o oraniu a ja jeszcze sie bawiłem  niestety grudziadze cieszko ida w ziemi:/ przynajmniej taki moje odczucie  3 to malo dla forszaja ale znów jak ma ta predkosc co powinno to pod zepak prawie uprawione:D bo ziemia rozsypana tylko leciutko agregatem po wieszchu i mozna siac   ale znów 4 pociagnie z palcem w d....  i prawie to samo bedzie bo tak czy siak tzreba uprawic  a 4 obrotowa to nie taki straszny ciezar by cos chydraulice sie stalo lub przud podrywało  bo te ciagniki sa dlugie i ciezkie big_smile ja osobiscie niewypowiem sie o półzawieszanych  forszaja bo nigdy nie miałem z nim doczynienia  jedynie co to grudziadz a teraz planuje zakupic jakas obrotówke bo to moim zdaniem dobra zecz

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

39

Odp: obrotówka fortschritta

właściwie to nie mozna stwierdzic ze obrotowka orze sie ciezej niz zagonowym albo szybciej.Wszystko zalezy od pluga katow natarcia typu odkladni itp.Moja 4 obrotowa miesci sie gdzieś posrodku nie polece nia w szalonym tempie tym bardziej ze idzie jeszcze kambel na tuzie przednim a na plugu wloka 2 kolczatki i walek uprawowy.Jak zajade ten silnik kiedys załoze nastepny z turbina.Niedawno miałem okazje orac 5 obrotowa żorżbesona i szło lżej niz moja czworką a  brał 2,4 metra,naprawde swietny sprzet tylko kosztuje od groma może za 10 lat kupie sobie taka używke big_smile

40

Odp: obrotówka fortschritta

Ciekawy pług
http://www.allegro.pl/item444028186_sup … otowy.html