41

Odp: Paszowóz

Oglądałem jego zdjęcia w środku i wyglądał tragicznie ,a paszowóz kupiłem BVL 12m3 jak znajdę chwilę to dodam fotki .

42

Odp: Paszowóz

Taki kupiłem , dziś pierwszy raz mieszałem i jestem pod wrażeniem szybkości mieszania      http://images63.fotosik.pl/492/d4ada981a8122c1am.jpg

43

Odp: Paszowóz

Jaki szeroki musi być korytarz żeby taśma się rozłożyła?

44

Odp: Paszowóz

koseś dorobiłeś już noże do niego?

45

Odp: Paszowóz

A więc po kolei ,ta długa taśma jest po jednej stronie zasilać będzie jedno pomieszczenie w oborze gdzie będzie mobilny paszowóz podwieszony na szynie ,a z drugiej strony paszowozu jest typowa krótka taśma .Noże już założone zestaw zamienników niemieckich 9600zł a zestaw zamienników Tomex 600 zł więc jest jakaś tam różnica . Wczoraj wieczorem wrzuciłem balot słomy jęczmiennej ,balot siana ,dwie łyżki kukurydzy i paszę treściwą .Mieszanie z zegarkiem w ręku od wrzucenia pierwszego siana do zaczęcia rozdawania 20min.

46

Odp: Paszowóz

No właśnie ten czas mieszania. Tak samo kumpel najpierw wrzuci treściwą i jedzie 300 metrów do silosu, pobierze kukurydze i trawę frezem i zanim wróci te 300 metrów do obory to wszystko jest już elegancko wymieszane. Wiadomo nie można zostawić tego sprzętu żeby mieszał bez końca bo wyjdzie paćka. Pamiętam jak jeszcze chodziłem do technikum i pojechaliśmy do SK Dobrzyniewo. Kierownik tam opowiadał że jeden pracownik też wszystkiego naładował do poziomego paszowozy, włączył go a sam poszedł do domu na śniadanie... Jak wrócił to pasza nadawała się już tylko żeby cofnąć pod płytę gnojową i wykręcić wszystko

E 516 na części
Telefon 695 076 269

47

Odp: Paszowóz

No to czekamy na filmik z pracy paszowozu.

48

Odp: Paszowóz

Firmy Tomex... o bracie słyszałem o ich niezrównanej jakości
smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

49

Odp: Paszowóz

Van Lengerich- mało popularna ale bardzo dobra firma miałem kiedyś pług od nich- potęga.... wink

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

50

Odp: Paszowóz

Panowie świeże dzieło z serii TOMEX     http://images62.fotosik.pl/611/b623409a428e0a65m.jpg

51

Odp: Paszowóz

dla mnie jesteś CZARODZIEJEM!

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

52

Odp: Paszowóz

Tomasz widzę, i elektryka z elektroniką nie są Ci straszne smile opisz zasadę działania jak w środku wygląda. Zasłużony plus już jest na koncie.

53

Odp: Paszowóz

koseś jakbym miał teraz czapkę na głowie to bym ją zdjął... szacunek

54

Odp: Paszowóz

Taki krótki pokaz działania na razie w garażu http://www.youtube.com/watch?v=W6_gfbbh … e=youtu.be

55

Odp: Paszowóz

To teraz będziesz miał w oborze kolej wąskotorową smile a załadunek teraz będzie z paszowozu co z traktorem tak? Tylko jak go załadujesz? Jakimś taśmociągiem? +

E 516 na części
Telefon 695 076 269

56

Odp: Paszowóz

Fajny sprzęt tylko jak będzie przestawiany na 2 stronę obory, chyba że 2 takie będą jeden po prawej drugi po lewej. A może masz w planach zrobić u siebie całą magistrale kolejową big_smile

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

57

Odp: Paszowóz

Do załadunku będzie służył  przerobiony stertnik ( maszyna do podawania siana -słomy na stóg ) na który gotową mieszankę wysypię z dużego paszowozu .Paszowóz będzie pracował po jednej stronie gdyż bydło będzie w przerobionej chlewni na głęboką ściółkę i maszyna poruszała się będzie przy samej ścianie budynku .Sawek jak byś chciał to można by było zrobić taki system na podwieszanych szynach że mogła by bez problemu zakręcać albo jeśli dwa toki są blisko siebie to można też zrobić wysyp na dwie strony smile

58

Odp: Paszowóz

Koseś super robota!Kiedy swoje wynalazki wprowadzasz do masowej produkcji? smile Oczywiście plus

59

Odp: Paszowóz

pomysł i wykonanie oczywiście bdb +

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

60

Odp: Paszowóz

zaj... biste...

... ty się Tomek marnujesz w tej robocie... powinieneś pracować gdzieś w biurze konstrukcyjnym maszyn rolniczych....