121 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-09-24 11:41:03)

Odp: Zupełnie o niczym

Warto dodać w temacie, że ludzie ciągną zestawy ciągnik + 2x przyczepa razem grubo ponad 40 Ton.  Mało tego takimi zestawami jeżdżą dzieci - które w zasadzie mają zerowe pojęcie o bezpieczeństwie i poruszaniu się takim czymś po drodze. Mówiąc dzieci mam na myśli 16-latków którzy dopiero co zdali prawo jazdy na ciągnik.  Sam miałem "przyjemność" być prawie zgarniętym przez taki zestawik bo dziecko nie zna podstawowych przepisów odnośnie poruszania się na drogach i nagina sobie odblokowanym Fendtem taty 50 na godzinę. Głupio brzmi. Ale prawdziwe jest. Pomijając zupełny brak wyobraźni gdzie niekiedy do tak szybkiego ciągnika ktoś podpina stare wytłuczone autosanki które zajmują 2/3 drogi dosłownie po niej fruwając od brzegu do brzegu. Możecie komentować ale taka prawda. Niekiedy brak zdrowego rozsądku. Jestem rolnikiem jak i Wy. Powinienem zrozumieć. Tez jeżdżę ciągnikiem po drodze. Też jeżdżę kombajnem po drodze.

Siły na zamiary zmierz....

122

Odp: Zupełnie o niczym

gelek79 napisał/a:

Dobra chciałeś zabłysnąć ale nie wyszło,   kiedyś sporo czytałem norcom forum i tam znajdziesz odpowiedzi na 40 km/ h i +-3  .
To jak z ciężarowym  na drodze ma 70 i na autostradzie 80 A ogranicznik na 90 choć ostatnio coraz częściej na 88.
Więc co za te 10  pow 80 zabrać homologacje?
Tak jak pisałem głupi policjant A kierowca jeszcze gorzej  bo wystarczył by mandat 200zl.
Nie komentuję tego, nie masz pojęcia co piszesz, a zabłysnąć to chyba ty chcesz, ja opisałem tylko faktycznie jak było i tyle. I przedstawiam jak jest zawarte w przepisach
Powodzenia życzę przy jeździe z taką predkością jak opisujesz, i szczerzę życzę żebyś krzywdy komuś nie zrobił

Znaczy się o czym nie mam pojęcia? Masz stare pruchno to i 25 jedź  skoro mota po drodze od lewej do prawej  . Nikt nie nakazuje kierowcy malucha na autostradzie 180 jechać, ja swoim miskiem tyle jadę  jak potrzeba  . Homologacja A przepisy o ruchu drogowym to inne odrębne przepisy i tyle w temacie który Ty  zacząłeś.

123

Odp: Zupełnie o niczym

A co się tu obrażać na temat naszych zt. Są jakie są. A jeśli chodzi o Twoje egzemplarze to bez urazy ale jak piszesz co chwila że cały czas w nich coś Ci pada to pewne wnioski same się nasuwają

E 516 na części
Telefon 695 076 269

124

Odp: Zupełnie o niczym

Piotrek w Debrznie taki dzieciak wywrócił talerzówkę 6m. Leżała tuż obok przejścia przy szkole...

125 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-09-24 18:56:34)

Odp: Zupełnie o niczym

Leszek ja się nie obrażam ale mam to na co mnie stać, i to nie są pruchna tylko porządne maszyny a jak coś pada to w większości drobne duperele, i jak napisałem opisałem fakt autentyczny, a koseś sie oburza jak małe dziecko i rzuca mięsem o jakiś trupach
Forum jest do pomocy i dyskusji chyba nie a nie do pajacowania

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

126 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-09-24 19:03:38)

Odp: Zupełnie o niczym

Próchno Panowie Próchno...

127 Ostatnio edytowany przez Massey (2018-09-24 19:17:18)

Odp: Zupełnie o niczym

U nas niektórzy robią jeszcze ursusami 25 z końca lat 50 i nie narzekają ,że pruchno... Zależy od użytkowania..

128

Odp: Zupełnie o niczym

Gdy czyta się posty z początku istnienia forum to praktycznie każdy wypowiadał się pozytywnie o forszaju , przez lata gdy niektórzy pokupili nowe to ZT stał się tym najgorszym jaki mieli... Czytając forum można odnieść właśnie takie wrażenie.

129

Odp: Zupełnie o niczym

Massey napisał/a:

Gdy czyta się posty z początku istnienia forum to praktycznie każdy wypowiadał się pozytywnie o forszaju , przez lata gdy niektórzy pokupili nowe to ZT stał się tym najgorszym jaki mieli... Czytając forum można odnieść właśnie takie wrażenie.

pieniądz zmienia człowieka...

Nie ma to jak FORTSCHRITT

130

Odp: Zupełnie o niczym

Postęp....

131

Odp: Zupełnie o niczym

No tak to już jest. Jak ktoś wcześniej robił w polu 360 i przesiada się na zt to wiadomo że był przeskok. Jak zmiana z zt na coś nowszego to tak samo. Jak Krzysiek napisał postęp a tego się nie zatrzyma

E 516 na części
Telefon 695 076 269

132

Odp: Zupełnie o niczym

Krzysiek napisał/a:

Piotrek w Debrznie taki dzieciak wywrócił talerzówkę 6m. Leżała tuż obok przejścia przy szkole...

Jak widać daleko szukać nie trzeba przykładów.

Siły na zamiary zmierz....

133 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-09-24 21:21:02)

Odp: Zupełnie o niczym

Laszek napisał/a:

A co się tu obrażać na temat naszych zt. Są jakie są. A jeśli chodzi o Twoje egzemplarze to bez urazy ale jak piszesz co chwila że cały czas w nich coś Ci pada to pewne wnioski same się nasuwają

Z tego co kojarzę -nie broniąc nikogo Grzesiek coś tam świeżo niedawno zakupił /wymienił. I teraz wychodzą partactwa poprzednika. A że robił przód itd to chyba dobrze świadczy o nim, że mimo że stare to dba o to co ma. A przede wszystkim o bezpieczeństwo. 
Panowie, wymieniajmy się spostrzeżeniami ale trzymajmy poziom smile
:beer:

Siły na zamiary zmierz....

134

Odp: Zupełnie o niczym

Krzysiek napisał/a:

Postęp....

Nic ująć nic dodać :brawo:

135 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-09-24 21:24:54)

Odp: Zupełnie o niczym

Mi też się marzy coś nowszego. Ale zaczynam od sprzętu a skończę na wymianie ciągnika kiedy ten sprzęt na tą zmianę zapracuje  i zarobi. Także postęp postępem ale żeby on miał miejsce trzeba sobie na niego trochę popracować  wink:D

Siły na zamiary zmierz....

136

Odp: Zupełnie o niczym

gelek79 napisał/a:

Według kolegi na szczęście nie mojego jak forsze to pruchna to te w gorszym stanie to jak nazwie?



A ten policjant w tym roku zajął II miejsce w Polsce z przepisów ruchu- jutro będę się z nim widział to przekażę jak kolega Go określił

"Widzisz synku tak wygląda kapuś"  to taki fajny cytat z filmu ......
I nigdzie nie napisałem słowa"  trup" i nie rzucam mięsem!!!! Tak że nie pisz czegoś co nie miało miejsca .
A to że nic od rodziców nie dostałeś to nie moja wina , no co najwyżej tuska 🤣🤣🤣

137

Odp: Zupełnie o niczym

tzn. ten glina nie potrafi teorii stosować w praktyce wink

138 Ostatnio edytowany przez sarast (2018-09-24 22:33:12)

Odp: Zupełnie o niczym

A w czym problem !! Po siano i slomę miedzy innymi przyjezdza do mnie dziewczynka lat 17 z niemiec claasem arionem pasy sama pospina i z przyczepa z 15metrow dlugą zapierda... do niemiec z predkoscia ponad 50km i nikt afery nie robi ze nie odpowiedzialna i inne epitety .mlodzi koledzy jestescie a pieprzycie jak stare capy... postęp !!!:brawo:

Leszek   dla kolegów'

139 Ostatnio edytowany przez sarast (2018-09-24 23:10:45)

Odp: Zupełnie o niczym

gelek79 napisał/a:

Zadam Wam koledzy pytanie, jakie prędkości wyciągacie z waszych ciągników, bo nie wiem czy się orientujecie że ciągnik rolniczy jest pojazdem wolnobieżnym i jego prędkość max nie może przekroczyć 30km/h. Jeżeli przekracza powinien mieć założoną blokadę uniemożliwiającą przekroczenie tej prędkości, a jak nie ma nie powinna być wydana homologacja.
Kolega opisał mi historię jak przemierzył Case który jechał 49km/h,a że chłop go sponiewierał to mu, wniocha walnął o ustalenie specyfikacji pojazdu i dowód zatrzymał, i teraz lipa bo puki producent nie założy blokady dowodu nie oddadzą, co wiąże się z brakiem dopuszczenia do ruchu.

Opisałem tą historię bo widzę jak u mnie te traktory zapier...... i tak w razie jakiegoś wypadku co nikomu nie życzę kierujący takim pojazdem leży, biegły ustala prędkość jak jest przekroczona to jechał pojazdem na który nie powinna być wydana homologacja, czyli nie ma prawa być dopuszczony do ruchu, co wiąże się z nieważnością ubezpieczenia OC i dalszymi konsekwencjami

Wrzuciłem ciągnik rolniczy do pojazdów wolnobieżnych- moja pomyłka, pojazd wolnobieżny max prędkość 25km/h, ciągnik rolniczy 30km/h.

Ha ha ha ha . Kurcze jak to koledze opowiem to będzie musiał oddać do dilera tego nowego 500 konnego fendta dilerowi za 1000000 pln bo ma 43 km na godzinę.  Hollanda i fergusona tez muszę oddać bo misiaki z nudów ciągniki mierzą.  Ale kolege masz spoko bo kto zatrzymuje ciagniki to ma wyniki.  Ale jaja.

Leszek   dla kolegów'

140

Odp: Zupełnie o niczym

No właśnie w Polsce zakładają fendtom od razu kaganiec na 43 a znajomy swego czasu jak kupił rocznego 936 z niemcowa to przynajmniej leci 63 a z beczką joskina 25tys to już robi się gwizd spod kół

E 516 na części
Telefon 695 076 269