681

Odp: Mdw 524

Piotrek1990 napisał/a:
Patryk3802 napisał/a:

Niedaleko mnie jest do sprzedania 525 hydrostat, ma ktoś takiego?

Ja mam i użytkuje 4 sezony

Jakie wrażenia? Jak to porównywać z 524? Ten akurat miał 3 bębnowy omlot, ale już niestety spóźniłem się jprl....

682

Odp: Mdw 524

Patryk3802 napisał/a:
Piotrek1990 napisał/a:
Patryk3802 napisał/a:

Niedaleko mnie jest do sprzedania 525 hydrostat, ma ktoś takiego?

Ja mam i użytkuje 4 sezony

Jakie wrażenia? Jak to porównywać z 524? Ten akurat miał 3 bębnowy omlot, ale już niestety spóźniłem się jprl....

Wrażenia ... myślę że porównania nie ma bo 525 lepiej idzie ...  pszenica,  jęczmień wymiata. W leżącym życie już trochę gorzej... pod włos zaraz mlocarnie mam zapchaną. Spalanie mi wychodzi różnie. 14-18 litrów przy silniku Volvo. Hydrostat wygodny.
Kombajn w sumie po przejrzeniu przed zniwami żniwa bez awarii robi.
Jak kupować to dużo miejsc trzeba przejrzeć. Przekładnie kątowe. Koło młocarni czy nie wybite i czy szpilki są wszystkie.   
W rzepaku ma mankament w postaci slizgającego się pasa

Siły na zamiary zmierz....

683

Odp: Mdw 524

Ja nie miałem problemu z pasem, teraz mam 527 i też  idzie,

mdw

684 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2021-11-20 21:44:26)

Odp: Mdw 524

yokoslaw napisał/a:

Ja nie miałem problemu z pasem, teraz mam 527 i też  idzie,

Jakie obroty  bębna ustawialeś w rzepak  ?
Ja miałem rozebrane koło ,  wyczyszczone. Tuleja nowa i pas się śliza i tak. Obroty bebna 580

Siły na zamiary zmierz....

685

Odp: Mdw 524

Piotrek1990 napisał/a:
yokoslaw napisał/a:

Ja nie miałem problemu z pasem, teraz mam 527 i też  idzie,

Jakie obroty  bębna ustawialeś w rzepak  ?
Ja miałem rozebrane koło ,  wyczyszczone. Tuleja nowa i pas się śliza i tak. Obroty bebna 580

To szukaj zwalniacz obrotów. Miałem ale poszedł razem z przystawką do qq

E 516 na części
Telefon 695 076 269

686

Odp: Mdw 524

Laszek napisał/a:
Piotrek1990 napisał/a:
yokoslaw napisał/a:

Ja nie miałem problemu z pasem, teraz mam 527 i też  idzie,

Jakie obroty  bębna ustawialeś w rzepak  ?
Ja miałem rozebrane koło ,  wyczyszczone. Tuleja nowa i pas się śliza i tak. Obroty bebna 580

To szukaj zwalniacz obrotów. Miałem ale pouszedł razem z przystawką do qq

To wolę kosić 1 ha w godzinę smile
Taki zwalniacz ceną straszy.

Siły na zamiary zmierz....

687

Odp: Mdw 524

Ja dałem chyba 1000 zł od kolegi z forum więc to chyba tyle co dwa spalone pasy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

688

Odp: Mdw 524

750 w rzepaku i pasa nie pali nic się nie dzieje, czysto wykoszony. Mam zwalniacz ale nie zakładałem

mdw

689

Odp: Mdw 524

Kurcze byłem obejrzeć wczoraj 525H, no i .... Wszystko takie monstrualne w nim pasków kółek kółeczek napinaczy dość dużo dołożonych do tego posuw sit na identycznej zasadzie jak w zwykłym zo56 i całym kombajnem tył przód jakbym siedzial w 56... Felgi spawane tylne mówi właściciel że zaduzy ciężar ale bardziej wydaje mi się że tak samo od tego szarpania. No ukrywam zraziłem się, gdzie w porównaniu do BS kombajn stoi w miejscu we względu na sita na przemian chodzą, tylko czy to mądra decyzja zakup bs.... Wszystkie są dość zmęczone czy to 1996 czy 2001...

690

Odp: Mdw 524

No to szukaj zwykłego claasa dominatora. Tam nie się co zepsuć A cena części powiedział bym że normalna, tragedii nie ma. Podsiewacz i kosz sitowy chodzą przeciwbierznie. Jeśli ubierasz się na bizona to zerknij na dynamika, bebechy w środku ma tak samo jak w claasie tyle tylko że jest ich bardzo mało. E516/517 mają też przeciwbieżny ruch podsiewacza i kosza sitowego

E 516 na części
Telefon 695 076 269

691

Odp: Mdw 524

Laszek napisał/a:

No to szukaj zwykłego claasa dominatora. Tam nie się co zepsuć A cena części powiedział bym że normalna, tragedii nie ma. Podsiewacz i kosz sitowy chodzą przeciwbierznie. Jeśli ubierasz się na bizona to zerknij na dynamika, bebechy w środku ma tak samo jak w claasie tyle tylko że jest ich bardzo mało. E516/517 mają też przeciwbieżny ruch podsiewacza i kosza sitowego

Przecież w MDW podsiewacz z sitami chodzi przeciwbieżnie. Mój się bujał lekko na boki Ale po prostu były źle wprasowane tuleje metalowo gumowe i sobie haczyło ucho o uchwyt.

Siły na zamiary zmierz....

692

Odp: Mdw 524

yokoslaw napisał/a:

750 w rzepaku i pasa nie pali nic się nie dzieje, czysto wykoszony. Mam zwalniacz ale nie zakładałem

Hm,.  jak miałem 650  to już było dużo połówek oraz drobnych śmieci.  Aczkolwiek zawsze na takich  obrotach wykaszam m.in. ścieżki. Żeby nie skubać młocarni:)

Siły na zamiary zmierz....

693

Odp: Mdw 524

Żadnych połowek, klepisko na sam dól

mdw

694

Odp: Mdw 524

Piotrek1990 napisał/a:
Laszek napisał/a:

No to szukaj zwykłego claasa dominatora. Tam nie się co zepsuć A cena części powiedział bym że normalna, tragedii nie ma. Podsiewacz i kosz sitowy chodzą przeciwbierznie. Jeśli ubierasz się na bizona to zerknij na dynamika, bebechy w środku ma tak samo jak w claasie tyle tylko że jest ich bardzo mało. E516/517 mają też przeciwbieżny ruch podsiewacza i kosza sitowego

Przecież w MDW podsiewacz z sitami chodzi przeciwbieżnie. Mój się bujał lekko na boki Ale po prostu były źle wprasowane tuleje metalowo gumowe i sobie haczyło ucho o uchwyt.

Nie wiedziałem jak ma mdw, myślałem że ma jak 514 skoro patryk pisał że tak mocno nim pelepało

E 516 na części
Telefon 695 076 269

695

Odp: Mdw 524

Może ktoś chętny  na 527? Zastanawiam się czy nie zmienić na coś swieższego

mdw

696

Odp: Mdw 524

yokoslaw napisał/a:

Może ktoś chętny  na 527? Zastanawiam się czy nie zmienić na coś swieższego

Jeszcze miesiąc temu byśmy porozmawiali... Teraz już za późno. W sobotę przyprowadzam nową zabawkę.

697

Odp: Mdw 524

Co kupiłeś?

mdw

698

Odp: Mdw 524

Właśnie 527.

699

Odp: Mdw 524

Nie zauważyłem żeby miał przeciwbieżne co w BS zauważyłem,

700

Odp: Mdw 524

Ile chcesz za 527 jakie wyposażenie