61

Odp: Mdw 524

Silnik z E281 jest zupełnie innym silnikiem niż ten z MDW 524. Oba są IFY i oba 6VD ale w dalszych oznaczeniach jest różnica. To właśnie je odróżnia i jest częstym powodem pomyłek. Silnik z sieczkarni (dwie potrójne głowice) jest dokładnie takim samym silnikiem jak w 4VD (ZT, E512 i E514, IFA W-50) ale o dwie dziurki większym. Silnik z MDW 525 (ten ifoski) jest już zupełnie innym silnikiem (6 oddzielnych głowic), dokładnie takim samym jak od IFY L-60.

Silniki z komorą spalania MAN-M (czyli nasze poczciwe IFKI) muszą dymić po odpaleniu bo taka już jest ich natura. Pisaliśmy już o tym wiele razy. Przestaje dymić dopiero wtedy, gdy tłoki mu się dobrze rozgrzeją. No ale znowu bez przesady, gdy dymienie będzie nadmierne to znaczy, że coś jest nie tak i trzeba szukać przyczyny. Wtryskiwacze, pompa wtryskowa, zapłon na wszystkich albo na poszczególnych sekcjach w pompie wtryskowej poprzestawiany, kompresja, filtr powietrza, świeca płomieniowa (jeżeli ją ma), itd...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

62

Odp: Mdw 524

A jak sprawdzić działanie czujników strat ziarna i ile powinno ich być ? Oczywiście chodzi o 524

63

Odp: Mdw 524

są 2 opcje  jedna to  wyłaczyć daną czesc maszyny  (ściągnąc pasek )
druga wziac klucz i odkręcić dany czujnik  (zwiększając  jego odległośc do koła zębatego i po przekroczeniu jakiejś odległości powinno się zapalić kontrolka
a na wolnych obrotach kombajnu powinny sie swiecic czujniki  tak jest w classie
(przywłączonej mocarni i hederze )

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

64

Odp: Mdw 524

Marek możesz zrobić zdjęcie i podesłać jak masz ustawioną tą wiatrownicę?

65

Odp: Mdw 524

Najlepiej poczekaj aż się ściemni i go odpal to powinno widać jak czujniki się święcą .

66

Odp: Mdw 524

u mnie widać w dzień

mdw

67

Odp: Mdw 524

U mnie też widać jak się palą na czerwono ale do pewności niech lepiej odpali jak będzie się robisz szarawo a od razu ujrzy. No chyba że się nie świecą to coś nie tak z nimi jest.

68

Odp: Mdw 524

A czy oprócz komputera powinny być jeszcze jakieś wskaźniki czy wszystko wyświetla komputer ?

69

Odp: Mdw 524

Od dłuższego czasu przeglądam oferty w internecie i nic ciekawego nie mogę wynaleźć w miarę blisko, może wiecie o jakimś 524 na sprzedaż ?

70 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2014-01-30 18:36:11)

Odp: Mdw 524

Tu masz numer do handlarza kupiłem od niego 525 , sciaga z niemiec, ma baze pod bolesławcem - 605426917. Może na zamówienie by coś znalazł.Nie jest to najbliżej ,ale nieraz na miejscu ciężko coś trafić sensownego

mdw

71

Odp: Mdw 524

Kolega Paweł ma na sprzedaż 524 , przynajmniej pewna maszyna.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

72

Odp: Mdw 524

Widziałem ogłoszenie ale niestety 60 tys to trochę dużo

73

Odp: Mdw 524

do jakiej kwoty szukasz i czy to muci byc 524?

mdw

74

Odp: Mdw 524

Do 45 tys , masz jakieś inne propozycje

75

Odp: Mdw 524

ciezka sprawa, a nie lepiej igiełke 514 niż zjajechana 524?

mdw

76

Odp: Mdw 524

A nie myślałeś o czymś takim  http://tablica.pl/oferta/kombajn-zbozow … 8093eb9d72   dobra maszyna prosta w obsłudze, sam już prawie miałem wszystko dopięte na ostatni guzik tylko był większy bo 760 model a ten na hydrostacie no i od modelu 520 wszystkie mają bęben domłacający a z hederem 4.2m to mało który da mu radę bo ten już powinien byc na tym szerokim klepisku.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

77

Odp: Mdw 524

tylko jak z częściami

E 516 na części
Telefon 695 076 269

78

Odp: Mdw 524

Jamir , kolego, jaki on paskudny i nawet do kombajnu nie podobny , 512 przy nim to
'laseczka.












'

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

79

Odp: Mdw 524

http://tablica.pl/oferta/fortschritt-e5 … 5d9f098fee

mdw

80

Odp: Mdw 524

Podajnik pochyły wygląda jakby coś chapnął , tylko ciekawe czy poszło na maszynę czy nie.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."