21

Odp: Łuparka do drzewa

No to + Grzegorzowi trzeba dać jak każdemu który jakąś maszynę zrobi i ją zaprezentuje.

22

Odp: Łuparka do drzewa

Jasne że plusik , a taką przekładnię to miałem przy wyciągu obornika fabryczną.

23

Odp: Łuparka do drzewa

Dzięki, te przekładnie były w wielu maszynach montowane z tego co nieraz się widzi w internecie, tylko pewnie z różnymi przełożeniami. Mam jeszcze w domu taką maszynę i jak ojciec zdecyduje się na złom wywieźć to wykręcę, i zrobię jeszcze jedną na sprzedanie. Nawet dziś byli kupcy kombajn oglądać, to i to podejrzeli i chyba będą konstruować. wink

24

Odp: Łuparka do drzewa

a używa ktoś  tego stożka   do łupania ?  tak jak by świdra ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

25

Odp: Łuparka do drzewa

Grzesiek koniecznie nakręc filmik. a ten stozek to ma sasiad i chyba siekiera szybciej idzie niz tym

Rolnik z powołania:-)

26

Odp: Łuparka do drzewa

Ja mam stożek i jak by co to Pajej możemy zrobić zawody w łupaniu wink rozrywałem na nim pnie o średnicy metra  i długości też około metra w ciągu minutki .

27

Odp: Łuparka do drzewa

Tomasz masz napędzane od ciągnika czy silnika elektrycznego? Jakie obroty są najlepsze i jaki skok stożka tak aby  średnio zwięzłe drzewa się szybko poddawały? Mam na myśli czereśnię, jabłoń itp.

28 Ostatnio edytowany przez bamreras (2014-11-30 15:19:11)

Odp: Łuparka do drzewa

Miałem stożek zrobione. Sam świder zamuwiłem z Neta i cholera marchew dostałem. Porobiiłem może metr topoli. Sękatej topoli. Fajno szło ale jak się świder urwał odstawiłem to na bok i zapomiałem.... A teraz by się przydał bo trochę mam do łupania.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

29

Odp: Łuparka do drzewa

Koses ja do lupania mam brata, to moze z nim zawody

Rolnik z powołania:-)

30

Odp: Łuparka do drzewa

Napęd z silnika 11kw przez skrzynię od stara i na jedynce potrafi nie raz silnik zatrzymać . Topola lipa jesion  jak świeże to aż soki się wyciskają ,świder ma z 30cm długości i na końcu z 20cm grubości a skok to nie wiem bo nacinałem go szlifierką .

31

Odp: Łuparka do drzewa

To jak 11kw silnik potrafi zatrzymać znaczy że świder kręci się bardzo szybko prawda? Szybko wciąga na siebie drewno? Wiadomo że prościutkie bez sęków drewno jest prosto łupać siekierą, i szybciej niekiedy, ale jak się trafi żyła, to już trzeba się nieźle namachać.

32

Odp: Łuparka do drzewa

ale sasiad ma świdra łysego bez nacięć

Rolnik z powołania:-)

33

Odp: Łuparka do drzewa

bez nacięć to  co on łupie ? pruchno ? musi być tzw gwint na nim wtedy ma ten swider sens

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

34

Odp: Łuparka do drzewa

własnie przez to pisałem ze siekiera szybciej

Rolnik z powołania:-)

35

Odp: Łuparka do drzewa

Grzesiu na jedynce to mam jakieś 60-80 obr/min i tak się dzieje na bardzo sękatym drzewie .

36

Odp: Łuparka do drzewa

Nie no to wolno dość, Myślę coś zrobić jeszcze właśnie do grubego drzewa.

37

Odp: Łuparka do drzewa

Ja mam świder bezpośrednio na silniku 5,5kw 900 obr/min a jak przy kleszczy to klucz do rur i cofam,a klocki i po 60 cm i większe łupie.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

38

Odp: Łuparka do drzewa

jak to się zachowuje przy sękach ?  znaczy przy takich klockach  przy których  młotem i klinami trzeba się spocić ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

39

Odp: Łuparka do drzewa

Jak się wprawisz i dobrze obejrzysz klocek to idzie rewelacyjnie.Świder kupiłem od ślusarza i trzyma już rok a mało nie łupię.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

40

Odp: Łuparka do drzewa

Świder mocować bezpośrednio na silniku to pomyłka bo i tak się zatrzyma chyba że przez przekładnie ja mam bezpośrednio na wałek ciągnika jeszcze się nie zdarzyło aby silnik zgasł.