61

Odp: wapno

Więc co polecacie na gleby lekkie? Bo przymierzam się po żniwach kupić z tira albo dwa i coś posypać w końcu od 30-stu paru lat..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

62

Odp: wapno

Kredę czyli wapno w formie CaCO3, sąsiad stosował wapniak koszelowski, bo ładnie się rozsiewa.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

63

Odp: wapno

Karol323 napisał/a:

Więc co polecacie na gleby lekkie? Bo przymierzam się po żniwach kupić z tira albo dwa i coś posypać w końcu od 30-stu paru lat..

Na lekkie gleby daj w formie węglanowej , ta forma "wiąże" glebę na gleby ciężkie forma tlenkowa rozlużnia glebę.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

64

Odp: wapno

Marku możesz rozwinąć temat wapna na polu? Co miałeś na myśli mówiąc o tym wożeniu wapna po trochu co roku?

65

Odp: wapno

MarekPe A kto tu daje tlenkowe?

66

Odp: wapno

pawelg napisał/a:

Ja co roku zamawiam 3 auta węglanowego z Morawicy imi to wapno bardzo pasuje , cena na podwórku 66 zł tona , w przyszłym tygodniu ma dojechać. Te cudowne wapna po 120 i więcej za tone proponują mi średnio 2 razy w miesiącu a ja im delikatnie dziękuję i mówię że mają ceny z kosmosu a przedstawiciele że jestem głąb zacofany i się nie znam.

tez zawsze biore z tej kopalni i jestem zadowolony. wczesniej brałem dolomit - magnezowe, ale zwykłe weglanowe lepiej odkwasza.
Dobrze ze przypominacie trzeba zamówic 2 składy

Rolnik z powołania:-)

67

Odp: wapno

Grzegorz89 napisał/a:

Marku możesz rozwinąć temat wapna na polu? Co miałeś na myśli mówiąc o tym wożeniu wapna po trochu co roku?

Wszelkie zalecenia agrotechniczne mówią o stosowaniu wapna w cyklach czteroletnich. Wapnowanie szczególnie wapnem tlenkowym, co roku, prowadzi do uwsteczniania się gleby poprzez rozkład próchnicy i wyprowadzenie z roztworu glebowego większości makro i mikroelementów, a zazwyczaj tak dzieje się tylko w pierwszym roku po zastosowaniu wapna. W normalnym cyklu w kolejnych latach wszystko wraca do normy.

Krzysiek  napisał/a:

MarekPe A kto tu daje tlenkowe?

Zauważyłem w swojej okolicy, że bardzo popularne jest sypanie Oxyfertilu w dawce 200-300 kg/ha bezpośrednio na ścierń, potem razówka, uprawka i siew. Potem na wiosnę wysokie dawki nawozów azotowych i plon kosztem gleby bardzo ładny.
Jestem ciekaw ile lat jeszcze ta ziemia będzie rodzić w tym systemie, bo proces stepowienia postępuje...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

68

Odp: wapno

A co powiecie o tym wapnie? Ktos cos wie o tej kopalni? http://olx.pl/oferta/wapno-nawozowe-weg … 5ugJ1.html

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

69

Odp: wapno

Wszystko  wygląda ładnie, tylko magnez jakoś uzupełnić i będzie pan zadowolony.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

70

Odp: wapno

Dziekowac smile na dniach bede dzwonil i sie pytal co i jak..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

71

Odp: wapno

zapytaj z ciekawosci ile wezma z transportem na podkarpacie, bo ja zawsze biore z tej kopalni i wychodzi cos ponad 60 zł/t

Rolnik z powołania:-)

72

Odp: wapno

Jeśli chodzi o ten proces stepowania, to zauważyłem to i u nas. Orka razówa, później zestaw wirowy niezależnie od warunków, a później twardo jak na betonie.....

73

Odp: wapno

Ale jak ładnie się zasiało......

74

Odp: wapno

bez obornika też pala stepowieją i ja rozwiązałem ten problem siewem pewnych roślinek o których nie będę się chwalił smile

75

Odp: wapno

przyznaj sie jakie to "chwasty"

Rolnik z powołania:-)

76

Odp: wapno

długo letnie smile bo ruszać ziemie co roku to porażka

77

Odp: wapno

Bo Tomek ma step, tylko szlachetny, pielęgnowany smile

78

Odp: wapno

Dziś zamówiłem wywrotkę http://www.nordkalk.pl/default.asp?viewID=2459
145zł za tonę termin 30 września.
Oferował mi też Wapno nawozowe magnezowe "Radkowit" (nawóz magnezowy) 30% - 35% CaO, 15% - 20%MgO odmiana 05 za 115zł ale podziękowałem. 2 lata temu  brałem zmielone było byle jak były nawet kawałki kilku milimetrowe....

79

Odp: wapno

Skąd brałeś tego nordkalka¿

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

80

Odp: wapno

Przez tomar lotyń