21

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Jest sporo , jak ja sprzedawałem to  dziennie po 20 było wystawionych świeżo. Wołałem najpierw 25, póżniej 20 tys a poszedł wioske obok  za 17 tys.

mdw

22

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Polecam new hollanda,mam 1530 heder 3,6 m,silnik Deutz,naprawdę fajna maszyna,o części się nie martwię bo się nie psuję.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

23

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

koseś napisał/a:

Jaką ma skrzynię biegów 3 czy 4 biegi do przodu ?

Nie wiem jaką? która lepsza? Słyszałem że w bizonach jest problem ze skrzyniami. on mówił że przy skrzyni było coś robione. U nas jest problem z częściami do fortschrittów. jak coś kupuję do zt to przez internet. do bizonów części są.

24

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Jak ktoś byle jak zrobi remont skrzyni w bizonie to faktycznie się zepsuje w sezonie. Ja zrobiłem 2lata temu, przejrzałem i wymieniłem co potrzeba, i nie ma z nią problemów. Pozostaje tylko kiepska jakość tanich części, ale to już opowieść która się nie skończy.

25

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

pawelkojot87 skąd dokładnie jesteś? Co do skrzyni to tak jak pisze Grzegorz, chociaż mówią że te 3 biegowe czyli typowe od Supra mniej wytrzymują bo cały ciężar kombajnu na nich spoczywa. Mój wujaszek miał supra ponad 20 lat i albo zaraz po kupnie z pgr-u zrobił skrzynie albo jeszcze w pgr wymienili i chodzi do dzisiaj,

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

26

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

sawek.1990 napisał/a:

pawelkojot87 skąd dokładnie jesteś? Co do skrzyni to tak jak pisze Grzegorz, chociaż mówią że te 3 biegowe czyli typowe od Supra mniej wytrzymują bo cały ciężar kombajnu na nich spoczywa. Mój wujaszek miał supra ponad 20 lat i albo zaraz po kupnie z pgr-u zrobił skrzynie albo jeszcze w pgr wymienili i chodzi do dzisiaj,

Jestem z okolic Dukli czyli jakieś 50km od ciebie.

27

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Tu może trochę sprostuje. Urwała mi się półoś w bizonie i pojechałem kupić nową. Jednak jak się okazało nowa była mniej spasowana na frezy od piast kół. Po chwili przemyślenia doszedłem do wniosku, że lepiej jak jest mniej spasowana. Ukręciła mi się półoś nie ze względu, że miała za ciężko, tylko dlatego, że cały ciężar kombajnu wisiał zamiast na łożyskach tylko na półosi. Robi się tak bo mało kto smaruje piasty kół w które wchodzi lekko z 4kilo smaru i łożyska się po prostu zużywają. W tej chwili mam założoną półoś, która ma luz na frezach i nie jest jakiejś super jakości, bo kosztowała 350zł. Zobaczcie jak jest w e512 tam półośki mają na łącznikach spory luz i mimo to wszystko pracuje bez zarzutu. Ogólnie skrzynię 3biegową można oprócz mechanizmu różnicowego, z którym jest więcej roboty, rozebrać na polu i to jest banał. Jak 4biegowa wygląda nie wiem to się nie wypowiem.

28

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Paweł bardziej trwałe są 4 biegowe które były montowane w rekordach  gdyż tam są półosie nieobciążone . Dodatkowo chyba każdy bizon z skrzynią 3 ma popękane mocowanie osi do ramy .

29

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

borys23455 napisał/a:

Polecam new hollanda,mam 1530 heder 3,6 m,silnik Deutz,naprawdę fajna maszyna,o części się nie martwię bo się nie psuję.

claysona to ma sąsiad za miedzą i tak niech zostanie wolałbym bizona niż 1530 on był dobry 20 lat temu albo jak zboże sypie 3 t/ha

30

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

No mi popękało mocowanie osi do ramy

mdw

31

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

nie wiem co miał twój sąsiad ale mojego claysona bizon w robocie nie dogoni.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

32

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

po świetach planuje wyjazd do Poznania także może coś po zaglądam tu i tam. jak byście wiedzieli o jakimś fajnym kombajniku w wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim to podrzućcie. A nóż widelec że coś się trafi. Ciągnik też szukałem w naszych rejonach i nic. pojechałem raz za łódź i trafił się jak spod igły.

33

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

To pękanie dotyczy tych nowszych na sprężynach zamiast akumulatora hydraulicznego. Wszystkie znane mi w okolicy popękały. Natomiast z akumulatorem żaden w tym mój dziadek z 1977 r.

34

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Nie gadajcie że bizon lepszy od new hollanda ,według mnie new hollandy są lepsze mają grubszą blachę ,lepszą stal na wałkach i trybach ciekawe silniki i są żółte !!!

35

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Ja nie miałem spreżyn i popekał

mdw

36

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

yokoslaw napisał/a:

Ja nie miałem spreżyn i popekał

To może miałeś nie trzymający już akumulator hydrauliczny, bo wtedy heder szczególnie przy przejazdach po nie równych drogach wali aż tył podskakuje. Tak było w moim po zakupie ale od razu kupiłem nowy akumulator i nic nie zdążyło pęknąć.
Kolega mechanik ciągle mi o tym mówi że na sprężynach wszystkie popękane, na akumulatorach żaden, z tych które serwisuje a obrabia ich sporo.

37

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

A mam taki akumulator od bizona w garażu z nowym pęcherzem i tak se myślałem żeby podłączyć go do tura. Mam jeszcze jednego takiego smoka co ma pojemność chyba 20 litrów, dla porównania od bizona ma 1 litr a od PHX 10 litrów

E 516 na części
Telefon 695 076 269

38

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

U mnie w okolicy widziałem jak wywalają akumulator i zastępują go sprężynami, nawet niedaleko mnie ma gościu kombajn który już ponad 20 lat jeździ na sprężynach i nic mu się nie stało.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

39

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Sprzedaje ktoś na forum teraz jakieś 512/4 ?

40

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

ja planuje ale to za daleko