41

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Myślę bo dziś dmuchawę sprzedałem i powiedziałem że bizon stoi na sprzedaż, a gość mi na to żebym głosił i że na pewno pójdzie. Wyleciałem z kasy, żeby móc coś dołożyć a chciałem kupić jakiegoś przyzwoitego forszaja. Pewnie będzie tak, że ten rok się przemęcze i kupię po żniwach drugi. Bizona albo uda się sprzedać po żniwach za nieduże pieniądze, albo poczeka do następnych żniw i wtedy się sprzeda. Pietia daj znać o jakich pieniądzach myślałeś.Tak miałem z wujem przyjechać ale pieniądz mu się rozlazł i dalej to sam wiesz smile

42

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Wiem jak to jest a on tak pojechał w bliżej Ciebie okolice Bełchatowa. Muszę pomału robić porządki z gratami za dużo tego stoi nieużywanego muszę trochę go ogarnąć i zrobić zdjęcia od 2 lat kosił po 3h. cena coś koło 14 tys.

43

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Sąsiad za kilka godzin puszcza naprawdę poczciwą 512 za 10 aż mnie skręca, że nie mam wolnej kasy, bo już by stała u mnie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

44

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Marku takie są ceny mam przy swojej 5 letni szarpacz który pracował 2 sezony

45

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

No nie do końca, bo ma nowe
opony
duże wariatory
wytrząsacze
podsiewacz
kosę
stalki
i wiele innych
Przed chwilą pojechał...
Aha co niespotykane silnik odpalił bez pompowania niemal na dotyk, a od żniw nie był palony.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

46

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Co kasę potrzebował ??? że taki tak tanio oddał

47

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

pewnie za 20 tyś byś mu jelenia znalazł?

48

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Nie, rok na tablicy wisiał...
Nie ma ruchu na rynku maszyn rolniczych i tyle, a wszystko co obserwuję to właśnie starzeje się na allegro czy tablicy. Handel umarł

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

49

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

MAREKPE napisał/a:

Nie, rok na tablicy wisiał...
Nie ma ruchu na rynku maszyn rolniczych i tyle, a wszystko co obserwuję to właśnie starzeje się na allegro czy tablicy. Handel umarł

Nie tyle handel umarł co rolnictwo umiera.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

50

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Polacy wysprzątali cały zachód z gratów i prawda jest taka,że już z zagranicy nie ściągają dobrych maszyn w przyzwoitych pieniądzach. Jest straszne przepełnienie jeśli chodzi o maszyny. Ludzie już się zaspokoili, i teraz nawet 5hektarowi mają jakiś mały kombajn. Przynajmniej u nas. Ciężko jest kupić dobry kombajn za 20tys i ciężko za tyle sprzedać dobry....

51

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Ten wczoraj pojechał na 4 hektary.
Sprawa jest też tego typu, że Ci którzy mają po kilkaset hektarów mieli kilka bizonków czy fortschrittów i biorąc nowy kombajn wybierają taki który jeden wszystko spokojnie obskoczy, a bizonki i fortschritty idą na allegro czy tablicę i albo się tam starzeją albo idą po 2 zł/kg
Wiem gdzie stoi w nienajgorszym stanie ZO50 za 1zł/kg i zamierzam go chapnąć.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

52

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

tomek1974 napisał/a:

pewnie za 20 tyś byś mu jelenia znalazł?

no pewnie że za 20 by mu znalazł a jak by jeszcze miał stół do rzepaku to cena + 5 tyś...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

53

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Czemu 5 tysiaków lepiej 10. A najlepiej taki co stał 10 lat w krzakach ,to musi być cenny

54

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Jadąc w piątek do Jawora mijałem złom w Piotrowicach. Jeden bizon był już prawie cały pocięty a drugi czekał w kolejce - cały kompletny z chederem na wózku, przyjechał na złom na kołach sad na ten złomie idzie chyba kilka bizonów w miesiącu.

gg 5118068

55

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Nie raz bywam na złomach i widać jakie są ludziska np,chcą jakiś tam szrot sprzedać za 2 tyś i stoi to na aukcji rok lub dwa oczywiście nikt normalny nie da mu tej ceny ale nie zejdzie niżej bo dał 5 tyś bo babka chora i inne pierdoły i co się dzieje po dwóch latach ano sprzedają na złom za 300zł a ja od złomiarzy kupuje za 600zł i to piękne

56

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Tomek dzwoniłeś może dzisiaj po heder do 516?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

57

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

raczej nie ,mam nowy numer tel,zaczyna się na 50029.

58

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Nie chce zaczynac nowego watku wiec pisze tutaj. Zastanawiamy sie z tata nad zmiana kombajnu. Sezon ten skosic Rekordem i w ludzi. Pieniadze troche wieksze jak w temacie ok 40k. Jaki wybrac kombajnik? Forsz 514 / 517 / 524 ? Czy cos moze z innych marek? Chodzi zeby byl bardziej oszczedny i bardziej wydajny. Bo do obskoczenia jest ok 40ha.

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

59

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Co to 40 ha na 514? Za 40 znajdziesz już 524 ale za tą kasę to 514 będziesz miał laleczkę. Sam musisz wiedzieć czego chcesz? A jak 517 to 2 dni i po żniwach

E 516 na części
Telefon 695 076 269

60

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Panie smile Jak masz sprawdzony kombajn i jeszcze wszystkich włosów z głowy się przez niego nie pozbyłeś, to mi się wydaje , ze zamiana jest zbędna. Kupując 514, czy 517 wydajności nie zwiększysz, bo 14 to to samo lub mniejsze a 517 potrzebuje pól wielkich żeby miał się gdzie rozpędzić. Wtedy może byłby oszczędniejszy, niż rekord. Ja sam 56 koszę ok 80-90 hektarów i powiem szczerze, na razie odpukać wszystko się kręci i bez kłopotu się kosiło Z tym że była też super pogoda. Ja chcę też zmienić, ale mam bizona bez kabiny a lata mu lecą i już zaczyna się deko sypać, także wiem że będzie coraz szybciej z niego uchodzić życie tongue Jeśli chodzi o 524 też fajne i podobają mi się ale kupić coś dobrego też graniczy nieraz z cudem, szczególnie na naszej wschodniej ścianie.
A może jakiegoś małego dominatora jak już?