61

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Pola mam od wielkosci 1ha w gore i w miare proste i dobrze zadbane. Wiadomo Bizon do oszczednych nie nalezy a wiadomo jakie sa czasy... Grzesiu kombajn w miare dobry silnik pyka ok ale wiadomo jak z bizonem jak mu najdzie. Mielismy kiedys i Z040 i Z056 Byly dobre kombajny ale kupilismy Rekorda i ciulamy nim 14 lat. Najwieksze problemy to grzanie ale juz z tym uporalismy sie.. A usterki to wiadomo jak najdzie raz sezon ok a raz ze sklepu nie zdarzysz wyjsc smile Jak bedziesz chcial kupic to zapraszam smile A co do wielkosci kombajnu to chcemy cos o gabarytach Rekorda bo wiekszy nie wejdzie do stodoly hehe

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

62

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Zamienił stryje siekierkę na kijek ...... jeśli silnik ,blachy ,hydraulika i mechanika sprawna  lub niewiele jej trzeba to pracował bym nim nadal . 40tyś to niewiele jak na kombajn który ma trochę posłużyć bezawaryjnie . Sam jak zaczynałem się rozglądać za ładowarką to miałem budżet 40tyś ale szybko musiałem go podwyższyć gdyż w tym przedziale to same trupy były . Więc nie zdziw się jak po oględzinach kilku maszyn może nie być w czym wybierać . Jednak jeśli się zdecydujesz to kup choć trochę młodszego niż masz w tej chwili bo inaczej to nie ma sensu ,powodzenia .

63

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

koseś napisał/a:

Zamienił stryje siekierkę na kijek ...... jeśli silnik ,blachy ,hydraulika i mechanika sprawna  lub niewiele jej trzeba to pracował bym nim nadal . 40tyś to niewiele jak na kombajn który ma trochę posłużyć bezawaryjnie . Sam jak zaczynałem się rozglądać za ładowarką to miałem budżet 40tyś ale szybko musiałem go podwyższyć gdyż w tym przedziale to same trupy były . Więc nie zdziw się jak po oględzinach kilku maszyn może nie być w czym wybierać . Jednak jeśli się zdecydujesz to kup choć trochę młodszego niż masz w tej chwili bo inaczej to nie ma sensu ,powodzenia .

Mądre słowa, albo idź z postępem, albo klep to co masz, najważniejsze, to żebyś się nie cofał.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

64 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2014-07-19 11:06:57)

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Co wy Pany ja poniżej 90r nie mam zamiaru kupować. Może i dobry kombajn ale trzeba się rozwijać a nie cofać wink I nie mam zamiaru wydawać dużo Kasy na kombajn bo po co na taki areał. Trzeba poszukać coś oszczędniejszego bo Rekord do nich nie należy chyba że naprawde wolno kosić.  A to co Koseś napisałeś że "Zamienił stryje siekierkę na kijek "  To nie mamy takiego planu smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

65

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Dołącze sie smile
kupie 514, sprzedam 512  za skromne 12tyś.

66

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Ja tez juz mam dość swojego. jak ktos da dobre pieniadze to juz dzis moze go zabierac a kupie chyba własnie 514 puki sie nie dorobie dominatora 86

Rolnik z powołania:-)

67

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Dwie wioski dalej rolnik sprzedał po sąsiedzku bizona z 1978 r i kupił z 1990. Sąsiedzi już prawie po żniwach bez żadnej awarii a On co wyjedzie to jakaś awaria.

68 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2014-07-23 16:49:53)

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Widocznie tak przygotował maszyne przed Żniwami :nooo:

69 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2016-08-11 14:11:02)

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Znajomy chce kupić kombajnik na teraz bo żniwa teraz ciężkie A u niego skosic przyjedzie we wrześniu  niby i mówi chce kupić coś do 15 tyś. W okolicy stoi mercator 70/75 za 12tyś / MF 620 za 12 tyś / NH 1530 też 12 tyś i mówił że ktoś ma Forszaja na sprzedaz tylko nie wie jaki i za ile. Najbardziej ciekawi MF 620... Heder 4m silnik 6 sieczkarnia itp dobry stan...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

70

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Kolega wczoraj kupił, dziś rano przyprowadził 512, nawet nie głupi stan, silnik ok. Robią przegląd z mechanikiem, jutro ruszają z synem w pole na 2 ma też 514.

71

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Karol323 napisał/a:

Znajomy chce kupić kombajnik na teraz bo żniwa teraz ciężkie A u niego skosic przyjedzie we wrześniu  niby i mówi chce kupić coś do 15 tyś. W okolicy stoi mercator 70/75 za 12tyś / MF 620 za 12 tyś / NH 1530 też 12 tyś i mówił że ktoś ma Forszaja na sprzedaz tylko nie wie jaki i za ile. Najbardziej ciekawi MF 620... Heder 4m silnik 6 sieczkarnia itp dobry stan...

MF wszystkie sruby calowe za byle sróbka trzeba jeździc i szukac dla mnie to decyduje ze nie biore tego pod uwage
a co powiecie o tym http://olx.pl/oferta/kombajn-john-deere … gO8pd.html

Rolnik z powołania:-)

72

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Kumpel takiego kupił tylko z okrągłą kabiną i rzeźbi bo części w h.. drogie.

73

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Witam, mam możliwość zakupu bizona rekorda po nowym roku, opcja na raty wchodzi w grę gdyż kombajn należy do wujaszka, i tu moje pytanie ile warto dać za rekorda?? Rocznik 1988 wersja chyba na jakaś  inny rynek chociaż nie jest to 5058, , ma mocniejszy wózek pod heder i jakieś dodatkowe uchwyty i nagarniacz jest napędzany silnikiem hdraulicznym. Dużo rzeczy zostało naprawione(poprzedni właściciel nie dbał za bardzo i się też nie znał) ale została jeszcze elektryka do ogarnięcia i kilka blach z zewnątrz, kilka jest już wymienionych.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

74

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Pajej napisał/a:
Karol323 napisał/a:

Znajomy chce kupić kombajnik na teraz bo żniwa teraz ciężkie A u niego skosic przyjedzie we wrześniu  niby i mówi chce kupić coś do 15 tyś. W okolicy stoi mercator 70/75 za 12tyś / MF 620 za 12 tyś / NH 1530 też 12 tyś i mówił że ktoś ma Forszaja na sprzedaz tylko nie wie jaki i za ile. Najbardziej ciekawi MF 620... Heder 4m silnik 6 sieczkarnia itp dobry stan...

MF wszystkie sruby calowe za byle sróbka trzeba jeździc i szukac dla mnie to decyduje ze nie biore tego pod uwage
a co powiecie o tym http://olx.pl/oferta/kombajn-john-deere … gO8pd.html

Pajej ,nie masz racji .Ja mam MF i nie znajdziesz nawet jednej śruby calowej.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

75

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Karol323 napisał/a:

Znajomy chce kupić kombajnik na teraz bo żniwa teraz ciężkie A u niego skosic przyjedzie we wrześniu  niby i mówi chce kupić coś do 15 tyś. W okolicy stoi mercator 70/75 za 12tyś / MF 620 za 12 tyś / NH 1530 też 12 tyś i mówił że ktoś ma Forszaja na sprzedaz tylko nie wie jaki i za ile. Najbardziej ciekawi MF 620... Heder 4m silnik 6 sieczkarnia itp dobry stan...

ja bym kupił NH1530 albo merkatora tylko nie do wszystkiego się nadaje jak pójdzie dużo masy na sita to lubi sie zapchać bo przechodzi nad sitami rama a w niej wał jezdny .

76

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

sawek.1990 napisał/a:

Witam, mam możliwość zakupu bizona rekorda po nowym roku, opcja na raty wchodzi w grę gdyż kombajn należy do wujaszka, i tu moje pytanie ile warto dać za rekorda?? Rocznik 1988 wersja chyba na jakaś  inny rynek chociaż nie jest to 5058, , ma mocniejszy wózek pod heder i jakieś dodatkowe uchwyty i nagarniacz jest napędzany silnikiem hdraulicznym. Dużo rzeczy zostało naprawione(poprzedni właściciel nie dbał za bardzo i się też nie znał) ale została jeszcze elektryka do ogarnięcia i kilka blach z zewnątrz, kilka jest już wymienionych.

rekorda to kupiłbym od razu ale niestety za drogie na mnie smile

77

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

sawek.1990 napisał/a:

Rocznik 1988 wersja chyba na jakaś  inny rynek chociaż nie jest to 5058, , ma mocniejszy wózek pod heder i jakieś dodatkowe uchwyty i nagarniacz jest napędzany silnikiem hdraulicznym.

Sąsiad ma takiego, z SKRu odkupił, szczególnie ten hydromotor dobry jest do koszenia gorczycy, bo nie wymaga włączania młocarni big_smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

78

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Co ma młocarnia do nagarniacza ?

79

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Wydaje mnie się że tyle że fest kręci ten hydrauliczny napęd nagarniacza, jak go dobrze wkręci na obroty to już nagarniacz dużo roboty zrobi big_smile swoją drogą hydrauliczny napęd nagarniacza piękna sprawa, ile mniej tych wszystkich pierdół pasków łańcuchów w hederze

E 516 na części
Telefon 695 076 269

80

Odp: Zakup kombajnu do 25000zł

Napęd naprawdę fajna sprawa, tylko pytanie ile warto za takiego dać, bo instalacja i niektóre blachy z zewnątrz to masakra, bo środek to już prawie cały nowy, na pewno bym miał dużo części do niego i prawdopodobnie drugi silnik(6ct107). A ceny mi wprost nie powiedział ale coś koło 40 by chciał

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci