221

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Zenek myślę że 8 fi przewodu do 60 /50 fi tłoka będzie dobrze,choć uważam że tłok powinien być mocniejszy fi 75.Musisz je idealnie wpasować bo mogą się ugiąć.

222

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Nic się nie ugnie jak  dobrze  wymierzone a jak za wysoko podnosi to tłok dać deko niżej i jest ok .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

223

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

I tak największą rolę pełni głowne tłoczysko to nawet jak wspomagający będzie mógł się wysunąć to ograniczy go główny. Najważniejsze żeby nie był za krótki, bo zamiast pomóc to jeszcze gorzej zrobi.

224

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Zenek wstaw zdjęcie samego siłownika

225

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Siłownik i sposób mocowania wygląda niemal identycznie jak jak u Chmielupoma (ten watek strona nr 4) Ja mam chyba lepiej dobrany skok, poniewaz siłowniki tak jak opisywałem zostały wykonane pod wymiar. Tłoczysko wygląda dość solidnie  fi około 40 mm. Cały siłownik   jest bardzo mało wychylony na bok, także nie powinny pojawiać się siły sprzyjające jego jego  wygięciu. Poza tym oczka siłowników łożyskowane są na tulejkach wachliwych.
   Zgadzam się z uwagami PawłaS 64,Grzegorza 89 oraz Sebastiana.Stawiam po + wcześniej wymienionym.Takie komentarze wnoszą coś nowego do sprawy, a my nie stoimy z tematem w miejscu.

  Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

226

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Jeśli uchwyty i siłowniki będą solidne i trochę krótsze to tłok główny przy udziale trochę podjechanej pompy ich nie rozerwie gorzej gdy siłowniki uniosą ramiona wyżej  jak czyni to tłok główny mogą uszkodzić mechanizm wewnątrz mostu.Dobrze jest zostawić trochę luzu na dolnych sworzniach zniweluje on ewentualne niedomiary.Opcja optymalna to idealne siłowniki idealnie osadzone.Jest to możliwe przy wersji Zenka w innych opcjach zawsze jest jakieś "ALE".

227

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

SzczĘŚliwego Nowego Roku!!!

228

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Przyszła mi jeszcze jedna myśl do głowy  związana z tematem. Na wyzwalaną siłę ma powierzchnia tłoka. Ale nikt nie wspomniał o bardzo ważnym działaniu momentu siły, czyli siła razy ramię działania tej siły. Może się  okazać, że małym siłownikiem uzyskamy duży moment siły podpierając ramię wieszaka dalej od osi obrotu. Wykorbienie mechanizmu siłownika głównego w plecaku jest stosunkowo niewielkie - daję 130mm. Na ramieniu wieszaka dysponujemy odległością conajmniej dwa razy większą.

229 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2012-01-01 12:29:03)

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Dobrze prawisz, aż miło posłuchać. Do tego warto dodać, że zamontowanie siłowników wspomagających jak najdalej osi obrotu poprawia stabilność podnośnika, oraz zmniejsza siły które ''wyrywają'' cała obudowę podnośnika, poprzez kolejny punkt podparcia. Obudowa zostaje odciążona, poprzez dolne oko siłownika wspomagającego w miejscu jego zamocowania.

230

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Dzisiaj zakupiłem siłowniki,były dwie wersie:1-jednostronne,długość min od środka ucha 495,wysuw250,cylinder śred zew 60,tłoczysko 40,ucho cylindra i tłoczyska 25 wahliwe[inne otwory w opcji],pasuje po dorobieniu dolnych uchwytów.Cena 160netto.Konstrukcyjnie jak u TUR-2 tylko wysuw 250.Wersja 2-jednostronne,długość min 445,wysuw 250,cylinder śred zew 750,tłoczysko 50,ucho cylindra i tłoczyska 25[inne w opcji],pasuje na oryginalne uchwyty idealnie po spasowaniu sworzni a tłoczysko 50 robi wrażenie.Cena 245zł netto szt.Postawiłem na mocniejsze.Obydwa dostępne od zaraz u solidnego producenta www.bartex.blink.pl Do drugiego Forsza dorabiam siłowniki od podnoszenia hedera przy sieczkarni "Z" polskiej.Po dorobieniu uchwytów,sworzni i przerobieniu na jednostronne[głowice dostałem w BARTEXie]pasują [wysuw 250]i są też solidne:cylinder 750.Podsumowując:jeden komplet drogawy,drugi prawie za friko wyszło dobrze,czas podłączyć.

231

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Po zamontowaniu okazuje się, że przewody fi 8 dają radę.

232 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2012-03-02 22:52:40)

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Zenek6161 napisał/a:

Po zamontowaniu okazuje się, że przewody fi 8 dają radę.

A gdzie podłączyłeś hydraulikę?   Jaki to jest Mercator 78?[tak z ciekawości]

233

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

W wątku powyżej Pompa Kuba ... załączyłem fotorelację i jest pokazane podłączenie.
Merkator 78 to rok produkcji, ale to  jest  wersja katalogowa 75. Silnik  Perkins 6, heder szer. 4,20, rura wysypujaca na hydraulice, kabina, sieczkarnia. 11 rok i właściwie żadnych awarii. Ot takie tam drobne sprawy,ale nie w trakcie żniw .Dłubałem przeważnie przed żniwami.

Chciałem wstawić fotkę, ale zajmuje zbyt dużo miejsca, a ja nie wiem jak ją odchudzić.
Proszę o pomoc w tej sprawie.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.

234

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Zenek6161 napisał/a:

W wątku powyżej Pompa Kuba ... załączyłem fotorelację i jest pokazane podłączenie.
Merkator 78 to rok produkcji, ale to  jest  wersja katalogowa 75. Silnik  Perkins 6, heder szer. 4,20, rura wysypujaca na hydraulice, kabina, sieczkarnia. 11 rok i właściwie żadnych awarii. Ot takie tam drobne sprawy,ale nie w trakcie żniw .Dłubałem przeważnie przed żniwami.

Chciałem wstawić fotkę, ale zajmuje zbyt dużo miejsca, a ja nie wiem jak ją odchudzić.
Proszę o pomoc w tej sprawie.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Miałem mercatora 60,   11 sezonów silnik merca-to solidne maszyny.

235

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

dziś przeczytałem cały wątek brakuje mi jednej konkretnej odpowiedzi , gdzie wpiąć się z hydrauliką są dwie propozycje w tym wątku ale słabo zilustrowane. Właścicieli wspomagaczy proszę o foty i opinie.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

236 Ostatnio edytowany przez Zenek6161 (2012-04-03 15:32:47)

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

http://www.fotoload.pl/index.php?id=674 … 3f6e319342
http://www.fotoload.pl/123aa56/d53fb59ca65783943173fe21e24d7a693324_min.jpg
Śrubę oczkową nagwintowałem i  połączyłem lutem mosiężnym z kolankiem.Wcześniej przymierzyłem ustawienie kolanka dodając tolerancję na końcowe siłowe dokręcenie (około 1/3 obrotu) Gwint lepiej wykonać maszynowo, ręcznie może uciec  łatwo z osi.

237 Ostatnio edytowany przez Zenek6161 (2012-04-03 15:34:16)

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

W moim rozdzielaczu są tylko dwie skcje.
Przewody fi 8 doskonale dają sobie radę. Agregat ważący ponad tonę podnosi w ok. 3 s, opuszcza w ok.2 s. Hydraulikę mam zalaną olejem LHL 46 . Tak kazali w Hydrotorze. Przez pierwsze 2 lata pompa ma się docierać, potem można zalać gęstszym.Jak będzie to zobaczymy na razie jest dobrze.
http://www.fotoload.pl/index.php?id=6f0 … 236b971676
http://www.fotoload.pl/123aa72/6f0f2ce6752b43e4bc631689a236b9713775_min.jpg

238 Ostatnio edytowany przez grześ67 (2012-04-02 08:27:16)

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Zenek to znaczy że siłowniki wspomagające masz podłączone pod drugą sekcje to jak sterujesz podnośnikiem dwoma dźwigniami?

239

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Ja tam wgryzłem się w tą rurkę na sekcji podnośnika , może Zenek6161 się pomylił ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

240 Ostatnio edytowany przez Zenek6161 (2012-04-03 15:41:21)

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Sprawdzę dzisiaj, może się pomyliłem. Mieliście rację. W ciągniku jest dobrze. Błąd na focie poprawiłem. Przepraszam i dziękuję za uwagi.

Plus dla Grzesia i Sebastiana za to,że czytają i myślą, a nie tylko czytają.

Pozdrawiam