81

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Witam.
Siłowniki do podnośnika forstchritt to muszą być dwustronnego działanie czy mogą być jednostronnego??
Jakie najlepiej kupić siłowniki i gdzie??
dziekuje i pozdrawiam.

82

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Mam pytanie odnośnie osób które zamontowały siłowniki wspomagające i wczepili się w stopę rozdzielacza.Chodzi mi dokładnie o to, czy przed wierceniem otworu wykręcaliście stopę (nogę),bo wiadomo jak w każdym wierceniu są opiłki, a nie wszystkie wiertło wyciągnie w stronę wiertarki....

83

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Ja mam siłowniki dwustronnego działania podłączone jako jednostronnego działania, w drugie śrubunki wkręciłem dławiki aby powietrze swobodnie wchodziło ale kurz nie. Jak wierciłem otwór to noga była zdjęta bo ja przyspawałem śrubunek gazami.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

84

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Witam. Mógłby mi pan wytłumaczyć jak ma pan zamontowane siłowniki u siebie bo chcę tak samo tylko niech mi pan dobrze opisze podłączenie tak jak pan zrobił u siebie.
Na zdjęciach widać że pan ma podłączone do rozdzielacza dwa węże i każdy wąż idzie do siłownika czy jeden daje olej a drugi jest powrotny??
Dziękuje pozdrawiam

85

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

siłowniki prosta sprawa ja mam od ursusa 914 kupowałem nowe w agromie podpiąłem się w rozdzielaczu na doledo tej sekcji która unosi cięgła wykęciłem śrubę z tej sekcji wywierciłem w niej dziurę nagwintowałem wkręciłem kolanko aby ładnie podpiąć przewód z boku dalej trójnik i rozgałęzienie na dwa siłowniki

86

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

to co wy podnosicie że oryginalny udźwig nie wystarcza ? wink

87

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

A jaki ma wogóle oryginalny udźwig??

88

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

mi poprzedni właściciel mówił że około 4 ton

89

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

323 mozesz mi wysłac zdięcia na poczte jak przy  rozdzielaczu montowałeś te węże??
radek.pachelski@vp.pl
dziekuje

90

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Mój 2T to maks a zawór przelewowy ustawiłem na 180 bar.

91

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Na stronie konedata jest podane zt 323 2940 kg udźwigu natomiast zt 303 1800 kg udźwigu

92

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

krzychu napisał/a:

to co wy podnosicie że oryginalny udźwig nie wystarcza ? wink

Plug B-010/2 ok 1,5 tony no i na ciepłym oleju bieda. A jeszcze trzeba go obrócić...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

93

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Ciekawe...zawsze myślałem że oryginalnie to 303 i 323 mają takie same podnośniki...

94

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

U mnie jak dam dociążnaie to aż tył sie unosi a to jest ponad 1,5 tony nawet na ciepłym oleju daje rade

95

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

dużo pomogą siłowniki żeby lepiej unosił??
mam pług o wadze 1800 kg

96

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Inaczej. Bez siłowników na dłuższą metę nie  da rady.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

97

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Mam pług o podobnej wadze 5obrotową dowdeswell na zabezpieczeniu kołkowym podwójnej ramie i powiem tak że 4skiby bez problemu dźwiga a 5to ciężko mu strasznie dlatego,ja będe zakładać siłowniki, bo szkoda i pompy i rozdzielacza i sama konstrukcja(obudowa,pokrywa)ma ciężko.Nie ważyłem go dokładnie ale potrafi mi przód podnieść, to musi być ciężki pług.

98

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

pokaż fotke zestawu smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

99 Ostatnio edytowany przez MAREKPE (2011-01-20 23:04:10)

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

Grzegorz89 napisał/a:

Mam pług o podobnej wadze 5obrotową dowdeswell na zabezpieczeniu kołkowym podwójnej ramie i powiem tak że 4skiby bez problemu dźwiga a 5to ciężko mu strasznie dlatego,ja będe zakładać siłowniki, bo szkoda i pompy i rozdzielacza i sama konstrukcja(obudowa,pokrywa)ma ciężko.Nie ważyłem go dokładnie ale potrafi mi przód podnieść, to musi być ciężki pług.

Oj bardzo ciężki. Stawiam na 1600-1800kg.
Kumplowi podobnej wagi Ovrum rozerwał tłok, ale po tym jak wjechał w dziurę i mocno zabujało zestawem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

100

Odp: Dodatkowe siłowniki wspomagające podnoszenie

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1419 … owdeswell/
post nr 6 i już mamy znajomych wink