61

Odp: Przeróbka pompy wspomagania.

Wczoraj zamontowałem do swojego NSZ 16 , kierownicę kręcę najmniejszym paluszkiem malina ale żeby nie było tak kolorowo to pedał sprzęgła i hamulca chodzi dużo ciężej niż na starej pompie , jakieś sugestie?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

62

Odp: Przeróbka pompy wspomagania.

w zaworze sterującym wkręć śrubę regulacyjną o kilka obrotów. u mnie pomogło...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

63

Odp: Przeróbka pompy wspomagania.

a możesz wskazać ktora to

http://img194.imageshack.us/img194/863/bmln.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

64

Odp: Przeróbka pompy wspomagania.

To chodzi o ten słynny zawór 42. Niektóre z nich mają śrubkę regulacyjną (dostępną z zewnątrz) inne tej śrubki nie mają i wtedy trzeba podłożyć podkładki pod pierwszą sprężynę.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

65

Odp: Przeróbka pompy wspomagania.

Dokładnie jak Piotr mówi.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

66

Odp: Przeróbka pompy wspomagania.

Rozwierć dławik na 1mm tam za siteczkiem i będzie cacy.

67

Odp: Przeróbka pompy wspomagania.

Rozwierć dławik na 1mm tam za siteczkiem i będzie cacy.

Nie lubię poprawiać kogoś kto się na tym znał i projektował. Przyczyna zapewne leży gdzie indziej ,zastanawiam się czy nie po stronie pompy czy aby jej wydajność nie jest mniejsza niż oryginalnej

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

68

Odp: Przeróbka pompy wspomagania.

mam założona pompę tez ruska 16 i jest problem ze jak olej się rozgrzeje odrobinę to kierownica ciężko chodzi i pedał sprzęgła tez, nie wiem jak z ta pompa ponieważ pompa 16 z hydro siły posiada około 20 litrów wydajności przy 1500 obrotów a oryginał do forsza 25 ma 26 litrów przy 1500 obrotów, a inna 16 ruska ma 30 litrów przy 1500 obrotów, ja mam tą z hydro siły i coś lipa ,i jeszcze gdzie jest ten dławik za sitkiem ponieważ sprawdziłem już wszystko zawory, filtry i dolot oleju i dalej jest złe na miejscu nie skręcę wcale.

69

Odp: Przeróbka pompy wspomagania.

jeśli odkręcisz sitko od tłoczka i spojrzysz pod światło to zobaczysz malutki otworek dosłownie 0,4 mm toj est ten dławik. Ja też dochodzę do wniosku że NSZ16 jest za mało wydajna.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

70

Odp: Przeróbka pompy wspomagania.

A ja wam powiem że ruskie pompy są to bardzo nietrwałe konstrukcje ze względu na łożyska ślizgowe z aluminium czy nie lepiej zamontować pompę od wspomaganie z autosana ?

71

Odp: Przeróbka pompy wspomagania.

To macie pecha po moja działa super i zakładam je tylko gdzie mogę ,teraz jedna idzie do 516.

72

Odp: Przeróbka pompy wspomagania.

Nie mówię że jest zła , tylko po zmianie kierownica chodzi super i nic po za tym , ale zauważyłem pracę magika w zaworze sterującym i nie wiem jak wiele pozmieniał.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

73 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2013-10-11 10:14:46)

Odp: Przeróbka pompy wspomagania.

Szefie, to może go rozkręć i wrzuć fotkę. Jak będzie widać wszystko po kolei, co i jak, to może coś poradzimy.
Fabrycznie w ZT były zakładane pompy 16-tki (MPa) z wydajnością 16cm^3/obr i to całkowicie wystarczy do sprawnego działania wszystkich układów, nawet wtedy gdy ta pompa jest już lekko wyrobiona i jej parametry trochę odbiegają od wyjściowych. Za duże ciśnienie i za duża wydajność nie są wskazane, bo wtedy też kłopoty murowane.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

74

Odp: Przeróbka pompy wspomagania.

Pod pierwszą sprężyn są 3 podkładki ,nie wiem czy  zostawić czy wywalić

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

75

Odp: Przeróbka pompy wspomagania.

A jaka jest dokładnie ta sprężynka? Podaj jej wymiary, bo może jest nie taka jak trzeba.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.