21

Odp: Panowie napęd hederu

z tego co wiem tanio kupisz drogo kupisz bo kupisz 2 razy wiec wybież ten droższy  i będize chodził  ale na moje oko nie kupój STOMIL-OLSZTYN  bo one sie nie sprawdzają  z jakiejś lipnej gumy porobione te pasy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

22

Odp: Panowie napęd hederu

a wy jakiej firmy używacie u mnie Sanok kosztuje 280zł

23

Odp: Panowie napęd hederu

DO niemieckich kombajnów nie kupuj pasów z sanoka. lepiej kupic oryginalne z niemiec. NP paeumanta lub optibelta. A poza tym polskie paski maj akrotszy klin a do fortschrittow potrzebne sa o dluzszym klinie.

24

Odp: Panowie napęd hederu

Pasy się kupuje dokładnie wg. oznaczeń i mogą być nawet chińskie, tylko oznaczenie ma być takie samo. No może chińskie nie do końca wink

25

Odp: Panowie napęd hederu

Ja jeszcze wrócę do tego łańcucha. My w swoim mamy założone dwie listwy drewniane, jedna z góry jedna z dołu (wywaliliśmy te kołowrotki z góry) i nie powiem, jest ciszej. Jak ojciec pierwszy raz puścił kombajn to strasznie piszczało, okazało się, że to łożysko na napinaczu tego łańcucha

26

Odp: Panowie napęd hederu

ja mam 512 na pasku:)

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

27

Odp: Panowie napęd hederu

Miałem w tym roku to przerabiać u siebie. Ale jak zobaczyłem ile jest do roboty to doszedłem do wniosku, że zostanie tak jak jest...

28

Odp: Panowie napęd hederu

No wlasnie moze chinskie nie do konca, ale polskie tez nie za bardzo sa tez slabsze i mniej wytrzymale. Mozesz znalezc na dlugosc pas ale jak bedzie inne oznaczenie np jakies tam SPB lubSPC lub cos tam jeszcze to nie ma szans nie pochodzi.

29

Odp: Panowie napęd hederu

ja mam naped na 2 paski w 524, troche nietypowo bo wszystkie inne jakie widziałem są na łancuch, nie ma problemu  z napędem  hederu, ale z przystawką do kukurydzy lipa !!
jak duza kukurydza albo trochę wilgotna to czesto paski sie slizgają - napinacz nie pomaga i zaraz zabija przystawkę zastanawiam sie nad przerobieniem na łańcuch albo na pas 3 rzędowy

30

Odp: Panowie napęd hederu

Ja mam u siebie  (512) na pas. Jeżdżę tak już 4 sezony na jednym pasie jest ok, trzeba tylko pilnować naciągu . Pas kupiłem z Sanoka żółty za jakieś 70 złociszy, rozmiaru teraz nie pamiętam jak coś to mogę sprawdzić. Koła pasowe dotoczyłem bez najmniejszych komplikacji.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

31

Odp: Panowie napęd hederu

BOMBAY   te pasy z Sanoka też są z większym klinem np SPC. Kupuje i jestem zadowolony.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

32

Odp: Panowie napęd hederu

hej witam mówicie o pasach i przekładniach a i widzę ze u jest kolega co ma 524 .
mam prośbę do tomi99999 ty masz 524 może mi pomożesz troszkę
To  moje problemy:
-podczas koszenia motowidle są krzywo i nierówno przez co spada łańcuch często sie zapowietrza a jak odkręciłem waz od hydrauliki to porostu pusty no i sam cheder przy koszeniu jena strona lewa niżej prawa wyżej  jak to naprawić chłopaki
-rozrusznik cofania gardzielą jest ale nie mam chyba cewki sczepiana za języczek na 2 śruby nie wiecie ile to kosztuje jaki łańcuch założyć na to
-gdzie są dobre i tanie cepy
-muszę wyjąc i naprawić podsiewacz , u mnie idzie pod podsiewaczem stalowa belka w poprzek po ukosie i chacze podsiewaczem mocowaniem , nie wiecie czy to samoróbka czy można wyciąć no i jak z podsiewaczem gdzie i jak naprawić zdobyć te korytka ile trzeba wstawić,
-jak zmienić łożysko na 1 wytrząsaczu i jakie
problem z pasem napędowym musiałem podłożyć podkładkę pod kolo płaskiego napinacza bo pas tarł po obudowie no i nie wiem czy jest dobrze napięty bo ciągle podczas pracy skacze delikatnie na obydwu napinaczach
-drugi pas kopiłem czeski to pas napędzający młocarnie 3hb 4475 i ten podczas jazdy gdy był nowy nie włączał młocarni ale po 4 godzinach koszenia musiałem przejeżdżać powoli z włączona młocarnia bo inaczej sama sie załanczala na drodze czy może sie wyciagnoł jeśli tak to co zrobić jakie polecacie pasy czy ktoś miał pasy Stomil olsz\tyn harwester czerwony
-mam problem z przyspieszaczem przyspiesza chwile i koniec co robić
-jak sprawdzić zwolnice olej i ile wlać,
-co zrobić z kulami i zębami w hederze wyrabiają sie mocno i szybko .
na zegarze bo mam inny wyświetlacz rosnący mam obroty silnika ale nie ma wiej ni i młocarni co może być źle
-inny problem to silnik robiony kapitalny w tym roku tylko ja mam 180 koni ifa 60 od auta wstawiony i ostatnio na koniec woda jak kosił szla w górę ale nie na czerwone i jak chudził na obrotach bez pracy powracał na normalne co może być źle
za błędy przepraszam a za pomoc z góry dziękuje

33

Odp: Panowie napęd hederu

z tym zapowietrzaniem sie siłowników od motowideł to mialem to w poprzednim claasie poprostu wina uszczelkniaczy w tych siłownikach przezco  po chwili motowidła same sie krzywo ustawiały  może i z tymi siłownikami od podnoszenia hederu jest to samo najprostrzym sposobem będzie wymiana tych uszczelniaczy tzw. pakietów

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

34

Odp: Panowie napęd hederu

do joker-konin
tak na szybko teraz  reszta innym razem jak sprawdzę
jezeli chodzi o temp silnika to masz dobrze chyba nie chcesz jezdzić jak jest na czerwonym ?
ja miałem własnie taki problem czesto się grzał - kombinowałem z uszczelnianiem wentylatora zeby plew nie wciągał ale pomogło konkretne  mycie chłodnicy - ale koniecznie trzeba ją zdemontować inaczej dalej bedzie sie grzał

a co do motowideł też to miałem
były krzywo  tzn jedna strona szybciej się podnosiła ( prawa u ciebie pewnie tez )
popatrz dokładnie jak idą rurki od siłowników - masz 6 złączek a używasz 4
zmien podłaczenie zasilania na tą wolną złączkę która tez idzie do siłownika motowideł  i spróbuj podniesc odpowietrzając a potem podłącz tak jak było i powinno być oki
jeden gość mi mówił ze ta złaczka słuzy do wyrównania cisnienia czy cos w tym stylu smile
u mnie pomogło

35

Odp: Panowie napęd hederu

dzięki chłopaki za pomoc czekam na następne podpowiedzi pozdrawiam adam

36

Odp: Panowie napęd hederu

a heder jak u ciebie cały u mnie strona lewa nizej a jak u ciebie

37

Odp: Panowie napęd hederu

no i znów ja mam pytanie gdzie kupić szybę do 524 albo dorobić boczna no i gdziemaja tanie niemieckie pasy 3hb 4475

38

Odp: Panowie napęd hederu

Witam panowie czytam ale nic w temacie nie mogę znaleźć chodzi mi o napęd pochyłego a zarazem hederu jest tam koło napędzane pasem klinowym na wałku wraz z zębatką na łańcuch, problem tkwi w tym że koło ma luz i czy specjalnie ma to znaczenie bo raczej łożyska tam nie ma no i koło chodzi razem z wałkiem czy ktoś to przerabiał może chodzi o 512

39

Odp: Panowie napęd hederu

Tak zmieniałem w tym roku oś razem z nowym kołem zembatym w zeszłe żniwa zerwały się frezy i było spawane a jak rozebraliśmy to w tym roku okazało sie że ktoś już raz to w czechach zrobił z tego co pamietam jest trochę rozibierania a koszty oś + koło + łozyska to coś koło 700 zł. do tego zaraz zmieniałem łańcuch podajnika pochyłego.

40

Odp: Panowie napęd hederu

Ja też miałem luz na tym kole na tych kłach ale spawarka i po luzie

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia