21

Odp: Remont przyczep

Fenol napisał/a:

na składzie z klamotami widziałem ostatnio boki do przyczep. Jezu, jaki badziew. Cienizna a tak poklejone że moja babcia by ładniejsze spawy położyła.
Tsza albo zaprowadzić przyczepę do fachmana i niech zrobi komplet albo robić samemu. Z tym że samemu się nie zrobi tak dobrze, obok w zakładzie falcują blachy, i boki wyglądają jak z wieltona, robią nawet górny dolny zawias.

Ale wytrapezować blachy na burty to nie jest przesadnie duży problem. Pozostaje tylko równo wszystko spasować, żeby było szczelnie.

22

Odp: Remont przyczep

Zimą robię tylko to co muszę. Aktualnie robię zakupy pod przeróbkę zakupionej D83, Zakupiona: blacha na podłogę, drugi komplet burt na nadstawki (ładne używki), felgi 22,5 nowe + opony używki 385/65 od pobliskiego wulkanizatora. Koła z synem założę, podłogę drewniana zerwę, reszta to niech ślusarz trochę zarobi.

23

Odp: Remont przyczep

Robisz ją na wywrot czy pozostaje sztywna ?

24

Odp: Remont przyczep

Na skupach u nas mają wywrotnice. Do odbioru w żniwa od kombajnu i odwózki do gospodarstwa tylko awaryjnie w razie awarii którejś z wywrotek. Szybry 2 w podłodze będą zrobione pod rozładunek ślimakiem. Do zwózki słomy jak w Twoim avatarze MTZ czy R854 będzie podpinany, wiec dokładanie dodatkowego ciężaru przerabiając na wywrotkę byłoby też niezasadne.

25

Odp: Remont przyczep

http://i67.tinypic.com/2cfab9d.jpg

prawie gotowa

26

Odp: Remont przyczep

o cie panie git malina

Nie ma to jak FORTSCHRITT

27

Odp: Remont przyczep

Trochę na nią wlezie...

Nie wiecie czy występują felgi 22,5 z "gwiazdą" nie na środku a tak 2/3. To że są tak na samym brzegiem to wiem. Chciałem założyć do mojej d 50 ale tak by ją odrobię poszerzyć i schować odrobinę wystające piasty.

28

Odp: Remont przyczep

Miałem taką to 20 ton piachu czy płyt to nic jej nie robiło.

29

Odp: Remont przyczep

Krzysiek właśnie takie felgi widzisz na mojej pasują do D5O, HL itp.

30

Odp: Remont przyczep

scoda19 napisał/a:

Miałem taką to 20 ton piachu czy płyt to nic jej nie robiło.

a jak to sie nazyta ta przyczepa?

Rolnik z powołania:-)

31 Ostatnio edytowany przez ojanusz (2017-07-08 08:11:56)

Odp: Remont przyczep

Andrzeja to jest d-83, a ja na żniwa szykuje taki wagonik.
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/15343a550abc.jpg
Jest to przyczepa marki Briab ,wywrotka tylko na lewą strone DMC -26 ton,do piaskowania i malowania umówiłem się po żniwach,na razie założę hamulce i błotniki i na żniwa będzie,a i jeszcze światła.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

32

Odp: Remont przyczep

jest kawał wagonu, tylko szkoda ze na jedną strone wywrot

Rolnik z powołania:-)

33

Odp: Remont przyczep

Ja mam Kassbrohrera 12 ton, burty robione. Zboża 20 ton ładuję i idzie po drodze lżej niż krajowa z 10-11 tonami na pokładzie.

34

Odp: Remont przyczep

Kumpel jak remontowal Hl dla siebie to 3 strony spawane na sztywno a tylko jedna burta otwierana

E 516 na części
Telefon 695 076 269

35

Odp: Remont przyczep

na róznych skupach na rózne strony sie kipruje więc dla mnie to dziwne co on zrobił

Rolnik z powołania:-)

36

Odp: Remont przyczep

Brandyske mam na jedną stronę i nie ma z tym problemu. Zajezdzasz od drugiej strony i po problemie.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

37

Odp: Remont przyczep

A u mnie w okolicy to wszędzie na wywrotnice podjeżdża się lewa burtą.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

38

Odp: Remont przyczep

Dokładnie, jak nie pasuje to wystarczy z drugiej strony zajechać. W sumie to tylko rzepaki wywozi a reszta na silosy i później na tiry. Co do przyczep to ostatnio kupił dwie Hl z zabudowami oryginalnymi do zielonek. Próbował też wozić nimi gnój bieżący od krów na pole, mówił że jak nalodowali równo z bokami to zrobiła się jak beczka od kapusty a z dwoma to duży fendt miał co robic

E 516 na części
Telefon 695 076 269

39

Odp: Remont przyczep

http://i66.tinypic.com/25zplwp.jpg

Ogarniam hl-kę wczoraj kupiłem jej takie cacka. Jakby ktoś potrzebował felgi 20" bez pierścieniowe no to są na zbycie.

40

Odp: Remont przyczep

https://www.akmet.net.pl/Zmijka-do-wysypu-zboza.html
Ma ktoś zamontowany ten wynalazek, jeżeli tak to jak się sprawuje ? Chciałbym zamontować na HL-ce, to tak awaryjnie, gdyby jedna z dwóch wywrotek do tyłu zaszwankowała.