41

Odp: Remont przyczep

Mam zamontowane taki ślimak w autosance napęd na silnik hydrauliczny. Sprawuje się super zostaje może 20 kg zboża bez podgarniania oczywiście jeżeli masz wywrot na bok.

42

Odp: Remont przyczep

Moja to HL6011 dwustronny wywrot. Na YouTube jest filmik z rozładunku, widać że dobrze idzie. Ty to potwierdzasz więc zamontuję.

43

Odp: Remont przyczep

Będziesz zadowolony. Ile cenią za gotową? ja robiłem sam dwa lata temu, wyszła mnie 1000zł już z silnikiem i wężami, swojej
roboty nie liczę. W ogłoszeniu nie ma podanej średnicy ślimaka mój ma  o ile dobrze pamiętam 10 cm

44

Odp: Remont przyczep

Jeszcze nigdzie nie dzwoniłem, to świeży pomysł na tą przyczepę.

45

Odp: Remont przyczep

Jak wybadasz cenę to daj znać

Rolnik z powołania:-)

46

Odp: Remont przyczep

Podobno działa....
Ja noszę się z tym od dwóch lat i jakoś nie mogę.... Puki co ma kto lopatowac....

47

Odp: Remont przyczep

Ja w tym roku przerabiam, udoskonalam, modernizuję wszystko co można. Szukając co tu by jeszcze można, padło na poprawienie funkcjonalności HL-ki.

48

Odp: Remont przyczep

Ja chciałem kupic coś zamiast małego MF no ale ceny poszybowały.....
No i chyba będzie modernizacja..... Wyższe kółka wspomaganie no i myślę o kabinie z podłogą i prawdziwa ściana grodziową..... Puki co padł akumulator....

49 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2022-10-23 20:11:03)

Odp: Remont przyczep

Ale podlogę zostawiasz na tym samym poziomie co obecnie tylko wykladzinę dasz (lub blachę zastąpisz pełną) ? Czy grubiej planujesz?

50

Odp: Remont przyczep

Chyba wyrównam z drzwiami....
Dojdzie przeróbka pedałów.
Najbardziej mi zależy na kołach.
Jeździ w opryskiwaczu i jest za niski... Chce go podnieść te 15 cm.
Będę miał 14,9 28 na sprzedaż  stan 80-90%

51

Odp: Remont przyczep

A ja noszę się z założeniem kabiny do 360 od 323. Bo nowe chodzą po 6500 a od 323 mam

52

Odp: Remont przyczep

Nie za duża?

53

Odp: Remont przyczep

Krzysiek napisał/a:

Chyba wyrównam z drzwiami....
Dojdzie przeróbka pedałów.
Najbardziej mi zależy na kołach.
Jeździ w opryskiwaczu i jest za niski... Chce go podnieść te 15 cm.
Będę miał 14,9 28 na sprzedaż  stan 80-90%

To widzę wszędzie moda na płaskie podłogi.

Pedały to zawsze mnie denerwowały wolał bym jakby były podwieszane jak w zetorach.
Najtrudniej chyba ten od blokady będzie poza tym dźwignie pompy, bagnet a z drugiej womu trzeba jeszcze. Mi już by się nie chciało wink. Kabina pozwoli na większe koła? U sąsiada drzwi otwierane na koło (kabina starszy model) spadły podczas cofania gdy kombinowali z większymi.

54

Odp: Remont przyczep

13,6/38 14,9 38 powinny wejść będze ciasno najwyżej na poduszkach kabinę z 4 cm podniosę.
Podłoga i ściana to by było ciszej to chyba jeden z najgłośniejszy ciągników....
Takie plany.
Zobaczymy czy starczy czasu...

55

Odp: Remont przyczep

Krzysiek napisał/a:

Nie za duża?

Nie jest tak duża jak się wydaje. Zbiornik paliwa do przeniesienia, na szerokość to tylko parę centymetrów szersza po wewnętrznej stronie błotników. Z tym że przestawiony na 1.8m pod opryskiwacz.
Ale też się zastanawiam ponieważ to jeszcze ciągnik po dziadku i nie chciałbym z niego robić Frankensteina, a ciągnik ma dożywocie u mnie.

56

Odp: Remont przyczep

Pajej napisał/a:

Jak wybadasz cenę to daj znać

1400+VAT za żmijkę z podporami, bez silnika hydraulicznego. Jak na dziś uważam że drogo, 2,5 tysiaka wyjdzie całość. Niedaleko dorabjaią różne żmijki, podjadę przy okazji zobaczę ile zaśpiewają.

57

Odp: Remont przyczep

Sprawdziłem ceny ile płaciłem
spirala lewa 2szt po 80zl
spirala prawa 2szt po 80zł
rura czarna 4 metry 85zł
silnik z płyą montażową  i tuleją 380zł
oprawy z łożyskami 3szt po 25 zł
+ węże i końcówki to mam nie zapisane ile kosztowało ale nie więcej jak 200zł
Sprawdziłem dzisiaj i mój ślimak ma średnicę 12cm

58

Odp: Remont przyczep

Janusz masz możliwość wskazania gdzie kupowałeś spirale ?

59

Odp: Remont przyczep

https://allegro.pl/oferta/spirala-slima … 2584492794

60

Odp: Remont przyczep

Spirale zamawiałem w tej firmie  https://www.spirale.pl