181

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

tam w środku jest też taki tłoczek jak gumki są liche to go wymontuj bo się zatnie i nie będzie ci puszczał ciśnienia na zawory już tak miałem teraz tego nie ma ale trzeba będzie to naprawić i uruchomić

Nie ma to jak FORTSCHRITT

182

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Ten tłoczek miałem zaciety. Wyczyściłem wszystko, uruchomiłem i wymieniłem oringi. Zobaczymy jak o teraz będzie działać. Jutro postaram sie cos pogrzebac przy tym

183

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Ten tłoczek ma zadanie puszczać ciśnienie na siłowniki blokady, przedniego napędu i ULS po osiągnięciu konkretnej wartości po to aby ciśnienie pojawiało się w momencie, który gwarantuje bezpieczne działanie blokad itd i nie grozi uszkodzeniem trybów.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

184 Ostatnio edytowany przez ursus1991 (2018-03-31 17:19:54)

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Potrzebuje pomocy. Rozkręciłem dzisiaj zawór od hamulców w 323, bo uciekało mi powietrze na tyle, że spręzarka w ogóle nie mogła nabić ciśnienia. Probem polega na tym, że po  rozkręceniu i wyjęciu środka okazało sie, że wystający odlew(część jakby tłoczka) jest krzywy i chciałem to naprostować. Niestety odlew pękł. Wiecie może gdzie mogę kupic  ten wkład zaworu? Albo jak najlepiej to naprawić? Ktorą strona założyć ten uszczelniacz. Załączam zdjęcie ułamanego tłoczka oraz zaworu i uszczelniacza. Prosze o pomoc. W internecie nie moge nic takiego znaleźć. Czerwona strzałką wskazałem zawór o który mi chodzi, a żółtą miejsce, którędy uciekało mi powietrze. Dodam, że połączenie z pompka hamulcową było rozerwane na śrubach. Skręciłem to, ale powietrze uciekało dalej. Tłoczek  był zablokowany i pewnie dlatego tak sie stało
https://www.fotosik.pl/zdjecie/0aeb8616ee563f58
https://www.fotosik.pl/zdjecie/8c9c98309d86eda7

https://www.fotosik.pl/zdjecie/07f42f932d4af560

Może da rade cos dopasować od zt 300?

185

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Ale urwał.  Szukaj po szrotach. A jak nie to dobry klej czary mary..... Rozbierałem to w żniwa bo mi hamulce na przyczepę zaniemówiły ale nie pomogę jak nie mam tego w ręce...

186

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Wytoczyć?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

187

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

tylko  nie może gnić ...

188

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Wałek alu lub nierdzewka.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

189

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

A pcv?

190

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Nawiercić,nagwintować,wkręcić.Mój taki czysty był chyba  tylko na taśmie montażowej.

191

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Tak wlasnie myslalem zeby nawiercic i dotoczyc walek. I wkrecic go na klej. A wiecoe moze czy jest cos takiego w zt 300? U kolegi stoi na czesci wiec moglbym sie dogadac z nim.

192

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Wątpię  by to pasowało w 300 masz jednoobwodową....

193

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Ok. A tak sobie jeszcze mysle zeby przewiercic ro i dac srobe z kwaski. Nie rdzewialoby to i zrobilbym to sam. Wystajacy gwint uzupelnil bym nakretkami. Pamietacie moze ktora strona ma byc zalozony ten uszczelniacz? Spadl mi przy wymontowywaniu i nie popatrzylem jak byl zalozony

194

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

jedź do dobrego tokarza kup wałek teflonowy takiej średnicy dobry tokarz dorobi ci teflonowy tłoczek i będzie działał

Nie ma to jak FORTSCHRITT

195

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Zostawiłem dzisiaj u tokarza do regeneracji. z dorobieniem nie jest tak łatwo ponieważ ten tłoczek w środku jest pusty, ma takie wyżłobienia przelotowe, którymi podejżewam, że powietrze ma przelatywać.

196

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Wczoraj  odebrałem zregenerowaną część. Dotoczył mi z brązu wałeczek i wkręcił na klej w starą część. Po złożeniu całość  okazało sie, że połączenie z pompką jest szczelne i wszystko raczej wyglada ok, lecz powietrze leci teraz przez taki mały fabryczny otworek przy tej pompce. W ogóle nie leci powietrze do tyłu na przyczepę. Co może być tego przyczyną? Może wyrównywacz ciśnienia? Mam jeszcze jeden problem. Przedni napęd sie załącza lecz blokady już nie. Czy może byc to z winy zbyt małego ciśnienia? Na zegarze wskazówka powinna wejść na zielone ale dobija tylko do pozycji za za dziesięć dziesiąta. Czy może to byc przyczyna?

197

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

jeżeli wbija ci tylko napęd a blokad nie to po pierwsze sprawdź kable czy masz prąd jeśli tak to potem cewki czy są czyste jeżeli cewki są ok to sprawdź przewody i wtedy będziesz widział czy i jakie masz ciśnienie na blokady a ciśnienie powinno być takie że jak ciągnik nabije to zawór powinien tak sobie pracować tak rytmicznie i upuszczać aż ustali ciśnienie

a z tym małym otworkiem fabrycznym to nie tylko ty masz problemy

Nie ma to jak FORTSCHRITT

198

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

własnie u mnie zawór sie nie otwiera od nadmiaru powietrza. Podejzewam ze jest za małe cisnienie. Zawór rozkręciłem czysciłem i jest dobry. Dla pewnosci wkręciłem drugi, który wykręciłem z dobrego ciagnika i jest to samo. Jak ciagnik zgaszony to jak włacze przycisk od blokay to słychać takie charaktarystyczne pykniecie jakby cewka od właczania. Sprawdziłem ze prąd na włacznik oraz z niego wychodzi. Siłownik od blokady przedniego mostu jest z przodu pod obciaznikami ? do niego dochodzi kabelek którym powinien dochodzić prąd? Musze jutro to sprawdzić.

199

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Za niskie ciśnienie w układzie . Żeby mosty blokowało wskazówka na zegarze musi być minimum punkt dwunasta. Przedni co innego bo on sam się załącza.  Ten kabelek z przedniego mostu po włączeniu silowniczkiem pneumatycznym powinien mieć masę i idzie do kontrolki na pulpicie. Zciagnij glowiczki w sprezarce i sprawdź czy masz jeszcze zaworki bo ewidentnie sprężarka ma już dość.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

200

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Dzisiaj juz to rozwiazalem. Odcielem uklad od hamulcow przez ktory uciekalo powietrze. Teraz cisnienie jest na zielonym. I wszystko sie normalnie wlacza. Jak bede mial czas to ogarne hamulce, ale teraz trzeba w polu porobic.