121

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

coś mi sie zdaje że   w tym zaworze co struje ciśnieniem na przyczepe to też są jakieś uszczelniacze  i  to ustrojstwo też jest sterowane płynem to może przez te uszczelniacze ??   i pytanie Czy nadal ucieka ci płyn czy już nie??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

122

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Pietia, jeśli zawór pneumatyczny jest taki sam w 323 jak w 303, to on jest cięgnem podłączony do pedału hamulca, możliwe że po naprawie hamulców, pedał hamulca ma mniejszy skok i nie włącza zaworu pneumatycznego. W 303 jest jeszcze zawór ręczny przed gniazdem do podłączania przyczepy, masz go otwartego ?

123

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Dario  w 303 jest właśnie cięglem  i to jest plus a w serii 323 lub 320 jest wężykiem i jest sterowany  właśnie ciśnieniem z pompki hamulcowej jak tam  te uszczelniacze zdechły w tym zaworze to być może właśnie te uszczelniacze zawiniły

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

124

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Myślałem, że w 323 tylko sterowanie sprzęgłem "uprościli" robiąc je hydrauliczno-pneumatyczne, a tu sterowanie hamulcem przyczepy też uprościli. Coraz bardziej mój 303 zaczyna mi się podobać big_smile

125

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

No ja 303 to wechkuł wszechczasów :dance: wynik:

126 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-03-23 16:17:46)

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Pietia napisał/a:

Witam wszystkich robiłem w 323 hamulce i po jesiennych pracach, kiedy po padły obydwa cylinderki tylne pozakładałem nowe i okazało się ze nie idzie powietrze na przyczepy chłopaki, jaki może być tego powód proszę o podpowiedz lub, na co zwrócić szczególna uwagę za pomoc z góry bardzo dziękuje.

Pietia, ten zawór powietrza razem z siłownikiem już tu gdzieś opisywałem. Szczegółowo, z poprawionymi błędami z katalogu, masz go również przedstawionego w instrukcji u mnie na stronie - http://www.ifa-grudziadz.neostrada.pl/s … rmowe.html - w punkcie 6., jako "Siłownik zaworu i zawór powietrza hamulców przyczepy ZT 302, 323, 325". Powinno Ci to sporo pomóc.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

127

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Chłopaki może się źle wyrazilem ale u mnie nie ma wcale powietrza w końcówce na traktorze nie wiem dla czego wszystko jest odpowietrzone hamulce ładne brak mi pomysły Sorry za wprowadzenie was w błąd

128 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-03-23 16:21:01)

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Przyczyn tego stanu rzeczy może być kilka (ten cały zawór również) ale najpierw napisz Pietia dokładnie co jeszcze robiłeś razem z tymi cylinderkami i czy przed ich wymianą na pewno wszytko było O.K.? Jeśli tylko wymieniałeś cylinderki, to pewnie zapomniałeś odpowietrzyć ten siłownik od zaworu powietrza przyczep.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

129

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

ale jakby zapomnial odpowietrzyć to w sekcji dwuobwodowej miałby cały czas powietrze nawet po wciśnięciu... tak mi się wydaje :hmmm:

130 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-03-24 10:39:44)

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Poniekąd tak, ale podobno tak też się dzieje w niektórych traktorach, bo jest kilka typów układów pneumatycznych. Jeżeli to była tylko wymiana cylinderków, to by właśnie na to wskazywało...
Wiesz już coś Pietia?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

131

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Przepraszam postaram się coś dziś zobaczyć ostatnio miałem sporo pracy od rana do wieczora niezwiązanej z rolnictwem tak ze nie bardzo było, kiedy sprawdzić. Wracając do Fortschritta hamulce  padły jesienią było to już końcówka prac i tylko zmieniłem uszczelnienia w pompie i wspomaganiu, bo zaczął leciutko chodzić pedał a po zmianie uszczelniaczy padły od razu dwa tylne tłoczki  teraz je wymieniłem na nowe i jest dobrze tylko brak jest powietrza w przewodzie, do którego podłączyć  można  przyczepę raczej wszystko jest dobrze odpowietrzone z tego, co pamiętam za tylnym kołem jest taki duży zawór w kształcie walca do niego dochodzi powietrze, ale nie wychodzi

132 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-03-25 10:42:38)

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Jak będziesz Pietia sprawdzał pneumatykę, to sprawdź również ten siłownik od zaworu powietrza. Są w nim dwa niezależne tłoczki i czasem zdarza się, że jeden z nich się zaklinuje, zwłaszcza przy jakimś niefortunnym zapowietrzeniu gdy przez chwilę pochodzi na sucho, i wtedy układ cały czas "widzi" wciśnięty pedał hamulca.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

133

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Witam, mam podobny problem.  Z tyłu nie idzie powietrze na przyczepy, a na zegarze dwie wskazówki wchodzą na czerwone pole. Jesienią było wszysko ok. Po wciśnięciu hamulca wskazówki się nie ruszają, dalej są na czerwonym polu. Wymieniłem już pierwszy zawór przy butli, ale nic się nie zmieniło.  Pomóżcie.

134

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

To wymień następne.

135

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

szybka i konkretna porada :hmmm:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

136

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Rozkrąciłem zawór z katalogu nr 6 i 7, wszystko było ok, doradźcie co dalej rozkręcać?

137

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Na czerwonym polu tzn. jest za duże ciśnienie czy go nie ma wcale ?

138

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Panowie a w 303 jest wyjście na przewód powietrzy taki żeby sobie np koło napompować?

139

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Za butlą powietrza masz trójnik czy czwórnik, jedno wyjście jest tam chyba zaślepione, odkręcasz zaślepkę i dokręcasz wąż do pompowania.

140

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Udało się zrobić wink  Okazało się, że był to zawór, który włącza się po wciśnięciu hamulca -
i w takiej pozycji był chyba cały czas. Po rozebraniu, wyczyszczeniu i złożeniu póki co działa smile Ale ucieka z niego troche powietrze. Czy wiecie, gdzie można dostać takie uszczelniacze, bo u mnie nigdzie nie ma.