141

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Na górze strony masz Serwis i Sklep.
Sklep masz bliżej jeśli jesteś z dolnego śląska.

142 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-05-05 00:02:42)

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Czyli enzo, to był zawór powietrzny pokazany na pozycji nr 5 z karty 8201 lub 8203? Nie chcę Cie martwić ale nie dostaniesz nigdzie uszczelnień do niego. On jest aluminiowy i poza uszczelnieniami leci również jego korpus. Najlepiej poszukaj dobrego używanego, bo nowy jest bardzo drogi. Jak byś chciał nówkę, to daj znać - mam ich jeszcze kilka. Parę postów wyżej podałem też linka do m.in. jego opisu i schematu - http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 081#p31081 lub http://www.ifa-grudziadz.neostrada.pl/s … rmowe.html .

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

143

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Są jeszcze uniwersalne zawory hydrauliczno pneumatyczne na allegro za ok 500 zł. Widziałem taki co jakiś czas się pojawia (akurat aukcja się skończyła bo bym linka dał). Wejście hydrauliczne ma identyczne tylko pneumatyczne trzeba by przerobić na wężu....

144 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-05-06 09:08:29)

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

I to chyba Maxi będzie najlepsze rozwiązanie na najbliższe czasy, bo z tego co widzę, to coraz więcej ludzi zaczyna mieć problemy z tym zaworem. Już nawet nie chodzi o cenę tego zaworu, ale o jego dostępność. Może ktoś już przerabiał tak tą instalację i ma z tym jakieś doświadczenia? Najlepszy byłby taki zawór, aby było przy nim jak najmniej przeróbek....

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

145 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2010-05-06 10:27:02)

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Są też z ciężarowych (Volvo,Iveco, Man) droższe zawory (od 700 zł używki sprawne) elektryczne. Wtedy problemu w ogóle nie ma. Podłącza się przewody powietrzne, a sterowanie od włącznika świateł stopu. Elektromagnesy w zaworach są na 24V więc nie ma problemu...

146

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Witam kolegów. Mam problemik. mianowicie pękł mi pasek napędzający sprężarkę w moim ZT303. Pytanko: jaki tam przychodzi pasek, zna może ktoś rozmiar? I jeszcze jak go tam założyć bo przyuważyłem że to trochę zabawy będzie. Robił ktoś coś takiego? Jakieś wskazówki poproszę.

147

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

nie wiem jak jest przy 303, ale ja przy swoim musialem odkrecic pompe wspomagania, wtedy mozna zalozyc, ogolnie ciezki dostep

148

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

A da radę tak bez paska jeździć? Bo powietrze to potrzebne jest do sprzęgła i do załanczania 4x4, zgadza się?

149

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Jak masz tyle siły żeby wcisnąć sprzęgło to da radę jeździć smile

150

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

O dziwo mam. Nawet drugi stopień łapie, jak się dobrze zaprę. I teraz właśni bardziej niż zwykle kusi mnie przeróbka na mechaniczne. Ale jeszcze zobacze. Dario wiesz jaki tam pasek przychodzi?

151

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Wiem ale nie powiem wink

Pasek do sprężarki SPA 12,7x1250
Pasek p.wody i alternatora SPA 12,7x1500

Co do sprzęgła, to bez powietrza nie dość, że ciężko to jeszcze nie wiem ile wytrzyma pedał sprzęgła i cięgno bo one normalnie nie są tak obciążone. Ale nogę możesz poćwiczyć jak już będzie mocna to może Smuda do reprezentacji Cię weźmie wink

152

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

no ale przodu już nie załączysz bez tego, mój był w strzępach i się ślizgał i czasami brakowało powietrza

153

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Przód normalnie załącza się sam, włączać go ręcznie trzeba tylko przy jeździe do tyłu, gorsze że blokady przedniego mostu też bez powietrza nie włączysz.

154

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

a u mnie owe cudo nie dziala i o

155

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

A podczas orki w pługu też się samoczynnie załączy? Bo tam jest różnica przyczepności.

156

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

to jest chyba przy 7 % uślizgu , mi się poprostu nie załącza i muszę wymusić przyciskiem

157

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Ale jak działa to się w pługu załączy?????

158

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

mysle ze tak

159

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Dzięki Dario.Masz plusa za wymiary. W tej chwili jeżdże  bez paska i powiem wam że jest oki. Nic mi nie syczy ani nie psika, a że trochę ciężej się sprzęgło wciska to pikuś. Teraz mogę płynnie podjechać pod maszyny.

160

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Krótki szereg faktów i pytanie:
W zbiornik powietrza od kermita, od tyłu, jest wkręcona kostka, ma wiele wyjść m.in. na elektrozawory, zasilanie siedzenia, hamulca przyczepy. Ta kostka ma z tyłu, naprzeciw gwintu do wkręcania w zbiornik wkręcony korek.
PYTANIE: co jest pod tym korkiem, i czy można wykorzystać to miejsce do pobrania powietrza?