41

Odp: Rozdzielacz hydrauliczny ㋡

Vistula ,gdzie kupowałeś rozdzielacz i całą resztę do hydrauliki? Powoli zabieram się za to i chcę zrobić tak samo jak ty masz przy użyciu dzielnika oleju. Zamawiałeś to przez internet czy jest w twojej okolicy sklep z tymi zabawkami?

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

42

Odp: Rozdzielacz hydrauliczny ㋡

rzeczy zamawiałem w agricoli sklep dla rolnika, rozdzielacz ma byc z sekcjami pływającymi (ile sekcji ci pasuje), a dzielnik tobie do czego? ja go wykorzystałem dlatego ze nie mam pedałów na olej tylko wspomagane powietrzem pompę 50 ruska wiec dałem dzielnik a wyrzuciłem pompę wspomagania oprócz rozdzielacza potrzebne będzie regulator przepływu oleju jednostronnego dzialania. Zobacz na yt na prezentacji ciągnika. W sumie teraz zrobił bym to inaczej na ehr będę zakładał to do slazaka.   zadzwoń jutro to powiem ci co i jak. 600 690 989 Krzysiek

43

Odp: Rozdzielacz hydrauliczny ㋡

Właśnie myślałem żeby wspomaganie też było na jednej mocniejszej pompie z rozdzielaczem. Żeby odciążyć tamtą pompę ,bo denerwuje mnie już jak wciskam sprzęgło i ciężko kręci się  kierownicą. Wszystko jest jeszcze do przemyślenia jutro zadzwonię.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

44

Odp: Rozdzielacz hydrauliczny ㋡

Można by jedną sekcję dać z zatrzaskiem co by była przydatna do Piasta albo t088 czy innych silników hydraulicznych

E 516 na części
Telefon 695 076 269

45

Odp: Rozdzielacz hydrauliczny ㋡

pablo721 napisał/a:

Właśnie myślałem żeby wspomaganie też było na jednej mocniejszej pompie z rozdzielaczem. Żeby odciążyć tamtą pompę ,bo denerwuje mnie już jak wciskam sprzęgło i ciężko kręci się  kierownicą. Wszystko jest jeszcze do przemyślenia jutro zadzwonię.

przy oryginalnych pedałach nie możesz dać z dolnej pompy, przy wycisnieciu 2 stopnia sprzęgła pompa przestaje chodzić i sprzęgło ci się podniesie a ciągnik ruszy.

46

Odp: Rozdzielacz hydrauliczny ㋡

pablo721 napisał/a:

Właśnie myślałem żeby wspomaganie też było na jednej mocniejszej pompie z rozdzielaczem. Żeby odciążyć tamtą pompę ,bo denerwuje mnie już jak wciskam sprzęgło i ciężko kręci się  kierownicą. Wszystko jest jeszcze do przemyślenia jutro zadzwonię.

620 zł kosztuje nowa oryginalna pompa wspomagań. Nie pokusiłbym się na żadne przeróbki, patrząc jak po tylu latach u mnie to chodzi.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

Odp: Rozdzielacz hydrauliczny ㋡

W początkowych zt 303 była pompa wspomagania przy skrzynii,przerobili to właśnie ze względu na drugi stopień sprzęgła,bo gdy było wysprzęglone,to wpomaganie znikało,co prawda ciągnik często jest zatrzymany w tej sytuacji i jakoś wiele nie przeszkadza,ale nie zawsze.No i ogólnie to taka prowizorka trochę.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

48

Odp: Rozdzielacz hydrauliczny ㋡

Nie przemyślałem tematu dokładnie .Wspomaganie zostawiam na oryginalnej pompie. Po rozmowie z Krzyśkiem wymieniam rozdzielacz na nowy i główną pompę.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

49

Odp: Rozdzielacz hydrauliczny ㋡

vistula1 napisał/a:

pedał sprzęgła ze wspomaganiem star, autosan jelcz i tp. pedał hamulca tez serwo i pompka hamulca autosan h9 starego typu

Do sprzegła daje się to:
https://allegro.pl/oferta/mechanizm-spr … witemShare

A do hamulca:
https://allegro.pl/oferta/glowny-zawor- … witemShare

Czy do obu można dać zawór hamulca ?

50

Odp: Rozdzielacz hydrauliczny ㋡

Mam problem z uzyskaniem wiekszego cisnienia w hydraulice mam ok 140bar pompe zssr z podnoszeniem agregatu siewnego nie ma problemu bo sa silowniki wspomagajace ale z hydropakiem juz tak. Zakladajac nowa pompe wyrzucilem to wszystko co bylo na sprezynie ale efektow brak cisnienie ponizej 100bar wiec z powrotem wszystko wlozylem wyglada to tak. https://zapodaj.net/2c3885303175c.jpg.html. troche grubo jak ktos pisal zeby wlozyc 5zl https://zapodaj.net/10423d0569058.jpg.html kulke wyjalem I teraz mam pytanie czy odkrecac ten krociec I dobierac sie glebiej do rozdzielacza bo cos tam glebiej moze byc uszkodzone? Po tych kroccach I kulce specjalnie nie widac jakis uszkodzen rowkow itp

51

Odp: Rozdzielacz hydrauliczny ㋡

Gdzieś to już pisałem że te ruskie pompy to szajs .......  do owijarki dwie kupiłem i ciśnienie w porywach max 110 bar  a po założeniu zachodnich 210bar  i to na nowych zaworach przelewowych .

52

Odp: Rozdzielacz hydrauliczny ㋡

Ale na starej pompie org takie samo cisnienie bylo a podnosic nie chcial a na nowej podnosi super I cicho pracuje hydraulika tyle ze na 3 silownikach. A z hydropakiem I obrotem pluga juz jest problem. Zamienialem tez sekcje w rozdzielaczu na inne I efektu zabardzo nie ma bo szkopul wlasnie tkwi w niskim cisnieniu...

53

Odp: Rozdzielacz hydrauliczny ㋡

Koseś nie do końca. U siebie w rusku parę lat temu wymieniłem pompę i założyłem taką co jest przystosowana do wyższego ciśnienia. W ubiegłym roku podkręciłem mu ciśnienie na 200 bar i teraz chodzi hydraulika tak jak powinna. Wszystko chyba zależy na jaki egzemplarz trafisz. Teraz do rusków chyba nawet hylmet produkuje pompy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

54

Odp: Rozdzielacz hydrauliczny ㋡

Ruskie pompy mają takie same wejście i wyjście jak się ją odwrotnie założy to będzie pompować ale ciśnienia nie osiągnie trzeba zwracać uwagę czy to prawa czy lewą.

55

Odp: Rozdzielacz hydrauliczny ㋡

Rur3k taki sam rozstaw na kroccach ale na pompie widac ze wiekszy otwor zasilanie a mniejszy cisnienie sa znaki kierunek obrotow no nie ma bata...laszek podnosiles cisnienie podkładkami na sprezyne?

56

Odp: Rozdzielacz hydrauliczny ㋡

Rur3k taki sam rozstaw na kroccach ale na pompie widac ze wiekszy otwor zasilanie a mniejszy cisnienie sa znaki kierunek obrotow no nie ma bata...laszek podnosiles cisnienie podkładkami na sprezyne?

57 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2019-03-18 20:34:10)

Odp: Rozdzielacz hydrauliczny ㋡

Nie znam wszystkich ruskich pomp tylko tyle ile mi potrzebna smile
Nie wiem jaki Ty masz model pompy taka od t25  stosowana do wspomagania w 360 na oba króćce identycznej średnicy można się pomylić nawet w sklepie często nie wiedzą którą jest ktöra bo strzałka jest wybita przed pomalowaniem pompy wink
W twoim przypadku najlepiej by było podłączyć jakiś zewnętrzny rozdzielacz do sprawdzenia ile w ogóle ciśnienia daje pompą a potem dopiero  bym kombinował z podkładaniem pod zawór. Można też zrobić tak że wąż odący od pompy zaślepić zaworem hydrauliki od c360 ( taki zawór to koszt od 20 do 50zł) i wyjście z zaworu do wiadra wiadomo będzie jak z ciśnieniem zwłaszcza jak gdzieś uda ci się jeszcze manometr z trójnikiem upchnąć

58

Odp: Rozdzielacz hydrauliczny ㋡

Przems91 ja normalnie na zaworze podkręciłem. Jak dobrze pamiętam to półtora obrotu wkręciłem. Od tego czasu przynajmniej podnośnik ładnie chodzi i nie skacze. Aha podkręcałem na tym rozdzielaczu przy kierownicy a hydraulike mam z monoblokiem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

59

Odp: Rozdzielacz hydrauliczny ㋡

No ja akurat mialem na mysli nsz50 prawa...tak... w rusku hydraulika jest pod kierownica... mnie interesuje czy pod tym nyplem na klucz 46 jest cos ciekawego bo klucza takiego zabardzo nie mam I odkrecenie bedzie klopotliwe a narobic sie za zwykla ciekawosc to nie zabardzo mi sie widzi. Jak czytalem forum jak ktos chcial podniesc cisnienie to cos podkladal pod sprezyne ale u mnie to jest grubo przesadzone I nie wiem czy cos jest glebiej uszkodzone czy sprezyna wypracowana

60

Odp: Rozdzielacz hydrauliczny ㋡

panowie poniewaz nie znalazlem nigdzie tematu postanowilem sie tu dolaczyc poszukuja do hydropaku silownika grubosci fi okolo 100 i po rozsunieciu 100 cm stary za slaby nie daje rady