41

Odp: Targaniec w E-512

przemoo, a ile cie kosztowało całe przerobienie kosy?

42

Odp: Targaniec w E-512

Wybaczcie za post pod postem. Przerabiał ktoś z tutaj obecnych napęd kosy z 512 na 514? Chciałbym wiedziec czy dużo jest przy tym roboty, trzeba coś w hederze ciąc?

43

Odp: Targaniec w E-512

nikt nic nie wie?

44

Odp: Targaniec w E-512

ja mam przerobione. jak bede na ranczo to ci fotke podeśle. A do wycięcia jest kawałek blachy w miejscu w którym zamontować musisz ceówkę, do której to przykręcasz płaskowniki napędzające kosę. pozatym dwa otwory do wywiercenia.

45

Odp: Targaniec w E-512

Czekam z niecierpliwością na foty. Długo sie męczyłeś z przerobieniem kosy?

46

Odp: Targaniec w E-512

w sumie to kilka godzin ale wcześniej pozbierałem części. najważniejsze to odpowiednio ustawić kose względem bagnetów. fotki postaram sie jutro wieczorkiem podesłać.

47

Odp: Targaniec w E-512

Matey napisał/a:

Wybaczcie za post pod postem. Przerabiał ktoś z tutaj obecnych napęd kosy z 512 na 514? Chciałbym wiedziec czy dużo jest przy tym roboty, trzeba coś w hederze ciąc?

Ja tez chciałem to przerobic na 514 ale dałem sobie spokój za bardzo kosztowne albo za duzo kombinowania poniewaz trzeba,tez wymienic targaniec w 514 jest jakis grubszy,przy tym jeszcze tą blache co go trzyma.Koszt wszystkiego to chyba cos koło 800zł,za uzywane tez tyle sobie zadają,ja stwierdziłem ze zostaje przy starym systemie.Gdyby miec wszystko to zamontowanie mechanizmów raczej nie jest trudne ugóry trzeba naciac heder.Ja osobiscie jak bede cos kombinował z napedem to zrobie tak jak tu jeden z kolegów co powytaczał sobie dwie obudowy łozysk

48

Odp: Targaniec w E-512

Ja osobiscie jak bede cos kombinował z napedem to zrobie tak jak tu jeden z kolegów co powytaczał sobie dwie obudowy łozysk

Dokładnie po co wchodzić w koszty opisane to jest w "zrób to sam"

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

49

Odp: Targaniec w E-512

Nie wymienialiśmy targańca ani tych blach co piszesz, cała zabawa kosztowała 420 zł, a jak będzie lepiej niz  było to załowac nie będziemy.

Mam jeszcze pytanie do tych co to przerabiali, czy kosa razem z tą głowiczką idealnie leży czy jest ciut podniesiona w górę/dół? Wieczorem dorzuce fotki jak to wygląda po przerobieniu

50

Odp: Targaniec w E-512

Matey napisał/a:

Nie wymienialiśmy targańca ani tych blach co piszesz, cała zabawa kosztowała 420 zł, a jak będzie lepiej niz  było to załowac nie będziemy.

Mam jeszcze pytanie do tych co to przerabiali, czy kosa razem z tą głowiczką idealnie leży czy jest ciut podniesiona w górę/dół? Wieczorem dorzuce fotki jak to wygląda po przerobieniu

To pewnie na targaniec jakas tulejke dorobiłes bo te widełki maja wieksza srednicę,i jeszcze róznica jest z łozyskiem  podobno w 512 na targancu jest igiełkowe.Cena to przystepna,elemteny kupiłes nowe czy uzywane?

51

Odp: Targaniec w E-512

Elementy nowe, tulejka na targaniec była dorabiana, jeszcze tokarz dotoczyl inny klin i to gra, najgorzej było z ustawieniem kosy, raz była za wysoko i wyskakiwala z bagnetów, drugim razem za nisko i szorowała po tym kontowniku do przykręcania bagnetów. Drugi problem to taki, że po zamontowaniu główki kosy od 514 kosa za daleko wychodziła.. Wszystko popracowało, jak narazie nic nie puka, nic nie stuka, miałem wrzucic foty, mam nawet filmik jak to pracuje, jak dzis w nocy nie dam rady to jutro to wrzuce to możesz popatrzec jak to wygląda smile

Akurat te łożyska igiełkowe wymienialiśmy rok temu i w tym sezonie tez, a wszystko przez tą kostkę na która się nabija te łożyska, była już wybita i łożyska powypadały.. teraz jest nowa kostka i mam nadzieje ze problem zniknie

52 Ostatnio edytowany przez Matey (2010-07-17 11:44:57)

Odp: Targaniec w E-512

Obiecane foty, nie daje w postach bo są za duże, a zapomniałem zmniejszyc na imageshacku

1 http://yfrog.com/mup7150023j
2 http://yfrog.com/0ip7150024j
3 http://yfrog.com/jlp7160032j
4 http://yfrog.com/mwp7160033j
5 http://yfrog.com/5np7160039j

Najgorzej jest z fotą 5, nie wiem czy kosa ma byc w takim stanie? jest ona delikatnie zadarta do góry, gdy ja dam niżej to szoruje mi o ten kątownik do którego przykręcamy bagnety, jakaś rada?

53

Odp: Targaniec w E-512

Witam wszystkich,mam takie pytanie czy można do 512 wstawić kose po przenitowaniu łba od bizona?Czy musi być listwa i bagnety też od bizona?Moja kosa,bagnety i listwa w żniwa doprowadza mnie do szału,najgorzej jest z koszeniem mieszanki lub jęczmienia ,kosa szarpie i rwie,zapłon mam ustawiony dobrze.Zastanawiałem się nad przeróbką od bizona,jak ktoś tak ma niech napisze jak mu działa.

54

Odp: Targaniec w E-512

Ja mam przerobioną w E-514 :
-bagnety podwójne bezstalkowe
-belka  i kosa bizona . Do kosy przyspawałem tuleje od kosy fortshritta sprawuje się bardzo dobrze.Jak byś kupował belkę to są dwa rodzaje równoramienna i nierównoramienna ,lepsza ta pierwsza.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

55

Odp: Targaniec w E-512

Dzięki ojanusz masz + ,chyba przerobie całość na bizona i będzie spokój a i póżniej koszty napraw mniejsze dzięki,pozdrawiam.

56

Odp: Targaniec w E-512

slaw1 napisał/a:

najgorzej jest z koszeniem mieszanki lub jęczmienia ,kosa szarpie i rwie,zapłon mam ustawiony dobrze

Zapłon, czyli rozumiem że chodzi o punkt zwrotny palców? Musi być ustawiony idealnie, ja w tym roku pół dnia się tak męczyłem w mieszance jak Ty i zauwazyłem że jak kosa szła w jedną stronę to nożyki nie dochodziły do środka palców, brakowały ok 2mm. Na oko było niemożliwe, że to było było przyczyną, ponieważ nożyki wchodziły na stalki bagnetów i teoretycznie powinno ciąć i te 2mm nie powinny mieć na to wpływu,a jednak po przestawieniu problem znikł, a przedtem szarpało w mieszance i za chwile kosa zaczęła stawać.

57

Odp: Targaniec w E-512

Ja mam od bizona rekorda, dwa sezony temu przerabiałem ale wymieniałem wszystko, listwa bagnety kosa i dociski na rekordowskie i od wtedy wymieniłem jeden bagnet a i koszenie idzie jak należy. Na oryginale wymieniałem 10-12 bagnetów sezonowo a kosa co dwa sezony bo listwe miałem pokrzywioną więc mi  taka przekładka się opłaciła

58

Odp: Targaniec w E-512

przemo je zrobiłem 5 lat temu remont o wymieniłem wszystko od kątownika po stalki i kose oraz przerobiłem napęd od514 i od tego czasu nic nie robiłem. przemo sprawdź blaszki na kątowniku jedna idzie pod kose i nie pozwala wycierać kątownika a druga zgięta idzie z góry . jeżeli kosa się unosi lub przechyla to nigdy nie będzie cięła.

59

Odp: Targaniec w E-512

Kosa jest ustawiona dobrze przez te blaszki, przestawił się tylko "punkt zwrotny" kosy o 1-2mm i to było problemem nie docinania, ale już wszystko ok

60

Odp: Targaniec w E-512

przemo, mozesz opisac jak sie przestawiles ta kose ze problem niedocinania zniknał ? u mnie w poprzednim sezonie kosa nie docinała, nie wiem, moze mamy za maly skok ustawiony? moze miec na to wplyw to ze kosa nie byla odpowiednio docisnieta w pewnych miejscach? albo to ze była o jakies 3 cm krótsza niz oryginalna?

orientuje sie ktos moze jaki powinien ruch jednej zyletki? Ma nachodzic cała na sasiedni bagnet i wracac czy ma isc troszke dalej?

i jeszcze pytanie za sto punktów, kosa po przerobieniu jak w E-514 (co widac na fotkach ktore dalem w poprzednim poscie) powinna byc zaginana troche do góry przy maksymalnym wychyleniu kosy w prawą stronę ( ->) czy ma byc równo, prosto wzgledem bagnetów?