121

Odp: Targaniec w E-512

A poco to przerabiać na paski . Pasek szybciej się naciąga a potem ślizga się a łańcuch nie

122

Odp: Targaniec w E-512

W mojej 512 po dwóch hektarach urwał kose.. (przypominam, że przerabialiśmy napęd od 514) Z ojcem doszliśmy do wniosku że wracamy do starego ustawienia (słynne okularki) i co? Śmiga aż miło smile Załuje że w ogóle wpadłem na ten pomysł aby przerabiac kose, no ale coz, mądry polak po szkodzie hmm

123

Odp: Targaniec w E-512

Miałeś coś źle ustawione ja mam przerobione to z 5 lat i jeszcze palca od tego czasu tam nie skrzywiłem.

124 Ostatnio edytowany przez Matey (2011-09-14 18:45:30)

Odp: Targaniec w E-512

bardzo możliwe, a raczej na pewno, ważne ze wkoncu chodzi tak jak powinno (no prawie, po dniu koszenia trzeba te okularki bardziej dokręcic)

125

Odp: Targaniec w E-512

Tak dla przestrogi - ostatnio kupiłem nową kosę i w ziołem też nowy " czopik " i ten  (trzymak ) tak jak tu              http://allegro.pl/lacznik-uchwyt-kosy-f … 22853.html          i po stu metrach pękła jedna połowa a po następnych  - druga , mój wniosek - kupić i wyrzucić , nad mienie że na oryginalnym robię jakieś   20 ha i te stare trzymały przez 7 lal i potrzymają może jeszcze drugie tyle .

126

Odp: Targaniec w E-512

Targaniec i cały napęd kosy w 12 to trochę nieporozumienie , oryginalne niemieckie okulary kosy 200 zł te niebieskie to od razu w krzoki , aja tyle lat sie mordowałem z tymi okularami aż poszedłem po rozum do głowy i załozyłem napęd kosy od 14 dziś była pierwsza próba no i panowie bajka nic nie wali cicho pracuje i nie nasłuchuje czy już wali i trzeba dupe ruszyć na dół z dwiema 19 żeby podciągnąć. Panowie przeróbka kosztowała mnie 500 stówek , widełki do napędu ósemki kupiłem na wałek targańca od 12 trochę powycinałem blach trochę posmarkałem spawareczką i jest git. POLECAM TAKĄ PRZERÓBKĘ.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

127

Odp: Targaniec w E-512

Daj jakies foto,bo tez musze to prerobic.Myslalem tez o tulejkach z lozyskami,ale zostawie to na przyszly sezon.

128

Odp: Targaniec w E-512

ja mam z 3 lata po przeróbce i bez problemów

129

Odp: Targaniec w E-512

Paweł za 500 stówek to już zszedłbym z tymi kluczami żeby dokręcić wink

130

Odp: Targaniec w E-512

Też tak myślałem ale te szarpanie kosą było wdenerwujące i kosa nie wytrzymywała sezonu urywała się , średnia z wielolecia to 2 kosy na sezon , no i lata też robią swoje nie mam 15 lat żeby skakać , nie jestem już młody gniewny tylko stary i wku..... .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

131

Odp: Targaniec w E-512

Jaka jest żywotność tych dwóch blach co trzymają łożysko na targańcu? bo u mnie na dzień dobry się urwały.

132

Odp: Targaniec w E-512

Tomek u mnie nie było z tymi blachami problemu więc może masz gdzieś jakiś luz przez co szarpie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

133 Ostatnio edytowany przez Pietia (2013-08-12 07:23:22)

Odp: Targaniec w E-512

Tomek miałem to samo odkręciła mi się jedna śruba od blach rozerwała wszystko wydatek nowe blachy obudowa i łozysko cos koło 400 zł. teraz śmiga aż miło ale moje blachy były juz kiepskie. Tomek same blachy 50 za szt.

134

Odp: Targaniec w E-512

Ja przerobiłem od pokosówki(dziury są w innych miejscach) za rzemiosło płaciłem 20zł za sztukę więc kupiłem 4 i 2 są na zapas.

135

Odp: Targaniec w E-512

Witam serdecznie.
Co myślicie Panowie na temat mojego pomysłu na targaniec w E512.
Zastosowałem elementy od tzw snopowiązałki, natomiast kosę mam od zwykłego Bizona tylko, że dołożone ma 2 osterka. wiadomo, że tego typu kosa jest najtańsza.

A oto mój pomysł:

http://imageshack.com/a/img14/2233/dngu.jpg 
http://imageshack.com/a/img69/5332/qd82.jpg
http://imageshack.com/a/img822/862/0qmj.jpg

136

Odp: Targaniec w E-512

Ta ósemka która jest pomiędzy palcem a kosą jest oczywiści łożyskowana. Natomiast ślizgi zrobiłem z tarczy piły zębatej od cięcia drzewa, przez co jest to materiał niesamowicie twardy, a co za tym idzie i śliski więc nic się nie grzeje i jest bardzo cicho. Nic się nie luzuje.

137

Odp: Targaniec w E-512

Przerabiam naped kosy w mojej 512 od 514 posiadam juz wszystkie czesci. brakuje mi tylko tych dwoch płaskowników. moglby mi ktos podac wszystkie wymiary i rozstaw otworow. bo chce sm je dorobic.    dzieki

138

Odp: Targaniec w E-512

A może by tak się przywitać w odpowiednim dziale ?