41 Ostatnio edytowany przez KASZA (2016-08-28 10:07:57)

Odp: Łubin słodki

Powiedzcie czy w ogóle warto kosić nieopryskany łubin. Na polu zielono jedynie strąki suche, poza tym dużo chwastu typu lebioda, proso, wyka, ale łubin widać.
Obroty młocarni 650 (niżej już nie mogłem), silnika 2000, młocarnia rozkręcona, wiatr max,
ściernisko wysoko.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/2c4e74ab8673c2ec
tak wyglądają sita po 90 arach.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

42

Odp: Łubin słodki

spalić reglone i wtedy kosić, albo zebrać talerzówką

43

Odp: Łubin słodki

W zeszłym roku kosiłem właśnie taki łubin u sąsiada, w zbiorniku więcej zielska niż ziarna. Albo opryskasz albo pod pług bo kombajn tego nie doczyści

44

Odp: Łubin słodki

To tak sita wyglądają jak grykę na żywca się kosiło.

45

Odp: Łubin słodki

Masakra, całą maszynę mam zafajdaną. Mówiłem sąsiadowi żeby opryskał, ale mnie namówił. Nie wyglądało tak źle. A teraz obydwaj mamy robote, on całą noc młynkował 20 metrów tego syfu, a ja nie wiem jak podsiewacz doczyścić.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

46

Odp: Łubin słodki

KASZA napisał/a:

Masakra, całą maszynę mam zafajdaną. Mówiłem sąsiadowi żeby opryskał, ale mnie namówił. Nie wyglądało tak źle. A teraz obydwaj mamy robote, on całą noc młynkował 20 metrów tego syfu, a ja nie wiem jak podsiewacz doczyścić.

sita wyciągnąć do kija zamontować szpachelkę i heja

47

Odp: Łubin słodki

Ja jak widziałem jak po czystym łubinie wyglądały sita to w porównaniu z tym to masakra, bo czysty łubin tak wyczyścił wszystko, nic tam na sitach nie było.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

48

Odp: Łubin słodki

Marcin80 pisał na początku o łubinie na glinie tj na IVa IIIB. Ktoś ma jakieś świeże doświadczenia? Bo mam podobny problem

49

Odp: Łubin słodki

Mam pytanie a że jestem jeszcze laikiem w tego typu uprawach to każda pomoc się przyda a mianowicie ile łubinu wysiać optymalnie na ha gleba 4 i 5 klasa kawałek totalnie leśny ale mniejsza o to co sie ma w tym sie grzebie.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

50

Odp: Łubin słodki

Ja daje 150-200kg. Im słabsza tym więcej. Do tego rozstaw co 3redlica czyli 36cm.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

51

Odp: Łubin słodki

To zależy od odmiany ale te 200 to trzeba dać. Ja daję zaprawę Nitraginę i nawóz donasienny.

52

Odp: Łubin słodki

bamreras napisał/a:

Ja daje 150-200kg. Im słabsza tym więcej. Do tego rozstaw co 3redlica czyli 36cm.

Robisz wielorakiem?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

53

Odp: Łubin słodki

Nie. Pryskam. A tak szeroko bo lepiej plonuje, mniej grzyba i fajno wygląda jak jeszcze łan nie zwarty;-)

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

Odp: Łubin słodki

jamir12 napisał/a:

Mam pytanie a że jestem jeszcze laikiem w tego typu uprawach to każda pomoc się przyda a mianowicie ile łubinu wysiać optymalnie na ha gleba 4 i 5 klasa kawałek totalnie leśny ale mniejsza o to co sie ma w tym sie grzebie.

Nie lepiej groch? U nas żółty łubin sieją na piachach VI klasy.

55

Odp: Łubin słodki

[kawałek totalnie leśny]słodki łubin sarny uwielbiają!!!!

56

Odp: Łubin słodki

PawełS.64 napisał/a:

[kawałek totalnie leśny]słodki łubin sarny uwielbiają!!!!

NIE wyjdą do jesieni . smakosze !!!j(':D', '');

Leszek   dla kolegów'

57

Odp: Łubin słodki

Mi sarny zjadły. Siać  jeszcze raz? Wjechać da pewnie za tydzień. Pryskane afalonem...

58

Odp: Łubin słodki

mój jedzą i bardzo im smakuje.

Leszek   dla kolegów'

59

Odp: Łubin słodki

Mój trochę przymroziło, i dzisiaj dosiałem ręcznie bo i tak słabo schodzi bo zimno ciągle.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

60

Odp: Łubin słodki

Przymroziło? Mój powschodził i przyszło -6 chyba i nic mu nie zrobiło. Łubin do -8 bez problemu wytrzymuje...