61

Odp: Łubin słodki

wąskolistny wytrzymał ale szerokolistny trochę miał dość, chociaż i tak go nie zmroziło całkiem

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

62

Odp: Łubin słodki

Macie jakieś inne propozycje na Antraknoze prócz gwarantu bo juz pryskałem i nic.... karbendazym już nie dostępny sad

63

Odp: Łubin słodki

Jezeli juz jest to malo co zdzialasz.

64

Odp: Łubin słodki

Pierwsze objawy zaczęły się od strony lasu i może resztę co kwitnie da się uratować... może Topsin + jakiś tebu coś jeszcze pomoże ...

65

Odp: Łubin słodki

tebukonazol lub inny triazol jakie dają na chwościka w buraku

66

Odp: Łubin słodki

Co z łubinami u was u nas jak narazie choroba atakuje pryskałem gwarantem na troche pomogło będe próbował amistarem szukm czegoś co Marek napisał co polecacie

67

Odp: Łubin słodki

Mój żółty po poradzie marka czyli 1 litr tarczy łan i dorzuciłem 0,5 l topsinu jak na razie na się dobrze ładnie kwitnie pszczoły maja co robić...

68

Odp: Łubin słodki

Mój jest atakowany przez sarny. Ta tarcza łan na to pomoże?
Muszę się uśmiechnąć  do prezesa koła łowieckiego.
Innych chorób nie widzę no może trochę chabru i przytuli...
Jest już trochę strąków i jeszcze trochę kwiatu.

69

Odp: Łubin słodki

Bywa że ładnie strąk powiąże skręci go i nie wyda plonu.

70

Odp: Łubin słodki

A na groch jak tebu dać to żadnych skutków ubocznych nie będzie?

71

Odp: Łubin słodki

I jak sypały wasze łubiny?
Mi dało w okolicy 2,5t jutro jadę na wagę.
Jak ocenianie opłacalność w tym roku?
Ja dałem mu wszytko i dał tyle co sąsiadowi który nie dał nic.
Nie dając nic to całkiem całkiem wychodzi...

72

Odp: Łubin słodki

Jak skosze to ci powiem....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

73

Odp: Łubin słodki

To tak to wygląda u Ciebie.... nie ciekawie..

74 Ostatnio edytowany przez marcin (2017-09-13 22:19:16)

Odp: Łubin słodki

Łubin żółty u mnie tak  wygląda https://naforum.zapodaj.net/thumbs/62cc5b46e8c3.jpg    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/dd76a0acf159.jpg a zapowiadał sie . u mnie na okolicy wszystkie zółte łubiny poszły  na stratę mój dwa razy pryskany i nic to nie dało, dziś talerzówka

75

Odp: Łubin słodki

Mój jest ok ale pogody brak. Dziś jeden zbiornik pszenicy 20%wilgotnści i zaraz w tyle wlało.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

76

Odp: Łubin słodki

Dopłaty znane do strączkowych 606.

77

Odp: Łubin słodki

przy zrównoważonym też to płacą?

78

Odp: Łubin słodki

Panowie kiedy siać łubin?
Koledzy po fachu mówią że książkowy termin siewu to jakieś nieporozumienie. Zamiast siać w III dekadzie marca planują zrobić to 10-30 kwiecień. Podobno tak im lepiej plonuje....

79 Ostatnio edytowany przez sarast (2019-03-21 21:00:48)

Odp: Łubin słodki

już posiałem . u mnie te wcześniej siane lepsze są,

Leszek   dla kolegów'

80

Odp: Łubin słodki

Ja też mam od trzech dni posiany i też mi lepiej plonuje wcześniej siany. Gdy później siałem nie było bocznych pędów z kwiatami i strąków mniej na głównym.