21

Odp: Czyszczalnia do zboża

Wajchy od wiatru są od ustawiania siły  wyciągu, (odkurzacza) który wyciąga lekkie zanieczyszczenia znad sita i wyrzuca je  kominem, najlepiej na zewnątrz pomieszczenia, w którym stoi czyszczalnia.

22

Odp: Czyszczalnia do zboża

Tak myślałem. Ale przejżałem instrukcje od petkusa.
Powietrze zabiera śmieci ale nie wszytkie ma wyrzucać część ma wrócić na sita bądz do odpowieniej rynienki.
Poza tym śmieci mogą być więcej warte od czyszczonych nasion. Mam zbyt na nie tylko nie wiem czy doczyszczę je...

23

Odp: Czyszczalnia do zboża

Krzysiek podobne cudo oglądałem u gościa. Chciał za to tyle ile waży. Nie skusiłem się ale mogłem brać na handel jak to tyle warte. A swoją drogą  za piątkę można wyrwać bez problemu petkusa k-213 z tryjerami i kilkoma sitami. tryjer to przy czyszczeniu szczegółowym dla mnie nieodzowna spawa.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

24

Odp: Czyszczalnia do zboża

Taaa sprawny petkus z tryjerami za piątkę ....

25

Odp: Czyszczalnia do zboża

3600 jeszcze w grudniu był

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

26

Odp: Czyszczalnia do zboża

Wiem zdarzają się okazje na drugim końcu Polski. A zazwyczaj jest tak że cena dotyczy samej maszyny bez sit albo tryjera.

27

Odp: Czyszczalnia do zboża

Bardzo podobny do małego petkusa w nim pierwsza wajcha od wiatru musi zabierać nasiona z kosz na górę u ciebie zasyp chyba już na górze jest. Zboże opada na sito a lekkie zanieczyszczenia w komin następnie przelatuje przez sito i po drugi sicie idzie do tyłu, to co przez drugie sito przeleci to poślad na końcu drugą wajchą od wiatru zabierasz lżejsze ziarna i chwasty ze zboża zsuwającego się z sita.

28

Odp: Czyszczalnia do zboża

https://www.olx.pl/oferta/petkus-mlynek … 59d4c3d442
Warto kupić takie coś na własne potrzeby? Na żywo nie widziałem.