41 Ostatnio edytowany przez Dario (2009-10-13 20:20:52)

Odp: Regeneracja pomp

Oleju do hydrauliki wchodzi na pierwsze zalanie 41 litrów, przy wymianie 37 litrów, a od numeru ramy/nadwozia 51875, na pierwsze 40 litrów i 36 litrów przy wymianie. Masz bagnet na zbiorniku, przelać nie przelejesz. Na początek wlej mniej i trochę rozruszaj hydraulike, bo może Ci wykipieć przez filtr powietrza obok miarki.

O ILOŚÄ† OLEJU W SKRZYNI BIEGÓW PYTAŁEŚ W DZIALE O SKRZYNIACH BIEGÓW I TAM SZUKAJ ODPOWIEDZI.

42

Odp: Regeneracja pomp

I przyszedł czas na moją pompę po rozgrzaniu nie podnosi w ogóle ale dla pewności jutro podczas uprawy zmierzę ciśnienie jakie daje pompa. Dzwoniłem do Hydrotoru koszt regeneracji to 590zł plus vat co daję łącznie niewiele ponad 700 zł dojdą koszty wysyłki czyli w sumie powinienem się zamknąć w 800zł. Cena chyba dobra.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

43

Odp: Regeneracja pomp

Max ciśnienie 160mpa a cena rozsądna.

44

Odp: Regeneracja pomp

Piotrfire napisał/a:

I przyszedł czas na moją pompę po rozgrzaniu nie podnosi w ogóle ale dla pewności jutro podczas uprawy zmierzę ciśnienie jakie daje pompa. Dzwoniłem do Hydrotoru koszt regeneracji to 590zł plus vat co daję łącznie niewiele ponad 700 zł dojdą koszty wysyłki czyli w sumie powinienem się zamknąć w 800zł. Cena chyba dobra.

Jak już będziesz robił pomiar ciśnienia to dobrze by było jakbyś skombinował jakiś termometr i przymocował do węża na wyjściu pompy i okleił taśmą. I wtedy możesz porobić trochę pomiarów skoro już będziesz to sprawdzał (np przy temp 40*C dla obrotów 800,1200,1600, potem dla temp 60,80,100*C itd) smile Wiem że może to być troche pracochłonne i przez niektórych uważane za głupie ale może okaże się że to np olej jest winny (traci ciśnienie raptem po osiągnięciu np 80*C) bądź zawór ciśnieniowy minimalnie możesz spróbować podkładką przycisnąć i zobaczyć jak się ciśnienie zmieni... tym bardziej że nikt tego jeszcze nie robił i twoje wyniki przysłużą się potomnym wink

45

Odp: Regeneracja pomp

@Piotrfire, gdzie Ty tak intensywnie używasz podnośnika, że olej się rozgrzeje ?
W sumie to powinna i na ciepło działać tylko trochę gorzej, ale żeby całkiem podnośnik przestawał działać, w sumie wszystko jest możliwe. Jak już psujesz to psuj coś tańszego, bo z torbami pójdziesz.

46

Odp: Regeneracja pomp

bądź zawór ciśnieniowy minimalnie możesz spróbować podkładką przycisnąć i zobaczyć jak się ciśnienie zmieni..

Podkładalem nic to nie dało

Piotrfire, gdzie Ty tak intensywnie używasz podnośnika, że olej się rozgrzeje

Nawet jak nie używasz podnośnika to olej krąży i przepływa przez pompę  ,a to również go rozgrzewa.

W sumie to powinna i na ciepło działać tylko trochę gorzej,

No i działa ale im dłużej robię tym coraz gorzej podnosi

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

47

Odp: Regeneracja pomp

To ona zdycha już pewnie od kilku lat, nie pozostało Ci nic innego jak ją regenerować lub kupić dobrą używaną.

48

Odp: Regeneracja pomp

To ona zdycha już pewnie od kilku lat

Jak najbardziej używanej już nie kupię bo to właśnie ona mi zdycha postanowione już,  regeneracja w Hydrotorze

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

49

Odp: Regeneracja pomp

Regeneracja ma tą wadę, że trochę trwa i kosztuje, ale jeśli firma pewna i daje jakąś gwarancję to można i regenerować smile

50

Odp: Regeneracja pomp

A kto ci da gwarancję na używkę?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

51

Odp: Regeneracja pomp

Pewny sprzedawca, który wie co sprzedaje, inna sprawa, jeśli regeneracja ma kosztować 3 pompy używane, to bym wolał te 3 bez gwarancji niż tą regenerowaną z gwarancją.

52

Odp: Regeneracja pomp

Dario wymyślasz, jak dostajesz zregenerowaną za 800 zł pompę z gwarancją i wiesz że solidna firma to robiła to zakładasz i zapominasz o problemie. Przekładać to można dla zabawy maszyny na placu a nie pompę, tym bardziej że trzeba olej spuszczać itp. Poza tym to nie alternator czy czujnik. Nie posiada 100% sprawności aż do momentu padnięcia tylko stale wydajność się pogarsza. Po regeneracji parę lat będzie mieć przynajmniej 90% wydajność nominału...

53

Odp: Regeneracja pomp

Napisałem wcześniej, że jeśli firma pewna to można dać do regeneracji.
Wymiana pompy nie jest miła, swoją wyciągałem jak robiłem skrzynie biegów to wiem jaka to przyjemność, spuszczanie oleju to tam nie problem, ostatnio musiałem filtr założyć i trochę porozlewało się smile

54

Odp: Regeneracja pomp

Panowie żeby wszystko sprawiało taka trudność jak wymiana pompy. Ja już wyciągałem dwa razy nawet udokumentowałem to fotkami w zrób to sam. Jeśli wiadomo co i jak odkręcić 40 min i jest wyjeta idę o zakład.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

55

Odp: Regeneracja pomp

No i sprawa przesądzona , dzisiaj zmierzyłem ciśnienie. Na zimnym przy wolnych obrotach mam ok 140 po podwyższeniu obrotów niewiele się zmienia , natomiast po połgodzinnej pracy agregatem na wolnych obrotach ciśnienie wynosiło 60 a przy ok 2000 nieco ponad 100

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

56

Odp: Regeneracja pomp

I jak Piotrze pompa po regeneracji jaki koszt i kto ci robił mi właśnie się skończyła główna i od  wspomagania zamierzam regenerowac

57 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2010-05-02 19:51:10)

Odp: Regeneracja pomp

od wspomagania to niema sensu regenerować chyba że zrobi ci ktoś za małą kasę ja nową kupiłem poniżej 400 stówek z przesyłką

58

Odp: Regeneracja pomp

tylko ja mam taka na boku chyba od samochodu ale muszę popytać o nią

59

Odp: Regeneracja pomp

Jak z boku na paski klinowe to z ciężarowej IFY jest. Mam zamiar taką kupić, jak dojdę do kasy big_smile

60

Odp: Regeneracja pomp

Piotrfire napisał/a:

No i sprawa przesądzona , dzisiaj zmierzyłem ciśnienie. Na zimnym przy wolnych obrotach mam ok 140 po podwyższeniu obrotów niewiele się zmienia , natomiast po połgodzinnej pracy agregatem na wolnych obrotach ciśnienie wynosiło 60 a przy ok 2000 nieco ponad 100

i jak zakończyla sie sprawa??