81

Odp: Regeneracja pomp

Oczywiście robiłem w Hydrotorze w Tucholi , a pompą pracowała może godzinę (zrobiłem 3 ha podorywki) i nagle przestała podnosić a pod obciązeniem strasznie stukała , zmierzyłem ciśnienie pokazało 30 atn. zadzwoniłem kazali przysłać w ramach gwarancji , dobrze że teraz. A co by było gdybym regenerował w styczniu? przez pół roku nic bym nie robił a padła by dopiero w sezonie prac , podobnie jak teraz . Dobrze że mam drugą przynajmniej nie mam przestoju.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

82

Odp: Regeneracja pomp

Dzisiaj dostałem telefon z hydrotoru , moja pompa jest warta tyle ile warzy ,pękł wałek Pęknięć gwarancja nie obejmuje

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

83

Odp: Regeneracja pomp

Czyli wałek popełnił seppuku z powodu deszczowej pogody, fajna firma. Następnym razem za te pieniądze kup 2 używane, bo to pewniejszy interes.

84 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-09-03 23:12:36)

Odp: Regeneracja pomp

Ciekawe co dokładnie było przyczyną tego pęknięcia...? A może to tylko fatalny zbieg okoliczności...? Tak czy inaczej, regenerują tam sporo tych pomp i specjalnie nie słyszeliśmy aby ktoś na nich narzekał. Wręcz przeciwnie. Ciekawe :hmmm:

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

85

Odp: Regeneracja pomp

Troche dziwne to pęknięcie tak na chłopski rozum to ich problem co oni tam wsadzili.Tobie to śmigało ledwo bo ledwo ale śmigało a po ich naprawie jakoś padło .

86

Odp: Regeneracja pomp

Zobaczę jak to wygląda jak odeślą , wczoraj kupiłem regenerowaną z 6 miesięczną gwarancją w Postolicach , gość pompy wysyła do naprawy do niemiec. Wydaje mi się że podnosi lepiej niż tamta ale być może to tylko moje odczucie. A swoją drogą jak zobaczyłem jakiego forszaja 303 gość rozbiera na części to rozdarło się moje serce. Wyglądał jak salonowy , nowe błotniki , nowa maska . wymalowany wyglądał lepiej (chyba) niż te co wychodziły z fabryki. Za komplet błotników z maską chce 500zł warto.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

87

Odp: Regeneracja pomp

Postolice ? Coś słyszałem, że tam jakiś handlarz cwaniak jest, ale może to nie ten.
Co do 500 zł za błotniki i maskę, to warto jeśli wybierasz się na zlot do Gniezna smile
Jeśli chcesz jeździć tylko po polu to nie warto, bo pewnie zahaczysz jakąś stodołę, drzewo, słup i po błotnikach i masce.

88

Odp: Regeneracja pomp

Do Postolic raz zadzwoniłem po część do prasy, to koleś zażyczył sobie 110 zł. Jak spytałem dlaczego tak drogo to się burak rozłączył, a z Pankowa przysłali mi chłopaki DHL-em za 100

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

89

Odp: Regeneracja pomp

Piotrfire napisał/a:

Zobaczę jak to wygląda jak odeślą , wczoraj kupiłem regenerowaną z 6 miesięczną gwarancją w Postolicach , gość pompy wysyła do naprawy do niemiec.

Ile dałeś za tą pompę? Oddawałeś swoją pompę w zamian za tą?

90

Odp: Regeneracja pomp

Obawiam się, że to ta sama firma, którą ja opisywałem, tylko, że ja  kupiłem od gostka całą pompę i nie mógł się on tłumaczyć pęknięciem wałka.
  Ostatnio moja pompa chodzi lepiej (jest silniejsza i bardzo cicha) Dolałem około 10 litrów gęstszego oleju (klasy 100) wcześniej lałem 68. W 303 układ hydrauliczny jest niezależny od smarowania skrzyni biegów , ma to swoje dobre i złe strony.
Chcę zregenerować swoją starą pompę tylko pytanie- gdzie? Przychodzi mi do głowy Pszenno.Ta miła Pani, która tam pracuje zapewniała mnie, że nie mieli zwrotów na regenerowane pompy i zapewniała mnie , że będę zadowolony. Jak do tej pory (2 lata) tak jest. Proszę Szanownych Kolegów o namiary , gdzie naprawdę dorze  robią pompy (niekoniecznie najtaniej) . Ten fachowiec od pomp powiedział mi jeszcze, że za 800 zł to dobrze takiej pompy się nie zrobi. Lepiej dać trochę więcej i mieć spokój na  te 8- 10 lat, aniżeli wyciągać  ją co rok, czy dwa- to moje zdanie. Takie informacje przydałyby się wielu z nas .Z góry dziękuję i pozdrawiam . Czekam na Wasze propozycje i opinie w tej sprawie.

91

Odp: Regeneracja pomp

Ile dałeś za tą pompę? Oddawałeś swoją pompę w zamian za tą?

1300zł starą trzeba zwrócić. A wracając do tucholi firma kawał drogi ode mnie ciężko wyczuć , gdybym ją rozebrał przed wysłaniem może bym ich przyłapał , a może nie. Może cięzko było przyznać się do błędu , może był kupiec (lewy) , a może faktycznie pękł bo był wypracowany. Dlatego nie krytykuję i nie chwalę. Tą co kupiłem to nawet jak się rozpadnie to gwarancja to obejmuje. Podsumowując: regeneracja 800zł , kupno regenerowanej 1300 , prosty rachunek 500zł gwarancją spokoju.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

92

Odp: Regeneracja pomp

Właściwie to masz 2 miesiące gwarancji (jesienne prace), bo zimą to pewnie traktor będzie stał.Pochwalam Twoją odwagę przyznania się do porażki (plus).Wiele osób w podobnej sytuacji schowałoby głowę w piasek, a my o sprawie nigdy nie dowiedzielibyśmy się.
Ta gwarancja jakby obejmowała z rok czasu to dopiero byłaby gwarancja.Moja kupiona w Pszennie za 1500 zł,bez oddawania starej miała tylko 3 miesiące gwarancji.

93

Odp: Regeneracja pomp

ja dziś wstawiłem swoją pompe po regeneracji w Hydrotorze. cisnienie ustawiłem max. 170 atm. podniesienie pluga z którym wczesniej były kłopoty to smignął w górę aż miło. Teraz traktorek szaleje na polu. Zobaczymy jak bedzei na rozgrzanym oleju.

94

Odp: Regeneracja pomp

koledzy gdzie najlepiej dac pompe do regeneracji od hydrauliki 303 ta co jest tam pod spodem przy skrzyni slabo mi podnosi macie jakies kontakty na kogos kto by mi to zrobil jestem z pily wielkopolska zgory dzieki

Fortschritt zt 423 a razy 2

95

Odp: Regeneracja pomp

Michu w Tucholi są na pewno 2 zakłady co robią pompy.

96

Odp: Regeneracja pomp

aha a ceny w miare a jakis kontakt tam do nich byl bym wdzieczny

Fortschritt zt 423 a razy 2

97

Odp: Regeneracja pomp

pawlon napisał/a:

ja dziś wstawiłem swoją pompe po regeneracji w Hydrotorze...

cztery posty wyżej mas już jedną firmę

98

Odp: Regeneracja pomp

Pewien kolega z forum niedawno podmienił oryginalną pompę na zębatą pompę od MTZ i na tamten czas był z niej bardzo zadowolony. Koszt tej pompy, nawet w porównaniu do regeneracji oryginalnej pompy, jest był niewielki. Być może to jest dobry sposób na powyższe kłopoty? Ma już ktoś doświadczenia z takimi przeróbkami?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

99 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2010-10-04 19:59:35)

Odp: Regeneracja pomp

ja tylko mogę od siebie powiedzieć że mój mtz był kupiony jako nowy w '85 roku. Od początku lekko nie miał (ok 60 ha ziemi uprawnej, bardzo nierówny teren, dużo gliny i miejsc podmokłych). Z czteroskibową unią piszczał równo szczególnie przy głębokiej orce. Po tylu latach i tylu tysiącach motogodzin silnik nigdy nie był dotykany (w zime pali ciężko ale to niestety urok tych silników) a ciągnie jak szalony, skrzynia była robiona 2 razy ale to wina naszych olei (oryginalny był chyba 100W110 - tak gęsty że przy -20*C z góry się go na zblokowanych 4 kołach ściągało i nie dało zakręcić.

Natomiast pompa oleju (ta główna, nie ta od wspomagania) była wymieniona raz w 99 roku. Kosztowała około 140-180 zł na tamte czasy. Jest to chyba NSZ 32 prawa. Do tej pory sprawuje się pięknie, a po podciągnięciu zaworu ciśnieniowego (z 130 na 180 bar) podnosi wszystko i z obciążnikami na połowie obrotów przód podrywa nawet na gorącym. Ja ją mogę z czystym sumieniem polecić tym którym forszajowa się kończy.... byle kupować ruską a nie chińską (tzn. białoruś, ukraina)...

100

Odp: Regeneracja pomp

maxi900 zgodzę się z tobą że ruskie jest nie do zdarcia i niejednokrotnie lepsze od zachodniego