161

Odp: Regeneracja pomp

Dzisiaj wyciągnę tą pompę rozbiorę i zawór też zobaczę co się rozleciało a 500 i tak poszło w błoto.

162

Odp: Regeneracja pomp

Jeśli trzasła ci pompa to miałeś ja wadliwie zregenerowaną albo masz zablokowany zawór przelewowy(bezpieczeństwa)

163

Odp: Regeneracja pomp

Zatarła się chyba za mały luz między tuleją a osią.

164

Odp: Regeneracja pomp

Czy któryś z kolegów rozbierał może główną pompę? Jak to można zrobić aby zbytnio się nie rozleciała? Kupiłem w postolicach używaną za 500zł ale nie widzę żadnej różnicy między starą, a nową więc albo dwie pompy padnięte albo mam coś z rozdzielaczem. Chce wykorzystać napęd pompy <pierwsza część pompy licząc od skrzyni ciągnika do przodu> aby wmontować ruską pompę zębatą

165

Odp: Regeneracja pomp

misiek to po co wsadziłeś pięć stów .

166

Odp: Regeneracja pomp

Najpierw bym radził zobaczyć zawór przelewowy,było dużo o nim mówione.Podłóż podkładkę albo zrób jak ja czyli wykręć ten kołnierz co jest w nim sprężyna i na górze przewierć i nagwintuj 12 mm,później to skręć z powrotem tylko nałóż na sprężynę podkładkę ale całą żeby w środku nie było dziury albo była mniejsza od 12mm.Jak skręcisz ten kołnierz z sprężyną to w otwór gdzie wywierciłeś wkręć śrubę z nakrętką jako kontrę .Na początku wkręć mało jakieś pół centymetra.Podłącz zegar pod wyjście i podaj ciśnienie na zegar jak będzie mniejsze niż 160 bar to dokręcaj śrubę.U siebie ustawiłem na 210 na zimnym oleju i tak wyszło że zapomniałem podłączyć zegar na rozgrzanym i nie wiem jakie pompa może dać max ciśnienie ale jak nie za pomne to muszę to sprawdzić.

167

Odp: Regeneracja pomp

Tomek bardzo mądre rozwiązanie z tym zaworem przelewowym podoba mi się.

168

Odp: Regeneracja pomp

Co ładnego jest w psuciu zaworu ?
Układ został zaprojektowany na 150 bar i tyle zawór ma trzymać i pewnie przez 10-15 lat bez polskich usprawnień działa, a jak się psuje to zregenerować lub wymienić.

169

Odp: Regeneracja pomp

rok temu dałem podkładkę pod sprężynę i to z tego co pamiętam nawet nie jedną, a kilka i nic to nie dało hmm

170

Odp: Regeneracja pomp

Wie ktoś może z jaką prędkością obr kręci się główna pompa w 323 ?

171

Odp: Regeneracja pomp

Witam.
Panie Ojanusz ma pan moze mamometr do mierzenia cisnienia taki podpinany na wywrot??

172

Odp: Regeneracja pomp

Po pierwsze to na forum nie ma panów a po drugie mam . smile

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

173

Odp: Regeneracja pomp

ojanusz napisał/a:

Po pierwsze to na forum nie ma panów a po drugie mam . smile

a jak bym w niedziele podjechal to pozyczysz mi?? to jest potrzebna na godzinke a  mam niedaleko wiec bym podjechał no i czy bedziesz w domu??
oczywiscie nie chce darmo smile

174

Odp: Regeneracja pomp

Jak przedstawia się sprawa nowych pomp ? ile kosztuje, na ile gwarancja i jak to chodzi ?  wie ktoś  ?

175

Odp: Regeneracja pomp

to tak czeka mnie wymiana pompy i teraz czytajac wasze posty chyba kupie nowa za 1300 bo te regenerowane to raz chodzom raz nie pekajom a tak to na sto procet bedzie dobrze chodzic co mowicie na ten temat

Fortschritt zt 423 a razy 2

176

Odp: Regeneracja pomp

Dzwoniłem dziś do Grudziądza i za nową 5 tyś...

177

Odp: Regeneracja pomp

znaczy nie nowa tylko regerenowaqnom np z podstolic bo w sklepie daja gwarancie i tyle a w tych firmach zajmujacych sie regeneracjami od pojedynczych osob to niby gwarancja jest ale co z tego jak zawsze sie cos stanie to wine ma klijet

Fortschritt zt 423 a razy 2

178

Odp: Regeneracja pomp

Co do regeneracji pomp to koło mnie jest zakład zajmujący się hydrauliką i ponoc jeden z najlepszych w Polsce więc gdybym miał jakąś zużytą pompę żeby pokazac to by wycenili regenerację no i na swoje usługi dają gwarancję a robią nawet hydraulikę w dźwigach a to już wyższa szkoła bo nie każdy może tylko wyspecjalizowane zakłady mające odpowiednie uprawnienia wydane przez UDT.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

179

Odp: Regeneracja pomp

znaczy nie nowa tylko regerenowaqnom np z podstolic

Nie polecam . kupiłem u niego regenerowaną (niby) nie miał na sklepie ale powiedział że na jutro będzie przyjechałem na drugi dzień powiedział że jeszcze farba nie zastygła i faktycznie była mokra. Używałem jej może 6 godzin wczoraj z ciekawości zmierzyłem ciśnienie daje 140 , gość wyciągną z ciągnika wymył pomalował i sprzedał jako regenerowaną moim zdaniem oszust , od początku wydawało mi sie to podejrzane ale potrzebowalem pompy. Ta którą robiłem w tucholi miala 160.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

180

Odp: Regeneracja pomp

Odważny i co najważniejsze dobry tokarz/szlifierz powinien sobie poradzić z tą pompą. Sami powoli przymierzamy się do ich regeneracji, ale najpierw muszę znaleźć kilka sztuk na testy.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.