21

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

Patryk3802 napisał/a:

Zależy od działki od jej stanu klasy ziemi itp

ale tak mniejwiecej określ to. zostaje Ci coś z dopłat czy wszystko oddajesz?

Rolnik z powołania:-)

22 Ostatnio edytowany przez Patryk3802 (2016-12-07 21:00:56)

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

Hah a co 323 nie nadaje sie? big_smile zanim kupiłem 323 w tym roku to 50ha obrobiłem 3P ubiegłym roku także nie wszyscy muszą mieć  nowy sprzęt. klasy ziemi jak pisałem od IIIa do VIz  większosć IVb V  czynsz przewaznie wysokosci dopłat jest. Nie bardzo zostaje z działek powyzej 1ha ciezko jest wyrwac doplate bo cwaniaki umia sami skladac wniosek;/

23

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

@patryk-weltmaister!
jakbym miał 50ha 3p orać to chyba tydzien bym po tym nie zasnął

24

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

Tylko tak mówisz:D  orki zaczynałem w sierpniu pod rzepak kończyłem w kwietniu bo pola przybywało i wiosną takze naokrągło się orało okolo 3ha kolega mi zaorał ztsem a tak reszta 3P

25

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

Wiadomo wszystko trzeba pomału i powoli a będzie wszystko dobrze bo jak na chuuraaa to zaraz noga się powinie i po tobie.... U nas jest ok 90ha w tym 8ha IVkl a reszta V i VI... Piaszczyce pustynie.... Tylko muszę doprowadzić do ładu jak każdy wie jak to u mnie jest trzeba zadbać bo Tata robi aby robić a mi się to nie podoba...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

26

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

oj chyba chcąc owiekszyc gospodarstwo trzebabędzie pozegnac sie z dopłatami, tylko ojciec na to nie pójdzie, a moze bedzie do wziecia 10ha w jednym polu

Rolnik z powołania:-)

27

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

pajej wiesz nie porównuj nigdy jak jest w polsce jak kolega predzej wspomniał w kazdym rejonie inne ceny są u mnie ziemia średnio 25tys kosztuje a w wlkp i 100tys u was znowu podkarpacie cen nie ma na zboża  znam tam kilku.  tak samo u mnie dolnyśląsk wystarczy pojechać 30km na południe ceny ziemi tez ok 100tys ale tam I-III klasy i tez mozna powiedzieć "deko" inny klimat wiecej pada bo mnie przewaznie bokami mija, u mnie na dobrej ziemi III IV klasy o plony wieksze niz 8t/ha tzn jednostkowo bywa ale ciezko wiekszosc gosp co jeżdzę zarobkować kombajnem to plony 1,5-4t/ha.

28

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

robic zeby sie narobic-dajcie sobie spokój

29

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

jack co masz na myśli? uwazasz  ze oddawanie dopłat to jest porazka? Ciekawi mnie ilu rolników zostanie jak unia zabierze dopłate;) wtedy to pola nie hektarami tylko "Bugami" będzie można brać;)

30

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

ja akurat nie płakałbym jakby dopłaty zabrali, kilku rolników odpadłoby

Rolnik z powołania:-)

31

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

uwazam ze lepiej zbierac 6t z ha niż 3t tzn. to co robić robić dobrze. co z tego ze bedziesz miał w pip ha jeśli zostaje ci z tego tyle o ile?. młody jestes a chcesz poł życia spedzić w ciągniku??może zyje w innej polsce ale w moich stronach ci co nie umieli zbierac duzo juz dawno nie gospodarza.a o takich mohikaninach z 300l opryskiwaczem na 80ha to można opowiadać dzieciom.

32 Ostatnio edytowany przez Patryk3802 (2016-12-07 21:51:38)

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

hahaha jaki rozwojowy sie odezwał:D  Piejesz do mnie? czy ja napisałem ze zbieram 1,5-4t/ha? przeczytaj ze zrozumieniem;)  ale uwierz mi na VIz to se mozesz 6t zbierać ale piasku na budowe;) A to że nie chcesz wierzyć nikt Ci nie każe niestety od czegoś trzeba zacząć a że Tobie przekazał ojciec gospodarkę a twojemu ojcu Twój dziadek to się ciesz że nie musiałeś nie musisz tyrać by coś mieć swojego, Niestety ja na kombajn na duzy ciągnik i na wiele wiele innych zabawek musiałem zapracować (nie myl tego z innym dochodem) Bo nikt mi nie dał nawet głupi 300l opryskiwacz musiałem sobie sam kupić Także chyba coś mi musi zostawać skoro "stać mnie" kupić i utrzymać rodzinę, bynajmniej nie zachwycam sie nowymi zabawkami z agromy i nie nabieram kredytów do spłacania.
Jeszcze raz powtarzam jeśli nie wierzysz zapraszam na wizję lokalną chętnie pochwalę się.

33

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

ale czym???

34

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

Tym co mam przynajmniej mogę powiedzieć że za swoje a Ty o swoim też możesz powiedzieć tak? http://fpr.com.pl/gallery/image_page.ph … e_id=32316
http://fpr.com.pl/gallery/image_page.ph … e_id=32298
Proszę moje zboża 3t/ha;)

35

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

jak na 3t bardzo ładne:-) bez zbednej napinki patryk.

36

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

uważasz że dały 3t/ha? Ja napisałem 3t bo ty swierdziłeś ze tyle mam;)

37

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

czy myslisz ze jestem niewidomy:-) zabardzo do siebie bierzesz moje wypociny.czemu nie inwestujesz w sprzet??nie samym polem zyje czlowiek

38

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

Nieee jakbym brał do siebie wszystko to bym dawno od dołu wąchał kwiatki:d Nawet w tej galerii co wysłałem link jest jak ludzie potrafią mi dokuczyć tzn chodzi mi o zniszczenie mienia, ale nie wazne troszkę tu nie miejsce bym sie spowiadał ze wszystkiego bo nie o tym temat ale myślę że  admin nas nie zbanuje. Co do sprzętu w tym sezonie kupiłem forsza, pług do niego, talerzówkę kupiłem bronę aktywną mashio z hydropakiem, rozsiewacz 2 talerzowy teraz zamierzam zakupic opryskiwacz ciagany ze dwie przyczepy 8t takze uwazasz że nie inwestuje sprzet? fakt faktem nie nowy ale jakoś osobiście nie mam napinki na to by kupować koniecznie nowy sprzęt, u mnie juz kilku poległo na tym i zawinęli interes, nawet po nich ziemie obsiewam.

39

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

Ładne zboża ile dawały?

40

Odp: Na jakich glebach gospodarzycie.

nie myslałem ze masz 3p i kosa do nawozu:-)nie jest tak zle z toba.tez nie kupuje nowego z 2powodów braku funduszy i ha.