661

Odp: Generalny remont

Ważne żeby były z wkładką, ponoć bywają też bez niej.

662

Odp: Generalny remont

o jakie wkładce mówisz?

663

Odp: Generalny remont

Na górny pierścień.

664

Odp: Generalny remont

To ja dalej nie ogarniam. Jak kupowałem 2 razy komplety naprawcze to musiało tego nie być, że nie wiem o co chodzi?

665

Odp: Generalny remont

ta wkładka to chyba sprężyna ale to nie na górny pierścień

666 Ostatnio edytowany przez androl (2019-01-18 09:30:41)

Odp: Generalny remont

http://www.zlotecki.pl/tloki/ prawe górne zdjęcie
Tu do ify https://www.bazarek.pl/produkt/50830/20 … ladka.html
Dodam że ja gdy remontowałem swojego 303 kupiłem z wkładką jakiej firmy to już nie pamiętam bo było to 12 lat temu.

667

Odp: Generalny remont

wkładka to jest to czarne na tłoku, bo też nie kumam, piwo z wkładką to tak ale tłok?

668

Odp: Generalny remont

Wkładka żeliwna wtopiona w tłok jako mocniejszy rowek pod pierwszy pierścień, uff..... wink

669

Odp: Generalny remont

andrzeju nie denerwuj się wink ogólnie nie wnikałem nigdy w to, jednak sporo już grzebałem i nie zauważyłem jakiegoś większego zużycia na tłokach w nawet mocno wysłużonych silnikach. Chyba ,że mówimy już o kompletnej agonii...

670 Ostatnio edytowany przez kellyq (2019-01-19 17:16:31)

Odp: Generalny remont

androl napisał/a:

Wkładka żeliwna wtopiona w tłok jako mocniejszy rowek pod pierwszy pierścień, uff..... wink

aha, to teraz będę wiedział:D

zerknijcie na moją listę związaną z uciekaniem ciśnienia oleju
- uszczelka ssaka
- pompa oleju, panewki
- bąk filtra oleju, wirówka, dysze wirówki
- zawór filtra oleju
- panewki główne i korbowodowe
- panewki główki korbowodu
- panewki wałka rozrządu
- klawiatura

To tyle czy jeszcze gdzieś należy zaglądnąć podczas remontu?

671

Odp: Generalny remont

Na wirówce filtra też może tracić ciśnienie,luz na tulejce i rozkalibrowane dysze (wiedza od Macieja K)

672

Odp: Generalny remont

dobra dodałem, a ten zawór filtra to on może nie dopuszcza żeby skoczyło ciśnienie za bardzo? w którym on jest miejscu?

673

Odp: Generalny remont

A no i uszczelniacze kolektora olejowego pompa-blok co mi załatwiły wał w kombajnie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

674

Odp: Generalny remont

kellyq napisał/a:

dobra dodałem, a ten zawór filtra to on może nie dopuszcza żeby skoczyło ciśnienie za bardzo? w którym on jest miejscu?

W obudowie filtra oleju. ponizej wkładu. Trzeba sprawdzić stan kulki i gniazda.

675

Odp: Generalny remont

A uszkodzona uszczelka pod głowicą, czy półblokiem nie moga być też winne w tej zagadce?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

676

Odp: Generalny remont

Ale że co że puszcza olej, ale to mi się wydaje że musiała by być potężna wyrwa w uszczelce żeby doprowadziło do spadku ciśnienia.

BTW. panewki wałka rozrządu pasują z 6vd do 4vd?

677

Odp: Generalny remont

Witam wszystkich. Panowie potrzebuje pomocy.
1.Może ktoś polecić dobre tulejki sworzni korbowodowych (które sami zakładaliście) bo nie wiem jakie kupić. Stare są pełne(bez przecięcia) z zewnątrz z metalu a od środka chyba brąz.
2. Potrzebuje jeszcze zestawy naprawcze stare były NEPTUNE (tłoki, tuleje, pierścienie sygnowane) czy jest szansa takie dostać? Znalazłem na olx z Iłży podobno oryginały Neptune Węgierskie...

678

Odp: Generalny remont

Neptune to hindus i w Pankowie takie brałem

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

679

Odp: Generalny remont

MAREKPE być może to hindus też kiedyś natrafiłem na takie info. Długo latasz na tych zestawach i czy przy remoncie wymieniałeś również te tulejki sworznia tłoka czy zostały stare?

680

Odp: Generalny remont

Zmieniłem tuleje Neptune na Neptune. Tłoki i korbowody tylko przejrzałem i poczyściłem rowki w tłokach i otworki w korbowodach. Traktor kupiłem w lutym 2010 mocno używany, w zeszłe lato wymieniłem tuleje i pierścienie, jesień obleciał z niewielkimi poprawkami(uszczelka głowicy i podkładka tulei)

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia