101

Odp: Generalny remont

Dzięki, zostało tylko głowice dokręcic na fajrant i po niedzieli bedzeimy odpalać - zobaczymy co z tego wyszło. A stopki korbowodowe dociągnąłem na 200Nm, głowicę myslę dać z 230-240Nm. Ale muszę klucz wymienic bo mój puszcza tylko do 210Nm. nie wiem tylko czy dobrze założyłem podkładki pod głowice - nei ma tam ozn. "góra" i założyłem większym obrzeżem pierścienia miedzianego w dół (czyli do bloku).
A czy pod wtryskiwacze podkładacie podkładki Miedziane i takei zwykłe czy o jakiejś określonej grubości??

102

Odp: Generalny remont

Od C 360 pasują.

103

Odp: Generalny remont

Mam pytanko , po ilu motogodzinach robiliście remont silnika ?

104

Odp: Generalny remont

moim zdaniem nie patrzy sie na motogodziny bo jak silnik niebył przeciazany to moze stuknac niezle mtg ale popatrz na zuzycie oleju silnikowego(chodzi o to czy ci ubywa olej czy nie) cisnienie oleju i moc

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

105

Odp: Generalny remont

dokładnie każdy inaczej traktuje swój sprzęt i inaczej go katuje

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

106

Odp: Generalny remont

A wasze Forszajki ile mają nakręcone ?

107

Odp: Generalny remont

Dziś zakończyłem remont silnika, dzięki Firmie PiotraK. Ciśnienie oleju idealne ! OGROMNE doświadczenie, pełen profesjonalizm, życzliwość. Orginalne części zamienne ! Jestem pod wrażeniem. Wielkie dzięki Piotrze i wielki +.

108

Odp: Generalny remont

mój silniczek także PiotrK remontował i wszystko działa

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

109

Odp: Generalny remont

kojot mój wlasnie dzis stuknoł 5 tys mtg i nadal chodzi bez remontu big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

110

Odp: Generalny remont

Oglądałem 323 i miał 8200 mtg i nie miał robionego silnika , pewnie niedługo trzeba będzie mu zrobić .

111

Odp: Generalny remont

zalezy jaki  operator sprzetu  mój akurat u chelmuta  robil za przywiez wywiez i pozamiataj a dokłądnie to wiził mleko  w jakiejs beczce smile czy cos takiego on az do przywozu do polski nie widizal pola dlatego przez 18 lat ma nabite 5 tysiecy i jedynie co ot na 100% musze wtryskiwacze zregenerowac a do silnika niemam zamiaru zagladac  narazie jak padnie to bede patrzyl a jak jezdzi to niech jezdzi i oby jak najdluzej

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

112

Odp: Generalny remont

Wojtas, czyś Ty widział co on robił u helmuta przez te pięć lat ? Nie wierz w pisane i słuchane ! Wierz w to co widzisz i słyszysz. Patrz po objawach i nie ciesz się przedwcześnie. Jasne - nie zaglądaj, jak nie musisz. Niemców można podejrzewać o wszystko, tylko nie o ekstrawagancję. Bo kupując ciągnik 120 kM., do wożenia beczki z mlekiem, to jest właśnie to. U nich to się raczej nie zdarza.

113 Ostatnio edytowany przez pantera6 (2008-03-02 12:27:59)

Odp: Generalny remont

Ja miałem 323 i miał 7 tys mtg i robiłem mu dopiero remont.A jeździł tylko z siewnikiem
big_smile

GG 9784904
sklep@fortschritt.com.pl 0748506822
www.fortschritt.com.pl

114

Odp: Generalny remont

ja poznać ze silnik jest zatarty.?

115

Odp: Generalny remont

Zatarty wał nie da się obrócić.

116 Ostatnio edytowany przez guga47 (2008-05-24 20:20:05)

Odp: Generalny remont

Popieram zdanie Sławka, nigdy nie wierz w to co mowią i piszą, ze ciągał beczke. Albo jak jeszcze przed zakupem mojego forsza ogladałem jakiegos zetora z przednim napedem sprzedawca próbował mi wcisnąć ze nigdy nie pracował cięzko, bo jezdził tylko z opryskiwaczem juz to widze. a wyglądał jakby ktos nim na rajdach jezdził masakra. Dlatego kupiłem forszajka który pracował na pewno cięzko, ale za to smiga i mam nadzieje ze bedzie jeszcze długo długo smigał bez remontu.

A co do zatartego silnika to na pewno nie bedzie sie obracał wał korbowy. Chyba ze jest w stanie zacierania sie to np mało lub brak oleju i duuuuuzy opór w pracy kłopoty z zapalaniem ( ciężko obrócic rozrusznikiem itd.) moze sie zdarzyc ze np dopiero łapie na panewkach albo nie wiem gdzie. Silnik chodzi ale bardzo cięzko no i moc spada prawie do zera. A wiadomo ciągnik musi miec dobry silniczek.

117

Odp: Generalny remont

Darek, jak masz uzasadnione podejrzenia, że silnik się przyciera - nie licz na drapane. Postaw go od razu na warsztat. Zdejmij michę, odkręć korby, odkręć kopyta główne i obejrzyj wszystko bardzo dokładnie. Jak Ci przytarł na panewce korbowodowej i ją obrócił, będzie jeszcze długo chodził. Będzie stukał, trochę bardziej się grzał, ciśnienie oleju spadnie - ale tylko trochę. Po jakimś czasie materiał się zmęczy i albo pęknie łeb korbowodu i korba wyjdzie bokiem. Mogą opiłki dostać się do magistrali olejowej, porysować zdrowe czopy. W najlepszym wypadku omemle Ci przytarty czop tak, że na ostatni szlif nie wyda.
Tylko nic nie zaciera się bez powodu. Jak jest odpowiednie smarowanie i chłodzenie, prędzej spadniesz z tego traktora jak kura z grzędy niż go zatrzesz. Zatarcie to skutek - znajdź przyczynę.

118

Odp: Generalny remont

no właśnie stukanie mój stukał a nawet walił jeśli masz takie objawy to na warsztat i to od razu ja swoim dojechałem do końca pola z agregatem i do domu dzięki temu zamiast szlifu miałem wał do wymiany a to troszkę droższe

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

119

Odp: Generalny remont

witam . mam od niedawna 323  i jestem w nim deczko zielony . problem w nim jest taki ze brakuje mu życia. silnik jest po remoncie niby  bo go rozbierałem. głowice dałem do robienia a mino wszystko wydaje sie być bardzo słaby . czy ktoś miał już taki przypadek ? co moze być przyczyną????

120

Odp: Generalny remont

opisz dokładniej obiawy co nmiechce sie krecic (ospaly) ?? to wtedy ktos na pewnoc i pomoze

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile