41

Odp: Moje nowe i stare maszyny

Mój Pottinger ma 2,1 roboczej i generalnie Knur ma ciężko. W tym roku postawiłem na eksperyment: Pierwszy rząd łap idzie na 25-30 cm, drugi rząd 15-20 cm, trzeci rząd 5-10 i z tyłu wałek płaskownikowy trzyma głębokość i coś tam kruszy. Wschody wyglądają rewelacyjnie, zobaczymy co będzie dalej.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

42

Odp: Moje nowe i stare maszyny

Karol323 napisał/a:

Zorak ile placiles za rozrzutnik i wlasnie dlaczego ten?

44 netto, a dlaczego ten ? miało być coś małego z pionowymi wałkami, a że mam kilka maszyn metal-fach i się sprawdzają to padło na ten model. metal-fach, cynkomet ... czy jeszcze co innego - tak na prawdę to jeden pies bo wszystkie mają taką samą konstrukcję.

Co do grubera. Panowie nie ma co podawać ile mocy do 2,2 metra a ile do 3 metrów tylko ile mocy do konkretnej ilości łap i wałów. Bo 110 koni pociągnie 2,6 metra 9 łap i wałek strunowy, a nie pociągnie 2,2 metra 11 łap i jakiś zestaw wałów.

gg 5118068

43

Odp: Moje nowe i stare maszyny

Rozumiem wink Słyszałem ze będzie nabór na maszyny w I kwartale 2018r więc trzeba sie porozgladac... Najlepiej żeby byl uniwersalny obornik/zboże/kukuruza

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

44

Odp: Moje nowe i stare maszyny

+ wapno

mdw

45

Odp: Moje nowe i stare maszyny

dokładnie, musi być do wszystkiego. Obornik widziałem jak rzuca, wapno widziałem jak rzuca, kukurydzę też wozi, a nawet widziałem zdjęcia jak odbierają tym od kombajnu zboże. Niestety mój musi czekać do wiosny bo teraz wszystko mam porobione.

gg 5118068

46

Odp: Moje nowe i stare maszyny

Oo właśnie o wapnie zapomnialem.. Myślę ze na 400t gnoju starczy i na inne rzeczy.. Bede sie rozglądał za 8t..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

47

Odp: Moje nowe i stare maszyny

+ 5 tysi wołali dopłaty za 8t

gg 5118068